Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cihangir35 Avatarı

Son Giriş
    05.06-2016
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben 36 yaşında kamu çalışanıyım sol kolumdan dirsekten kist amaliyatı sonucu 2,5 cm kemik alındı çok uzUn zaman önce geçirmiş olduğum trafik kazası sonucuda sağ bacağım 3 cm kısa ayak tabanlarımdaki derinliğin fazla olmasından dolayı her iki ayağımdada tabanlık kullanıyorum sağ bacağımın kIsa olmasından kaynaklı sol dizimde menüsküs ve sürekli rahatsızlık var ve yine sağ bacağımın kısalığından kaynaklı ilerlemiş bel fıtığı var bu sorunlarımdan dolayı heyet raporu alabilirmiyim teşekkürler

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bel fıtığı için, % 8 ila % 12 arası oran verilir. Menüsküs için oran verilmiyor.. Bacağınızdaki kısalık ve yürüyüş bozukluğu için aşağıdaki tablodan durumunuza uygun olan kısmına bakılır ve ona göre oran verilir.. Koltuk değneği veya baston kullanıyor musunuz? Kist ameliyatı geçirdiğiniz kolunuzda hareket kısıtlılığı kaldı ise eklem açıklığı testleri yapılır ve test sonucuna göre oran verilir.. İyileşme söz konusuysa oran verilmez..

Tablo 3.4-Yürüyüş bozukluğuna göre özürlülük oranları..

Hastalık Derecesihafif:

A: Alt ekstremitedeantaljik yürüyüş, basma fazının kısalmasına ilave olarak ayak bileği, dizveyakalçada orta - ileri derecede artritik değişikliklerin tespit edilmesi:% 8
    B: PozitifTrendelenburg testi ve kalçanın orta veya ileri derecede osteoartriti:% 12
    C: Hasta (a) ve(b)şıklarını taşıyor ve bazen uzun yürüyüşlerde koltuk değneği veya bastonkullanıyor (ancak evde ve işyerinde genellikle kullanmıyor):% 18
    D: Hasta kısa bacakbreysini (ayak bileği –ayak ortezi, AFO) rutin olarak kullanmak zorundadır:% 18

Hastalık DerecesiOrta:
    E: Hasta tek bastonveya tek koltuk değneğini sürekli kullanmak zorundadır : %24
    F: Hasta tek baston/tek koltuk değneğinin yanında kısa bacak breysini (AFO) sürekli kullanmakzorundadır: % 36
    G: Hasta tek baston/tek koltuk değneğinin yanında uzun bacak breysini (Diz – ayak bileği –ayakortezi, KAFO) sürekli kullanmak zorundadır:% 42
    H: Hasta iki bastonveya iki koltuk değneğini rutin olarak kullanmak zorundadır:% 48

Hastalık DerecesiCiddi:
    İ: Kısa bacakbreysinin (AFO) yanısıra iki baston veya iki koltuk değneğini sürekli kullanmakzorundadır:% 60
    J: Uzun bacakbreysinin (KAFO) yanısıra iki baston veya iki koltuk değneğini süreklikullanmak zorundadır:% 72
    K: Çift taraflıaltekstremite (AFO veya KAFO) breysinin yanısıra, iki baston veya ikikoltukdeğneğini sürekli kullanmak zorundadır:% 84
    L: tekerleklisandalyeye bağlı:% 96

Üye
    cihangir35 Avatarı

Son Giriş
    05.06-2016
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bacı bey bu siteye uzun süre girmedim bugun girdim ve ve açıklamanızı okudum bana % 15 rapor verdiler bu demek oluyorki sadece bel fıtığından oran vermişler koluma test ölçüm yapmadılar kolumd güç kaybı eklem bzuklu var

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

@cihangir35

Yeniden müracat etmelisiniz

Üye
    secuguart Avatarı

Gerçek Adı
    gokhan
    Son Giriş
    05.10-2016
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    kırşlehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar bu tanı ve ilaç raporlarının kurulda etkisi nedir ve bu raporla astımdan kaç oran alabilrim
    http://www.imgim.com/tansiyon.jpg