Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 2345678 SonSon
Toplam 106 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    19:56
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tascam okey sana allah şifalar versin......senin adına üzüldüm....yaşın kaç bilmiyorum ama askerlik falan yazdığına göre heralde gençsin....sana şyle yazayım....ben 2 sene önce anjio oldum konulan tanı koroner arter hastalığı sol ön inen damar total tıkanma stent ile halloldu....3 ay önce kontrole araştırma eğitim hastanesi ne gittim ve transtorasık ekokardiyografi çekildi...orda ef değeri % 45 çıkt....raporun sonunda şöyle yazıyor sonuç:sol ventrikül sistolik fonksiyonlarında azalma..sol ventrikül segmenter duvar hareket kusuru...sol ventrikül hipertrofisi......olay bunlar......sende olan hastalık benden fazla ve zaten %68 almışsın bence az almışsın....ama ben yüzde 45 alırım heralde.....sen alamazsın diyorsun anladığım kadarıyla ama mukayeseni kendine göremi yapıyorsun anlamış değilim sen neye göre bana gereken puanı vermezler diyorsun anlatırmısın....teşekkür ederim...

Üye
    tascam Avatarı

Gerçek Adı
    tayfun
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

47 yaşındayım okul dolyısıyla askerlik 32 yaşlarda yedek subay statüsünde elverişsiz raporu aldım sanırım o civarda alırsın 30 kalpten 10 tansiyon 10 kolestrol neye göre diyorum ekonu bilmiyorum anlattığın kadarıyla kalp biraz büyümüş bağlı olarak yetmezlik var 30 puan beklenen olur 50 puan dedilerse sende bayağı sıkıntı yapar eforda olsun günlük işlerde işte güçte olsun ef değerini ilk kezmi ölçtürdün bilmiyorum ama hataya açık bir ölçümdür 45 çıkarsa en az 30 alman lazım düşündüğüm komplikasyonlarla nhya fc 2 desek nhya fc 3 dahada yüksektir e arkadaş senden o raporu isteyen kardiolog mutlaka bir şey söylemiş yetmezliğe karşı ek tedavi vemiştir en azından ayakların hiç şiştimi...

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tascan ayaklarımda ödem oluşmadı sebebi ben tuzu sevmem biliyorsun ödem böbreklerde tuz ve sıvı tutulumundan kaynaklanıyor ben tuz tüketmiyorum ve kullandığım tansiyon ilaçları yüzünden sık sık sıvı atılımı yapyorum o yüzden böbreklerime ödem yapma hakkını vermiyorum....ama doktorlar illada ödem nerde derlerse onların hatrına gidip böbreklerime tuz ve aşırı sıvı yükleyemem.....neyse ben bundan sonra herşeyi kadere bıraktım...önümüzdeki cuma günü heyetten kesin sonuçları alacağım....sonuç ne olursa olsun artık ne yapalım canım sağolsun......

bacıbey klas 3 hastalar % 50 bölümünde girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan....benim koroner arter tanısıyla damara stent takıldı....sten takma işlemi girişimsel-cerrahi anlamına geliyormu sizce??

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben, o kadar detayını bilemem malesef..

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beni karamsarlığa sürükleyen yer bu tanımlama dün heyete girdim ancak sonuç haftaya cuma verilecek...klas 3 e göre % 50 almam kesin gibi ama o tanımlama kuşkulandırıyor acaba by pas mı demek istiyor...öyleyse stent girişimsel cerrahi olmuyor...doktorlar düşük verirlerse burdan savunma yapabilirler...hep bir doktora soracam diyorum unutuyorum burda aklıma geliyor başka arkadaşlardan bu konuyu bilen varmı acaba...

Üye
    tascam Avatarı

Gerçek Adı
    tayfun
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim bahsettiğim belirtinin yidiğin tuzla ilgisi yoktur...nyha fc 3 sen bir öğren o tanıyı bir kardiyologtanda bakalım sevecekmisin....

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tascam iyi akşamlar sorumu yanıtlamadın sence koroner arter hastalığı ve tansiyondan yüzde kaç alırım....

Üye
    tascam Avatarı

Gerçek Adı
    tayfun
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sonato bahsettiğin hastalıklardan kesin tanı olmadan kimse şunu alırsın diyemez bu hastalıkların vucudunda yaptığı komplikasyonlarda ayrıca puanlanır sana ayaklarında şişme varmı dedim tuz yemiyorum dedin şimdi desek göz dibi muaynesi yaptırdınmı o nada gözlerim sağlamki dersin hem senin arzını endamını hiç görmedik sağlık kurulu klass 3 bir hastayı görünce bile anlar sende eğer kalp yetmezliği tanısı varsa ve sen bu tip şikayetlerin sonucunda eko yapılıp ef 45 aldıysan mutlaka işine yarar bir sonuç alırsın ileri komplikasyonlar geliştirdiyse eğer bu puan dahada yükselir yani sende eksik bilgi var eko ya takılıp duruyorsun tansiyon kolestrol sınırların ne kadar üstünde doğuştan sorunun yoksa kroner arter hastalığı bunların ürünüdür daha kimbilir nerelererine neler yapmışlardır baktırman lazım bunlar hep ayrı puandır cetvelerden bakarken hastalıklarıda tanıman lazım pulmoner hipertansiyon görürsün yüzdesi yüzde yüzdür o senin bildiğin tansiyon değildir kanser yanında grip gibi kalır klas 1 inin insana verdiği en uzun yaşam 4-5 senedir klas 3 te en fazla 6 ay dır bilinen çareside yoktur ama tansiyon olarak okur anlarsın kısaca klas 3 ef 45 ten bulamazsın klas 3 kalbin kasılma gücünü 45 yapıncaya kadar insana bir çok şey yapar senin kardiyoloğun neder sen ona bak muayne eden arzını endamını gören o...

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

okey benim esas kardiyoloğum özel hastane de mıymıntının teki.....koroner anjiyo stent olayından sonra onlarca kez ona gittim 5 tane raporlu ilacımı o yazdı...ona göre koroner hastalığı olan birisi için normal şeyler varmış bende...birgüm üniversite hastanesinden randevu aldım...kardiyolağa muayene oldum ve ekokardiyografi çıktı...durumun fena değil dedi...aile hekimime ekokardiyomu gösterdiğimde senin ef değerin düşmüş bu kalp yetmezliğinde bir göstergedir dedi...ondan sonra 2 yıldır gittiğin kardiyoloğuma ekomu gösterdim oda ef 45 sana yeter dedi....yani yaşamaya devam etme açısından....ama çevremde benim durumum ile aynı olan hatta daha azı olanların yüzde 40 ın üzerinde rapor aldıklarını görünce bende başvuruda bulundum sonuç haftaya cuma...bir arkadaş aynı kurumda çalışan stent takıldı ef % 60 ve hipertansiyon tanısıyla başvurdu ve % 47 ortalama değerle emekli oldu....kriterlere bakınca benimle aynı ve hatta ef si benden iyi olmasına rağmen % 47 aldı...ben ondan sonra aynı hastaneye başvurdum...eğer bana düşük değer verirlerse bende o hastanenin nasıl bir yol izlediğini tespit etme adına sağlık bakanlığına gerekli başvurularımı yapmaktan geri kalmam....dedimya arkadaş aynı hatta benden biraz daha iyi durumdayken yüzde 47 alıyorsa ve ben aynı doktorlardan alamıyorsam bunu sağlık bakanlığı müfettişleri araştırmak zorunda kalacaklar bir nevi....daha da kısacası benim durumum yüzde 40 ve üzeri değilse o arkadaşın hiç olmamamlıydı o zaman ortada bir yamyamlık var bende bunu deşifre etmekten geri kalmam....anlatabildiysem ne ala.

Üye
    capsi Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tascam süpersin,ama bilgi anlayana verilir.

Yada anlamak isteyene..

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

capsi bilgi anlayana verilir derken benim anlayamadığımı ima ediyorsun....eğer öyleyse bu bir hakaret oluşumudur ve bende sana bişeyler demek zorunda kalabilirim...

capsi senin özürün nedir ??????????

burda olduğuna göre özürlüsün yada adayısın biraz özürlerinden bahsedermisin sakıncası yoksa

araya maydonoz olabiliyorsun ama konuya salça olamıyorsun

mesela maydanoz olacağına kibarca direk yorum yapabilirsin başkalarının yorumlarına imalarda bulunmaktansa sende fikrini söyle yada söyledin de hadi ordanmı dedik yada diyen mi oldu.....he capsi ciğim

buraya yeni üye oldum şunu gördüm burda bana göre iyi polisi kötü polisi oynayanlar var....

birisi çıkıp arkadaş bende senin oranlarında şunu aldım diyor arkadan birisi çıkıyor alamazsın diyor....

tabiki bu sayfalarda bulunanlar uzman kişiler değil yada paylaştıkları asla diğer kişilere uymaz burası sadece kişilerin bulundukları sıkıntıları paylaştıkları bir yer....ama capsi sen aralara maydonoz olma sadece sende fikrini söyle adam gibi.....okey???????

Üye
    tascam Avatarı

Gerçek Adı
    tayfun
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başka birinin hastalığını kendine örnek alma yatağında hiç yastıksız boğulmadan yatabiliyorsan izometrik hareketleri rahat yapabiliyorsan ayakların şişmiyorsa ki bunlar en çok görünenlerdir ef 45 değerine paralel şikayetlerin olmalı düşündüğün klas 3 gerçekten sevilecek bir şey değildir öncelikle bir kardiyolağa teşhis ve tanını koydur nyha fc 3 tanısının konmasında ef 45 çok belirleyici değildir önce kendi tanını kodur ha sonra kurul ne demiş bakarsın senin örnek aldığın insanlarda ne artı lar vardır bilemezsin eko sonucun kalbin büyümüş tamam tansiyon var tamam kah sın zaten git göz dibi muaynesi yaptır damarlarda bir şey görürlerse alsana artı puan kısaca ef kesin tanın konunca bir önem kazanır ef 60 olsa ne olucak kimbilir kalbin sol vent.yada sağ vent.neler vardır yani ef 45 i cımbızla çekip onunkinden benimki kötü ben fazla alırım yanılgısını yaşama altında farklı şeyler mutlaka vardır...

sonato seni burda tanıdım ben tanıyım tanımayım kimsenin klas 3 ten rapor almasını istemem ben nyha fc 3 sınıfındayım ne olduğunu bilirim inan girmeye çalıştığın kalıbı tanımıyorsun hiç kimse kendi kanında boğulmak istemez...

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın tascam;
    ben kendime herhangi bir teşhis koymadımki....anlattıklarımı kafamdan yazmıyorum....koroner arter hastalığı klas 3 benim değerlerime uyan bir durum sen kalp yetmezliğindeki sınıflandırmaya bakıyorsun heralde kalp yetmezliğindeki o durumlar bende yok çok şükür....ben özür oranımı tespitini koroner arter hastalığından ve hipertansiyondan talep ettim....okey hipertansiyon cetvelinde aşağıdakilerden birisi varsa diyor yüzde 20 alır diyor sol ventrikül hipertrofisi.........koroner arter hastalığı klas 3 te ne diyor koroner damarlarından girişimsel-cerrahi işlem görmüş ise ki burada stent takılınca girişimsel olanına giriyor nyha 2 ye giren hastalar yüzde 50 alır diyor....benim sorunum bu arkadaşım.....özür oran cetveline göre doktorlar hareket ediyorlarsa yüksek bir oran alırım ama bu değerlendirmelerde başka şeylere bakılıyorsa bende neden bakmadılar ve direk heyete elindeki evraklarınla başvur dendi....ben heyetten önce tüm doktorları kapı kapı dolaştım ve onlar gerekli muayeneleri yaptılarki sadece kardiloloji bölümünü ilgilendiren sağlık sorunum var ve ordaki doktor bey anjiyo stent raporumu ve ekokardiyografimi yeterli buldu ve dosyaya ekledi....durumdam şuda çıkabilir bunda bişey yok onun için başka bişeyler istememiş olabilir yada elimdeki raporlar yeterli olacağından başka bişey istememişte olabilir...dedimya 19 nisan 2013 cuma günü sonucu göreceğiz....

sevgili arkadaşım canım kardeşim tabiki hasta olmayı kim ister allah sana şifalar versin senin adına tanımama rağmen inan üzüldüm...bu ülkede hele en sevdiğim yerlerden izmirde ikame olan birisi benim kardeşim arkadaşımdır....hele birde şirinceli olsaydın vay vay vay....allah kimseyi sağlığından etmesin...ben 2 sene önce mort olmak üzereyken sağlığın kıymetini anladım alt tarafı bir şrınga föbisi sebebiyle 6 ay anjiyadan kaçtım hatta anjiyo öncesi kan tahlli için gelen hemşireye anjiyo esnasında doktorlara neler yaptığımı görseydin keşke.....anjiyadan sonra stenti ogün yapamadıklarından 1 hafta sonra hastaneye giderken 3 kez yoldan döndüm vazgeçtim ölürüm gitmem dedim...bende iğne fobisi var.....değil bana yanımda sana iğne yapısın bayılan ben olurum....o yüzden hasta olmayı istiyecek bu dünyadaki son kişi benimdir heralde...ama stres sigara genetik sebebler sebebiyle koroner arter hastası ve hipertansiyon hastası oldukmu olduk....durumum çok iyimi değil...ama senin anlattığın gibi çokta kötü de değilim....özür oranlarıda zaten bunun için sınıflandırılmış....orta olanlar kötü olanlar çok kötü olanlar....ben şu an orta sınıfta olan durumundayım.....çok kötüsü 100 ise kötüsü 70 ise ortası 50 ise ben 50 yim....bana göre tabi bakalım doktor abilerimiz ne karara varacaklar...

tascam arkadaşım ben koroner arter hastasıyım ve bu tanı doktorlar tarafından kondu ki elimde rapor var........ve aşağıdaki sınıfla çakışıyor.....
    Klas 3 hastalar 50
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arter hastalığı tanısı alan veya girişimsel- cerrahi koroner işlem yapılan anjinası bulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; laboratuar yöntemleri ile (EKG, eforlu EKG, perfüzyon sintigrafisi v.b) devam eden iskeminin saptanması veya bir koroner arterinde en az % 50 oranında darlığın anjiyografik olarak gösterilmiş olması ve ilaç tedavisi veya diyetle anjinanın kontrol altında tutulabilmesi ve sol ventrikül fonksiyonlarının bozuk olmasına rağmen (EF % 30- % 50) hastada NYHA Sınıf 2 semptomların varlığı

hipertansiyon hastasıyım ve 2 yıldan bu yana ve ömür boyu devam edecek ilaç raporlarım var.............
    HİPERTANSİYON
    Klas 1: Antihipertansif tedavi kullanan ve komplikasyonu olamayan kişiler 10
    Klas 2: Kişi antihipertansif tedavi alıyor ve aşağıdakilerden birisi varsa 20
    1. Proteinüri
    d) Hipertansif retinopati (Gunn belirtileri)
    2. Hipertansif serebrovasküler hastalık
    e) Sol ventrikül hipertrofisi................

e sınıfındaki tanım bende var........yani cetvel bunlar ise ve cetvele uyma zorunluluğu varsa doktorlarımızın koroner arter hastalığından 50 hipertansiyondan 20 niye alamıyayım diye düşünüyoru.....olay aslında çok basit değilmi mesela elma için 50 armut için 20 veriliyorsa bende yukarıdaki cetvellere göre elmada var armutta.....

merhaba oturan boğa....;
    koroner arter hastasıyım...2 sene önce girişimsel işlem ile ön sol inen damarıma yüzde yüz tıkanmasından dolayı stent takıldı..bugün itibarı ile hipertansiyon tanımlamam var sol ventrikül hipertrofisi teşhisim var ve ef değerim ekokardiyografimde yüzde 45 çıktı...bu durumda ben hangi hastalık çeşidinden yüzde kaç özür oranı alırım teşekkür ederim....

bodo;
    ef % 45 ile yüzde 25 alırsın demişsin neye göre bu ran özür oran cetvelinde böyle bir tanımlama mı var...açıklarmısın lütfen..

bacıbey selam;
    şu sonucu merakla bekliyorum heyecandan bir okadar daha kalbim sıkışıyor.....

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bacıbey iyi akşamlar koroner arter hastalığında stent takılan kişinin koroner arter hastalığı ortadan kalkmış mı olur yoksa devammı ediyordur...

Üye
    tarık22 Avatarı

Gerçek Adı
    TARIK
    Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    20:47
    Yaşadığı Yer
    EDİRNE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar ben kısaca yorum yapayım diyeceğim..
    olay çok basit..Benim anladığım kadarı ile bu olaylar siyasete dayanıyor.
    ben insüline bağımlıyım şeker hastası diyeyim..bununda cinsi cibilliyeti değişiyor.
    iki çeşit..ben tip 1 geçiyorum insüline bağımlı olduğum için..
    benim heyetten 40 oranı alma hakkım var kanuni olarak..artı 14,5 yıldır insülin kullanıyorum...ama amcalar heyette tip 2 ye çevirip benim oranımı 20 ye çekiyorlar nasıl iş.
    ama bu açıdan hastalıklar nasıl artış sağlamaya başladı gözlemliyorsunuzdur..
    ee bakanlıklarda bol keseden dağıtmayın diye bence uyarı geldi..
    bu engellerde bu açıdandır..hastahanede konuştuk çünki..
    memur arkadaşın birisi söyledi.eee bu nedemek oluyor..
    Siyasi başka açıklaması olabilirmi?
    ama arkadaşlar uyanık olun hakkınızı arayın başka bir şey demiyeceğim..
    sağlıklı mutlu ve raporsuz günler diliyorum..:-))))

Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 2345678 SonSon