Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,

Doğuma bağlı olarak sol omuzumda sinir ezilmesi mevcut, ve bu durum sonucu ortapedik bir rahatsızlığım var. Sol kolum sağ koluma oranla 10-15 cm arasında bir kısalık var ayrıca, ve sol dirseğimi yukarı yani kafa doğru değilde ancak içeriye yani karın bölgeme doğru kırabiliyorum, yine sol el avuç içini yukarı yani gök yüzüne doğru çeviremiyorum, haliyle sol kolum sağ koluma oranla daha ince ve zayıf olduğu için fazla ağır taşıyamiyorum ve bazı gündelik hareketlerimde beni kısıtlıyor. bu durumda, engel oranını nasıl hesaplayabilirim ayrıca, ortopedik olduğu kadar nörolojik olarak da ayrıca hesaplanır mı ? yani hem ortopedik hemde nörolojik olarak ayrı ayrı oranlar bir araya getirilerek mi hesaplanır ?

Ayrıca vasıta ehliyeti alırken sağlık kurulu araç kullanımı için %29 oran vermişlerdi ve H sınıfı yerine B sınıfı ehliyet aldım, bu durum iş gücü kaybı raporu alırken ornanda bir değişiklik olur mu ?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:12
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    86

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sakatlık oranı cetveli 'nde üst ekstremiteye ait sorunlarda özürlülük oranları diye aratıp 'omuz' bölümünü inceleyebilirsiniz...