Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 106 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    19:56
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bodo arkadaşım özür oran cetvelinde ef % 45 için % 25 diye bir değer yok bu değeri nasıl oluşturdun.....birde solventrikül hipernofesi tanısı sadece % 20 alıyor bende koroner hastalık da var yani sten uygulandı.....yazdığın yorumun dayanağını açıklarmısın.....

arkadaşlar özür oranı için heyete girmeme 3 gün kaldı...nasıl bir saçmalık ise kendimi yüksek oran alıp emekliliğe adamış durumdayım...zaten günüm doldu sadece yaşa takıldığımdan 4 senem var....ama insanın elinde olmayan sağlık durumları gelişebiliyor mesela 2 sene önce koroner arter te sol ön inen damarda yüzde yüz tıkanma sebebiyle stent uygulandı aradan geçen zamanda ef% 45 tanısı,,sol ventrikül hipotenisü tanısı da eklendi...yorumlara ve özür oran cetveline bakınca koroner hastalıktan % 30 sol ventrikül hiponesinden % 20 ef % 45 olmasından ya % 30 yada % 50 almam gerekiyor....bunu baltazar formulüüne göre hesaplarsak %55 i geçen bir oarn çıkacak gibi görünüyor...ancak doktorlar bu durumda nasıl bir uygulamayla yaklaşıyorlar bilmiyorum....ama eğer işime yaramayan bir değer alırsam bu değeri neye göre verirler merak ediyorum.....o yüzden burda sizlerle paylaşma heyecanımı olumlu karşılarsanız sevinirim....bu konuda sizlerden gele yorumların çoğu yüksek değer alacağıma delalet oluyor....konuyu değerlendirecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum...saygılar

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sonato, hiç kimse kesinkes bilemez neler olacağını.. Bekleyip görmek lazım. Olaki olumsuz bir sonuç çıktı, İl sağlık müdürlüğüne itirazda bulunabilirsiniz.. Sizi başka bir hastaneye sevk ederler.. Raporu aldığınız hastanenin verdiği oranla sevk edildiğiniz hastanenin vereceği oran aynı olursa rapor oranınız kesinleşir. Farklı çıkarsa sizi hakem hastaneye sevk ederler.. Hakem hastaneden çıkan sonuç kesin olur.. İnşallah uzamaz bu kadar.. Hele bir raporunuzu alın.. Sonrasına bakarız..

Üye
    xozer Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER
    Son Giriş
    23.04-2015
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sonato;

Bu memlekette her şey olur.Sağlam sakat alır ama sakat mağdur olur.Hak kaybına uğradığınızı düşünüyorsanız konuyu mahkemeye taşıyacaksınız çözüm bu.

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xözer raporlarım da hastalık olayım belli cetvele göre Yüzde 55 kesin ama ekokardiyografimi çeken doktor bir sürü hastalık tanımlamasına rağmen ve bu hastalıklardan çizelgeye göre % 55 kesin görünmesine rağmen yüzüme bakarak sen % 30 alırsın neymiş ekokardiyografi değerlerim kötü ama ben yürüyebiliyormuşum...saçmalığa bak bende kendisine heyete gelirken sedye ile geleyim o zaman dedim....neymiş ef % 45 olan kişi ayaklarında ödem oluyormuş bende yokmuş,en ufak bir eforda yorulması gerekiyormuş ben kendisine çene yetiştirebiliyormuşum....mantığa bak hizaya gel...

Üye
    k.ergun Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sonato sen rahat ol kardeş. Daha öncede yazdım benim EF % 40 ve ben saatlerce yürüyüp kalp krizi geçirmeden önceki günlerimde olduğu gibi saatlerce balık tutabiliyorum. Ekokardiyografi çeken doktor sanırım sizden negatif elektrik almışki çene yarıştırabilmeyi beceriyosan rapor alamazsın falan demiş. Ayaklarımda ödem falanda yok çok şükür. Saatlerce yürüme olayı inan abartı değil çünkü evden Avm ye yürüyerek gidip orada mağazaları dolaşıp tekrar eve yürüyerek geliyorum en az üç saat sürüyor.
    Sen daha öncede yazdığım gibi bu güne kadar olan tahlilleri falan yanında götür. En fazla inanmazlarsa yenisini isterler.

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ergün çok sağol 2 gün sonra heyetim var....bakalım ne olacak zaten sonucu burdan paylaşacağım....ayrıca sana ve tüm hastalara tabiki bana da allah şifalar versin...heyette bana koroner arter hastalığı klas 3 tanımlamasına göre % 50 vereceklerini düşünüyorum....çünkü bendeki tüm değerler koroner arter hastalığı klas 3 ile bire bir örtüşüyor....birde özür oran cetvelinde hipertansiyon bölümünde aşağıdakilerden birisi varsa diye bir bölümde sol ventrikül hipertrofisi %20 bölümü var...heyetteki doktor abilerimiz ablalarımız bunu dikkate almalılar almıyorlar ise almalarını rica ederiz...böylelikle koroner arter klas 3 e göre %50 ve hipertansiyon sol ventrikül hipertrofisi ne göre de % 20 baltazar amcaızın formülüne görede ben % 60 özür oranını beklemekteyim.....saygılar

Üye
    tascam Avatarı

Gerçek Adı
    tayfun
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bacıbey,özürlü kartı almak için müracat ettiğimde ef 50 idi buna göre ropor verdiler aynı hastaneye şimdi malulen emeklilik için sevk aldım kalp hastasıyım ve opere oldum ilaç tedavisi mutlaka kalbi güçlendirecek ef değeride farklı çıkacaktır tabiki rapor oranı değişecektir kaldıki ameliyat öncesi ef 40 tı nasıl bir yol izlenmeli ef değeri gerek ölçerken gerek zaman içinde değişebiliyor ilk verdikleri raporu kabul ederlermi bunun yolu nedir kaldıki ilaçlarla güçlenmiş bir kalp..ilk özürlü kimliği verdikleri rapor iş görmezlik cetvelindeki rahatsıklara uyuyor poli nöropatiyide eklersem yüzde 70-80 olacak şu an 68 birde anlayamadım sakatlık oranı cetveli maluliyet oranı cetveli deyiminizi oranlarmı farklı , incedim maluliyet cetvelindeki hastalıkların hepsi bende var ona ne tip bir uygulama yapacaklar...

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ef değeriniz %50 iken sonrasındamı opera oldunuz....eğer ef ölçümünden sonra opera olduysanız bu ef değeri biraz değişmiş olabilir....ama ef %50 ve sadece ilaç tedavisi alıyorsanız ef nin değişeceğni zannetmiyorum.....ilaçlar sadece daha kötüye gitmesini engeller yada yavaşlatır....ama şu var bizler doktor değiliz siz en güzeli bir kardiyoloktan yardım alın....en nihayetinde burası kişilerin durumlarını paylaştıkları ve yorumladıkları bir yer tanı ve tedavi yeri değil nihayetinde....

Üye
    tascam Avatarı

Gerçek Adı
    tayfun
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım mesajımı dikkattli oku tedavi öğretmiyorum tedavi sonuçları değerler hastalığın sınıfları değişir , opere öncesi ef 40 tı raporu 50 ile aldım şu an ef 58 bir süre sonra daha da artacaktır ve ef değeride değişkendir sen sabit kalsan ölçen artı eksi sapmalar yapar ayrıca bir kalp hastasıyım zamanımın çoğu kalp damar cerrahlarınla kardiyoloklarla ve endokrin uzmanlarıyla geçiyor genede tavsiyene uyacağım )))) ama hiç biri burdaki bazı arkadaşlar kadar mevzuatı bilmezler eni konu tecrübeleri birikimleri var aynı mevzuat derdinden sorunlu arkadaşlar ve bu sorunları çözen arkadaşların buluştukları bir yer, kalbin kanlanması beslenmesi ve ilaçları bırakalım işi olan uğraşsın bizler mevzuatın bize maksimum faydasını nasıl kullanacağımızın peşindeyiz bununda en kolay yolu derdini anlatmak bir bilene sormaktır...

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tascam sizde tam olarak ne hastalıklar var ve hangi hastalıktan ne kadar oran aldınız yazarmısınız size hangi tanılar kondu....

tascam zamanının çoğu kardiyoglar la geçtiğine göre sende bayağı uzmanlaşmışsındır...o zaman bana verilecek oran sence nedir.....hastalıklarım şunlar....koroner arter hastalığı sol ön inen arter de total (100 de 100) tıkanma 1.5 sene önce stent takıldı....son olarak ekokardiyografimde sol ventrikül hipoezisi tanısı ve ef değer % 45 duvarlarda kalınlaşma.....sence yüzde kaç alırım....yazarsan sevinirim....

Üye
    tascam Avatarı

Gerçek Adı
    tayfun
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tansiyon hastasısın galiba duvar kalınlaşması falan kah oluşturacak faktörlerin varmı bende tansiyon şeker lipidemi nöropati kah sonucu kesin tanılı ateskleroz kalp hastalığı oranlar hastalığın durumuna göre tanısına göre değişiyor bak bana tansiyondan 10 verdiler askerlik er statüsüne tabi olmama rağmen savaşta ve barışta askerliğe elverişli değildir raporu verdi askerlik raporları barış için geçerlidir savaş durumları için pek rapor vermezler tabi raporu verdiler ama hastanedede 15 gün yatırdılar.. ef 45 demişsin sağında solunda başka tanı yokmu en azından ilaç raporların vardır teşhis tanı onlarda vardır..

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tascam bendeki tanılar şunlar......1:KORONER ARTER HASTALIĞI....2:SOL VENTRİKÜL HİPERTRONİSİ(YÜKSEK TANSİYON) 3:EKOKARDİYOGRAİ EF%45......İLGİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM....yorumunu bekliyorum

Üye
    capsi Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tascam;Dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.

Üye
    tascam Avatarı

Gerçek Adı
    tayfun
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yüksek tansiyon 10 puan kah oluşturacak kolestrol şeker varmı ilaç raporun varmı kesin teşhis tanılar ve kodları vardır ef 45 beraberinde kalp yetmezliği bir ilaç kullanırmısın 45 yakın zaman daki bir değermi bir stend tansiyon bir puan tutmaz kalbin kasılma gücü zayıf bir ilaç vermişlerdir mutlaka o da raporludur tanı tşhis yazar..raporu almaya giderken ilaç raporlarınıda götüreceksin teşhis tanı onlardan bakılıyor kalbin ekosu kontrolleri bilahare yapılıyor..

Üye
    capsi Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tascam:bu vatandaşlar benim yorumlarımı begenmediği için sildirdiler..

Sanki birtek onlar biliyor..

Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon