Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    pSERANKO IYI NIYETLI OLDUGUNU BIR CEVAP ARADIGINI..YANLISTAN YARALANMAK ISTEMEDIGINI.OKUMA GUCLUGU CEKTIGINI DUSUNEREK.DOGRU YASAYA DAYANAN CELISKISI OLMAYAN INSANLIK ADINA .....CEVABIMI TEKRAR YAZIYORUM................ hastane sureklı verir..uğraşmaz.buyuk orandan hesaplar...ama gelgelelim ankara haklı neden lerle(yonetmelıkte yazar..duygu durum bozuklukları 1 yıl la surelı dir..)1 yıl sonra kontrol ister...BURADA YANLIŞ YAPAN HASTANEDİR....hastanede 1 yıl surelı vermeli...ama kıyak gecıyor ve suresız verıyor....SERANKO...BOSUNA UGRAŞMA.....HASTANE SUREKLI VEREREK YANLIŞ YAPIYOR....YANLIŞ HESAP BAGDATTAN DONER...bizde gecıyoruz 4 kez bu yoldan...ıyı tarafından bak.....ankara harıcı suresız raporumuz var.... NOT anlamıcak bir şey yok...sağlık bakanlığı yada resmı gazete de yayınlanan kanun un eklerıne bak.....orada derki...duygu durum depresyon vs.vs.daha bır yığın hastalığın hatda %40 tek başına oran veren bıle var...HEPSINDE 1 YIL SURELI YAZAR..)SEN KANUNA BAK...uygulayan doğru uyguluyor...(yalnız şurada bir eksıklık de yok degıl.....bır kaç hastalık dan alınan oranlar ıcın kanunda surelı yada sueresiz i ayıracak bır yonetmelık yok....o sebepleki..piskolojı gırınce ankara dırek sureli...............hastane ise buyuk oran ne ise ona göere yazıyor....yönetmelikte bunun ayrımı yok...o sebeple yonetmelık te ayrımsız piskolojı gırınce sureli oluyor......GEÇİCİFONKSİYON KAYBINA NEDEN OLAN RUHSAL HASTALIKLARBu gruptaki hastalıklar 1 yıl sonra kontrolgerektirir. Özürlülük oranları belirtilere göre değil, işlevsellik düzeylerine göreverilir.bir ekleme daha;beyin hasarı bile geçiç işlev bozuklıgu sayılıyor...ve 1 yıl süreli deniyor.....ankar merkez sağlık dogru uyguluyor....AMA DAHA BAŞTAN SAKAT DOGDU BU YÖNETMELİK....DAHA BAŞTAN ORANLARI ÇALIP CIRPIP %40 ALTINA ALDILAR...E BİZ BUNLARIN BU AYAK OYUNLARIYLA PİSKOLOJISINI BOZDUK bari ordan gelirlerse karşımıza onuda kursaklarına tıkayak 1 yıl surelı yapak demış..yasa koyucu..

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

GEÇİCİFONKSİYON KAYBINA NEDEN OLAN RUHSAL HASTALIKLAR Bu gruptaki hastalıklar 1 yıl sonra kontrolgerektirir. Özürlülük oranları belirtilere göre değil, işlevsellik düzeylerine göreverilir.

niyetın ne çözemedim ama genede cevap yazayım...asıl olan bu.....yüksek sağlık kurulu(adı uzerınde)doğru karar vermekte....mahkemeyede versen..sonuç 1 yıl ..çıkacaktır.....burayakadar anlaşalım....hastane yanlış yapıyor....yüksek sağlık kurulu duzeltıyor...bukadar basit......işin magazin boyutunu bırak bence...bakana degıl cumhura gıtsen..ancak sana torpil yapılır..bu yasanın 1 yıl sonra kararını degıstırmez...benım anladığımda sende torpil peşindesin....yoksa resmi gazeteyı açıp okurdun...ama sen memurun yada işleyişte bir aksaklığı bahane edip haksız kazanç peşindesin...her konuya aynı derdını yazıyon lafımız yok....ama burası bır soru sorduğunda sana bılgı vererenın doğruluğunu bır ÖLÇ ,TART.DÜŞÜN.cevap tamamsa cevap yasaya dayanıyorsa..amacın ne daha..ınan çozemedım.....not:cevaplar fazla olmuş..sitedeki guncelelemeden karışmış...birini oku hepsi aynı saten...selametle...

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynı sıkıntıları bende çekmekteyim 3 sene oldu emekli olalı her sene 1 yıl sonra kontrol yazısından içime fenalık geldi, bu arada elimde sürekli raporumda var ama malesef Ankara dan 1 yıl sonra kontrol denip onaylanıyor, bu ne zamana kadar böyle devam edecek bende merak ediyorum. Her yıl emekliliğim iptal edilecek mi korkusu yaşıyorum. Ben ortopedi ve psikiyatri hastasıyım, ortopediden %40 oran alıyorum Ankaranın Raporumu düşürmeyeceğinden emin olsam bu sene hiç psikiyatriye gitmeyi düşünmüyorum ama bunada tam cesaret edemiyorum.

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yabangülü7234;

cesaret etme zaten....yilda bir kontrole git....eninde sonunda surekli olacak.onlarda kayit tutuyor..

Üye
    kartal6002 Avatarı

Gerçek Adı
    osman karataş
    Son Giriş
    26.02-2015
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar heyet raporuna başvuracağım ancak heyette beni kontrol altında tutan dr lar yok.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.benim hastalığımın gidişatı hakkında bilgisi olmayan dr lar nasıl karar veriyor.yada heyetteki dr ların haricinde kendi doktorumuza başvurabiliyormuyuz

Üye
    denizin kızı Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

hangi tıp branşında tedavi görüyorsunuz?

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:24
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Elinde teşhis raporu varsa onu göster yoksa da zaten seni önce muayene edecek durumun hakkında fikir sahibi olacak.

Üye
    denizin kızı Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

diğer başlıklarınıza baktım kalp ve psikiyatriyle ilgili problemleriniz varmış geçmiş olsun siz hastalıklarınızla ilgili doktorlarınızdan imzalı kaşeli kağıtlar alın hastalığınız nedir? (tam olarak tanıyı yazdırın) ne zaman başladı? kullandığınız ilaçlar ve sizin için önemi? (hayati önem taşımaktadır vs. gibi) psikiyatri heyette var zaten polikliniğine gideceksiniz kalp için de, emin değilim ama dahiliye sevk eder diye düşünüyorum benim hastalığım endokrin başvurduğum devlet hastanesinde endokrin uzmanı yoktu ama dahiliyeden aldım elimde hastalığıma dair kağıtlar mevcuttu o sayede alabildim yani heyet için doktora giderken size şikayetiniz sorulursa söylersiniz o ayrı ama bir şekilde başınızdan geçenleri yazılı haliyle kanıtlayın doktorlar tanıları,ilaçları bilirler siz söyleseniz inanmazlar ama kendi dillerinde bir şeyler görürlerse ciddiyete ikna olurlar tanılarınızı tam olarak öğrenip özür oranları cetveline kendiniz de bakın bence

Üye
    kartal6002 Avatarı

Gerçek Adı
    osman karataş
    Son Giriş
    26.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim denizkızı.benim hastalığım yaygın ankseyete bozukluğu kalp büyümesi 1,5 cm kalp deliği ayrıca bel fıtığı ve migrenim var.elimde resmi imzalı raporlarım var

Üye
    denizin kızı Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

rica ederim inşallah işiniz rast gider hakkınızda hayırlısı olsun

Üye
    kartal6002 Avatarı

Gerçek Adı
    osman karataş
    Son Giriş
    26.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar perşembe günü heyete işkur üzerinden iş bulmak için girdim.

belimde tedavi edilemeyen fıtıktan dolayı yüzde 9
    kalbimdeki 1,5 cm delikten dolayı klas iki dkh teşhisi yazıldı.
    gelgelelim psikiyatriye 7 aydır anksiyete bozukluğundan tedavi görüyorum. 1 yıllık ilaç raporum var. heyettte dr aynen şöyle yazdı. ANKSİYETE BOZUKLUĞU HASTA KONTROL ALTINDA RELEPTİT VE CYN BALTA İLAÇ KULLANIYOR. 1 YILLIK İLAÇ RAPORU VAR
    ancak oran yazmadı

heyet sonucunda ise sonuç kocaman bir sıfır! toplam 32 oranım var. psikiyatri hata mı yaptı.yoksa teşhisi rapordaki memur mu oranlamadı.

acil yardımınıza ihtiyacım var.i,mdiden teşekkürler

Üye
    kartal6002 Avatarı

Gerçek Adı
    osman karataş
    Son Giriş
    26.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar geçen hafta perşembe günü heyet raporuna başvurdum.kalp deliği kalp büyümesi ve ameliyat edilemeyen bel fıtığından 2 aldım.ancak 8 aydır psikiyatride tedavi görmeme ramen dr heyettte yaygın anksiyete bozukluğu ilaç tedavisi görüyor.1 yıl ilaç raporu mevcut yazdı.dr ye sordum oran kaç aaldım diye bakacaz dedi ve çıktım.sonuç olarak oran vermemiş.sizce dr nin bir hatası mı var yoksa gerçekten karşılığı 0 mıdır.

Üye
    erdinc1972 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

size aşağıda belirttiğim üzere tedavi ile işlevselliği tam düzelen den 0 puan vermiş büyük ihtimal.kısmen düzelmiş yazsaydı 25 puan alırdınız!! geçmiş olsun bir dahaki sefere denersiniz şansınızı.size tavsiyem hastaneyi veya psikiyaristinizi değiştirerek bir daha denemeniz.tabi en az 6 ay sonra..

D- Nevrotik, stresle ilgili ve somatoform bozukluklar; (yaygın anksiyete bozukluğu, panik bozukluğu, fobi, konversiyon bozukluğu, somatizasyon bozukluğu, hipokondriyazis, Ağır stres tepkisi ve uyum bozukluğu, Dissosiyatif bozukluk )
    1-Tedavi ile işlevselliği tam düzelen 0
    2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen 25
    3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen 50
    Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma sonrası stres bozukluğu
    1-Tedavi ile işlevselliği tam düzelen 0
    2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen 30
    3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen 70

Üye
    kartal6002 Avatarı

Gerçek Adı
    osman karataş
    Son Giriş
    26.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar geçen hafta perşembe günü heyet raporuna başvurdum.kalp deliği kalp büyümesi ve ameliyat edilemeyen bel fıtığından 32 aldım.ancak 8 aydır psikiyatride tedavi görmeme ramen dr heyettte yaygın anksiyete bozukluğu ilaç tedavisi görüyor.1 yıl ilaç raporu mevcut yazdı.dr ye sordum oran kaç aaldım diye bakacaz dedi ve çıktım.sonuç olarak oran vermemiş.sizce dr nin bir hatası mı var yoksa gerçekten karşılığı 0 mıdır.

Teşekkürler cevap yazmışsınız.şimdi şöyle bir problem yeni öğrendim ben 8 aydır tedavi görüyorum ancak ilk dr bipolar bozukluk yazmış şimdiki dr ye 4 aydır gidiyorum.problem yeni dr de 6 ayı doldurmamış olmam olabilir mi

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hasta oldugunuza ikna olmamis doktor...

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon