Sayfa 7 / 8 İlkİlk ... 345678 SonSon
Toplam 106 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    19:56
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkeze selam.

arkadaşlar bugün itibari ile hastaneden raporu aldım....
    sonuç koroner arter hastalığı ef % 45 ile özür oranı % 50..... rapor sürekli.... özür kimlik kartı alabilir....v.s....

netice itibarı ile aynı durumda olan hasta arkadaşlarıma klavuz olması açısından yazıyorum bunları allah herkeze önce sağlık ve huzur versin diyerek burada yaklaşık 2 haftadan beri yorumlarıyla destek olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum....
    bu sayfadan görüşlerinizi ve yaşadıklarımı paylaşmak adına yardımcı olabileceğimi belirtmek isterim....

saygılar...

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tascam merhaba bugün raporu aldım % 50 olarak.....

Üye
    tascam Avatarı

Gerçek Adı
    tayfun
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

senin adına sevindim diyemiyorum ama herşey istediğin gibi diye sevindim yalnız ef45 in arkasını boş bırakma iğne korkunu boşvereceksin kontrolünü yaptıracaksın birde şu 50 nin açarak yaz sana tanılar ve yüzdeleri konusunda tekrar geçmiş olsun dediklerimin üstüne yatma kontrollerini yaptır sigara falan içiyorsan tam yol devam et arkadaşım ....

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tascam teşekkür ederim arkadaşım....üniversite hastanesi özürlü sağlık kurulu raporu...........kardiyovasküler hastalık bölümünde aynen şöyle yazıyor:KORONER ARTER HASTALIĞI EF %45----ORAN:%50 rapor geçerlilik süresi:SÜREKLİ.......raprourun arka tarafında heyet doktorları ve heyet başkanı imza ve kaşeleri........raporun kullanım amacı:izdihtam:evet......sosyal yardım:evet...........özürlü kimliği:evet....diğer: 193 durum bildidir raporudur....tüm özürlü haklarından faydalanması hakkında......kısaca %50 özür oranı ankara onayladıktan sonra 193.madde gereği vergi indirimi ve aynı haktan sebep emeklilik....olay bu............

tascam benim rapor ankaraya 16 nisanda gitmiş yakalaşık bu süreç ne kadar sürüyor bilgin varmı ve ankara verilen oranı değiştiştirirmi sence....benim bildiğim hastanelerin verdiği raporları ankara kafasına göre değiştiremiyormuş gerekçeli mahkeme kararı varmış...

Üye
    tascam Avatarı

Gerçek Adı
    tayfun
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fc 3 sınıfına sokmuş bence az bile vermişler tansiyonun var kalp büyümesi yapmış kolestrolünde var. senin raporunu değiştirceklerini sanmıyorum senin oran işini görüyorsa itiraz etme fc 3 sınıfına tek kalemde sokmuşlar diğerlerini unutmuşlar diyelim, için rahat olsun seninki gibi konudan değiştirmezler ama malulen emeklilik için olsaydı valla her şey olurdu süreç konusunu bilemiycem burası türkiye senin ekonda söylediklerinden fazlası var anjıo,stend puan vermiyorlar ordaki değerler önemli bence kontrollerini yaptır kendine dikkat et tekrar geçmiş olsun için rahat olsun raporunu değiştirmezler sen itiraz etmezsen eğer çok ta uzun sürmez sürecin başlamış artık....

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler tascam aldığım bu rapor şu şekilde işimi görecek nasipse:önce vergi indirimi hakkı ve akabinde bu haktan sebebp emeklilik dedimya yaşa takılanlardanım herşeyim yılım günüm full...ama 4 yılım var normalde emekliliğime...ama bu özür sayesinde temmuzda nasipse emekliyim....

arkadaşlar özür raporu alındıktan sonra ankaraya onaya gitme işlemi yeni yürürlülükle kaldırılmış diye duydum bu konuda bilgisi olan varmı...30 mart 2013 tarihli resmi gazete de yayınlanmış....gazetenin ilgili bölümüne internetten baktım.....ilgisi ve bilgisi olan varmı bu konu hakkında....

Üye
    Snp_Lu Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    15.05-2013
    Saat
    09:59
    Yaşadığı Yer
    Sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üniversite hastanesinden babama Kalp yetmezliğinden %50 verdiler.70 almak için çokçabaladım tabloda 70 yok dediler 100 vamış onada hastalığı yetmiyor denildi.astım hastalığından 60 verdiler.şeker 20 nöroloji 10 toplamında %140 baltazara görede 86 yapıyor KALP YETMEZLİğinden 70 verselerdi 91 yapıyordu bakalım kurula girdik araba alacaz dedik 90 verirler mi bekliyorum sonuçlar çıkınca paylaşırım.fakt devlet hastanesine gitsemmmiydi keşke diyorum fakülte hastaneleri ile devlet hastaneleri arasında fark varmıdır?

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tascam ve capsi merhabalar arkadaşlar....16 nisan 2013 tarihinde % 50 raporumu aldım şua an ankarada raporum heralde haziran sonuna yetişir...sizlerle yaptığımız yorumları az önce okudum....geçmişte kalan yorumlar ogünlerde rapor verirlermi yüzde kaç alırım birsürü çelişki meğersem aynen özür cetveline harfiyen uydular....şimdi sağlık raporum ankarada onayda bekliyorum....sizce ne zaman gelir saygılarımla arkadaşlar....

Üye
    xozer Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER
    Son Giriş
    23.04-2015
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ef değeri tek başına yeterli olmuyor diye düşünüyorum.3 farklı ekoda 3 farklı ef değeri ile karşılaştım en son %41 çıktı ef değeri kalp kasılman iyi ama sol ventrikülde kasılmasında hafif bi akasaklık oluşuyor dedi dr bana kısacası kalp yetmezliği başlangıcı dedi bana son gittiğim dr.

Üye
    arslan-1977 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    18.05-2015
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım türkiyede yaşıyoruz böyle devlet yöneticileri bürokrasi varken hiç güzel bir netice bekleme ölüm döşeyinde yatan hastaya sağlam raporu verirler zıpkın gibi adama çürük raporu verirler formülünü bul

Üye
    Silifkeli Avatarı

Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    11:11
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 2011 yılında bypass ameliyatı oldum ve 4 damara bypass uygulandı ,akabinde 2012 yılının nisan ayında özürlü raporu almak icin müracatta bulundum...epikriz raporları,ilaç raporlarım ,akciger filmlerim vs vs..bütün evraklarımı verdim ve bana 3 defa kalp krizi gecirip ameliyat oldugum icin %50...hiper tansiyon %10...koah başlangıcı %20...baltazar förmülüne göre %68 sürekli ibareli özürlü raporu aldım fakat ef degeri 40 olmasına ragmen herhangi bir puan vermediler,zaten rakamlar yeterli oldugu icin üzerindede durmadım....2012 nisan ayında ankara saglık kuruluna giden raporum mayıs sonu gibi %64 olarak onaylandı ve geldi....

bilgilendirme amaclıdır...esen kalın

Üye
    irfanbey Avatarı

Son Giriş
    12.10-2013
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam ben 39 yaşındayım 10 sene önce 2003 te mitral kapak ameliyatı oldum metal kapak takıldı son eko sonucu ve diğer rahatsızlıklarım şu şekilde EF 50,hafif-orta aort yetersizliği, La dilitasyonu, ve kalın badırsakta kolonoskopi sonucu TUBÜLER ADENOM LOW GRADE DİSPLAZİ TEŞHİSİ KONULDU yüzde kaç rapor alırım, herkese saygı ve svgilerimle kolay hayatlar diliyorum

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

irfanbey;

Kalp kapak hastalıkları için verilen oranlar:

Klas 1 hastalar:% 10
    Fizik muayene velaboratuvar sonuçlarına göre hafif düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapak hastalığı nedeni ile girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalardaaşağıdaki şartlarınvarlığı; NYHA Sınıf 1 semptomlar ve sistolik kalpyetmezliğine neden olan ventriküler fonksiyon bozukluğunun (mitral yetersizliği hastalarında EF>`,aort yetersizliğinde >U, diğer durumlarda >P) ve ventriküler dilatasyonaait bulguların olmaması.

Klas 2 hastalar:% 30
    Fizik muayene ve laboratuvar sonuçlarına göreorta düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veyagirişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartlarınvarlığı; NYHA Sınıf 2 semptomlarve kalpte laboratuar testleri ile (EKG,eko kardiyografi vb.) ortaya konmuşdilatasyon/hipertrofi varlığna rağmensistolik fonksiyonların normal olması(mitral yetersizliği hastalarında EF>`,aort yetersizliğinde >U, diğer durumlarda >P).

Klas 3 hastalar:% 50
    Fizik muayene veyalaboratuvar sonuçlarınagöre orta-ileri düzeyde kapak hastalığı tespit edilmişveya kapak hastalığı nedeniile girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmişhastalarda aşağıdaki şartlarınvarlığı; NYHA Sınıf 3 semptomlar ve laboratuvarbulguları ile ortaya konmuş solventrikül sistolik fonksiyonlarında azalma(mitral yetersizliği hastalarında EF0-`, aort yetersizliğinde 0-U, diğerdurumlarda 0-P).

Klas 4 hastalar:% 100
    Fizik muayene veya laboratuvar sonuçlarına göre orta-ileri düzeyde kapak hastalığı tespit edilmişveya kapak hastalığı nedeni ile opere edilmiş hastalarda aşağıdaki şartlarınvarlığı; NYHA Sınıf 4semptomlar ve laboratuvar bulguları ile ortaya konmuş ciddi ventrikül fonksiyon(EF<0)

Üye
    irfanbey Avatarı

Son Giriş
    12.10-2013
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar sağlık kurulu sonucu iç hastalıkları =MİTRAL KAPAK REPLASMANI,FONKSİYONEL YAPAY MİTRAL KAPAK,EF%50 demiş %30 vermiş. cerrahi=MİTRAL KAPAK REPLASMANI demiş oran vermemiş . teşhis kısmına =mitral stenoz ve kronik iskemik kalp hastalığı denmiş .rapor sürekli denmiş . hafif -orta aort yetersizliği dikkate alınmamış , La dilitasyonu dikkate alınmamış sonuç olarak rapor %30 . itiraz etsem rapor yükselirmi saygılarımla kolay hayatlar

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence verilmez, orta hafif denmiş çünkü, ileri düzeyden itibaren % 50'ye çıkmış....

Yinede şansınızı deneyebilirsiniz... EF değerleri görünmediği için yeniden paylaşıyorum oranları:

Kalp kapak hastalıkları için verilen oranlar

Klas 1 hastalar:% 10
    Fizik muayene ve laboratuvar sonuçlarına göre hafifdüzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapakhastalığı nedeni ile girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 1 semptomlar ve sistolik kalp yetmezliğine neden olan ventriküler fonksiyon bozukluğunun (mitralyetersizliği hastalarında EF>% 60 , aort yetersizliğinde > % 55, diğer durumlarda > % 50) ve ventriküler dilatasyona ait bulguların olmaması.

Klas 2 hastalar:% 30
    Fizik muayene ve laboratuvar sonuçlarına göre orta düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 2 semptomlar ve kalpte laboratuar testleri ile (EKG, ekokardiyografi vb.) ortaya konmuş dilatasyon/hipertrofi varlığna rağmen sistolik fonksiyonların normal olması (mitral yetersizliği hastalarında EF> % 60 , aort yetersizliğinde > % 55 , diğer durumlarda > % 50).

Klas 3 hastalar:% 50
    Fizik muayene veya laboratuvar sonuçlarına göre orta-ileri düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapakhastalığı nedeni ile girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 3 semptomlar ve laboratuvar bulguları ile ortaya konmuş sol ventrikül sistolik fonksiyonlarında azalma (mitral yetersizliği hastalarında EF > % 30 - % 60 , aort yetersizliğinde > % 30 - % 55, diğer durumlarda > % 30 - % 50).

Klas 4 hastalar:% 100
    Fizik muayene veya laboratuvar sonuçlarına göre orta-ileri düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapakhastalığı nedeni ile opere edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 4 semptomlar ve laboratuvar bulguları ile ortaya konmuş ciddi ventrikül fonksiyon (EF< % 30).

Sayfa 7 / 8 İlkİlk ... 345678 SonSon