Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sen kendi başına hastaneye gitmeyeceksin.
    SGK'ya başvuracaksın. "maluliyetimin tespitini istiyorum" diyeceksin. "Malul olup olmadığımın tespit edilmesi için rapor almak istiyorum" diyeceksin.
    Malulen emekli olmak istiyorum demeyeceksin, sakın ha!
    SGK da seni hastaneye malul olup olmadığının tespiti için hastaneye sevk edecek.
    İstersen ALO 170'e de arayıp sorabilirsin.

Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ılk once vergı ındıırm ııcın alındı rapor haberın olsun ankara onayladı . sgk varıp malul tespıtı ıcın rapor almak ıstıyorum dıyecem. ve onlar bana yazılı teblıg gınderıp hastenden heyete gırecem degılmı?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Ablacım ben seni anladım. 2008'de vergi indirimi için rapor aldın. BU raporu da sgk yuzde kırk olarak onayladı. Burası tamam.
    O raporun aslı sende yok diye mi rapor almak istiyorsun ablam sen?
    Yoksa sadece malulen emekli olmak için mi rapor alacaksın?

1) eğer engelli haklarını kullanmak için rapor almak istiyorsan, elinde raporunun aslı yoksa yani,
    bu durumda hastaneye gidip özürlü sağlık kurulu raporu almak istediğini söyleyeceksin. Bu raporunu hakların için kullanabileceksin.
    Şurayı incele:http://www.engelliler.biz/forum/diger/73285-ozurlulerin-yararlanabilecegi-haklar-ve-haklariyla-ilgili-site-rehberi.html

2
    ) Malulen emekli olmak istiyorsun ama maluliyetinin de tespit edilmesini istiyorsan sgk'ya gideceksin ve "malul olup olmadığımın tespit edilmesini istiyorum" diyeceksin rapor almak istediğini soyleyeceksin. SGK seni hastaneye sevkedecek. Raporun Ankara SGK'ya gönderilecek. SGK da malul olup olmadıgına karar verecek.

3) Şimdi emeklilik formunda yazdığın yere işe başlamadan önce rahatsızlıklarının oldugunu ve malul olmak istediğini soyle ve oradan yazmaya devam et.
    arkadaşlar orada sana yardımcı olsun. Yani şuraya yaz maluliyetle ilgili sorularını:http://www.engelliler.biz/forum/emeklilik/109434-40-raporla-ise-basladim-simdi-malulen-emeklilik-icin-basvurmak-istiyorum.html

4
    ) Maluliyetinin tespiti için rapor almak yerine bence engelli sağlık kurulu raporu al. hiç olmazsa bu raporu her işin kullanabilirsin. Eğer elinde raporun yoksa.

5)maluliyet işlemlerini tam ögrenmeden hiçbir işleme başlama. dediğim yerde sorularını yaz, sor, öyle işlem yap. bilmeden boşuna kendini yorma ablası.
    sevgiler.

Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mrb benim hastalığım arttı ve malulen emekli olmam için 2007 de ankara numune hastanede benım okb tedavi olma için beni pisiklojiye gönderdi ve 2013.07 ayında tedavı görüyorum ama piskoloji okb ye uzmana gönderdi ilaç kullandm faydası olmadı bana terapi ders yaptırıyor işyerınde zor anlar yasıyorum doktor vermedi pisikolojıden alcan dedı gıttım oda vermıyor. lütfen ne yapmalıyım. Oturan bey

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12