Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar, aküllü tekerlekli sandelyeyi Yeşil Kartla almak için normal hastane raporu geçerli mi yoksa tam teşekürlü hastane raporu mu almak lazım?
    ben ilçede kalıyorum devlet hastanesi var ama tam teşekürlü değil. bi de ben yeşilkartlıyım ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfıyla konuştum onlar bana dedi sen raporu al ve bize teslim et gerisi heyete kalmış bişi
    sizce verirler mi ?

cevaplarınızı bekliyorum

Üye
    Halil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tam teşekküllü hastaneden alman lazım...

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

halil abi ben dün bi arkadaşla konuştum o bana dediki normal ilçedeki devlet hastanesinden alabilirsin yeterki nöroloji doktoru olsun dedi ama yinede verdiğin bilgi için teşekürler çok sağol yinede araştırıyım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

İlçedeki hastanede aşağıda anılan uzman doktorlar varsa, (tabii el-kol kullanamamak şartarını da taşıyorsan) oradan alacağın sağlık kurulu raporuyla akülü sandalye alabilirsin.
    20.3.12.7. Akülü tekerlekli sandalye
    Ayakta durmak ve/veya yürümek için alt ekstremitelerini kullanamayacak hastalığı veya sakatlığının yanında
    • El, ön kol ve kolun tek taraflı fonksiyonuna mani olan haller veya,
    • Kalp yetmezliği veya koroner arter hastalıkları veya,
    • Kronik obstrüktif akciğer hastalıkları
    gibi tekerlekli sandalyeyi hareket ettirememesi yada hareket ettirmesi halinde kişinin sağlığının tehlikeye gireceği durumlarda, bu durumlarının ortopedi ve travmatoloji, beyin cerrahisi, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, erişkin veya çocuk nöroloji uzman hekimlerinden birinin ve Kalp yetmezliği veya koroner arter hastalıkları varsa ayrıca kardiyoloji uzmanı, adı geçen branşta hekim yoksa dahiliye uzmanı; Kronik obstrüktif akciğer hastalıkları varsa ayrıca göğüs hastalıkları uzmanı, adı geçen branşta hekim yoksa dahiliye uzmanının yer aldığı;
    • mental fonksiyonlar yönünden akülü tekerlekli sandalye kullanıp kullanamayacağı hususunun ayrıca belirtildiği; sağlık kurullarınca düzenlenen sağlık kurulu raporuyla tevsik edilmesi koşuluyla, akülü tekerlekli sandalye bedelleri Kurumca ödenir. 12 yaş altı hastalarda yukarıdaki şartlar sağlansa bile akülü tekerlekli sandalye bedelleri Kurumca ödenmez.

Trafik tescili zorunlu olan ve kullanımı için H sınıfı sürücü belgesi gerektiren motorlu malul arabalarının bedelleri Kurumca ödenmez. Ancak, SUT’un yürürlük tarihinden önce Kurumca temin edilmiş motorlu malul arabalarının bakım ve onarım işlemleri SUT hükümleri doğrultusunda yürütülür.

Akülü tekerlekli sandalye en az; elektronik kumandalı, kapalı devre sistemiyle yokuş aşağı bile hızı ve yönü ayarlanabilir, 6-12 derece arası eğimde kullanılabilme imkanı, taşıma için katlanabilir, hız limiti ayarlanabilir, 120 kg taşıma kapasitesinde, elektronik akü şarj cihazlı, tek veya çift akü kutusu ile 24 V akülü özelliklerine haiz olmalı ve ilgili firma tarafından iki yıl garanti, on yıl yedek parça bulunurluk garantisi, teknik destek taahhütnamesi verilmiş olmalıdır.

Akülü tekerlekli sandalyenin yenilenme süresi 10 yıldır. Bu süreden önce yenilenen akülü tekerlekli sandalye bedeli Kurumca ödenmez.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi benim kaldığım ilçede nöroloji ortopedi beyin cerahisi dahiliye ve fizik doktorları var yani ilçede alabilirim raporu ben şanlıurfa devlet hastanesine gidebilirim fakat bizden 100 km uzakta gelip gitmekte çok zorlanıyorum lütfen cevabını bekliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

İlçe hastanesinde şart koşulan uzman doktorlar varsa oradan rapor alabilirsin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok çok sağol bülent abi yorumların ve bilgin için

Üye
    volkan19 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2017
    Saat
    19:18
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim kendimin yeşilkartı var muskuler distrofiyim %90 raporum var kollarımı çok zor kullanıyorum Normal sandalyem var onu kullanamıyorum .acaba bende başvursam verirler mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Yukarıda alıntıladığım öngörülen sağlık koşulların ve gelir durumun uygunsa, başvurabilirsin tabii.

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bülent abi ben bugün hastaneye gittim şu doktorlar var hastanede fizik ve rehabilitasyon + nöroloji +ortopedi +dahiliye + göğüs hastalıkları bu doktorlar var eskiden beyin cerahisi vardı şimdi yok bugün saat 14 30 da hastaneye le konuşacam bakalım vereceklermi çok merak ediyorum