Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    orhan78 Avatarı

Son Giriş
    06.04-2013
    Saat
    18:36
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar merhaba... umarım hepiniz iyisinizdir... sizden önemli bir yönlendirme isteğim olacak...

yaklaşık 2 ay önce bipolar bozukluk teşhisi konuldu... yaklaşık 20 gün hastanede yattım... o günden itibaren de ilaç kullanmaktayım... genel olarak iyi olmama rağmen... depresyona çok yatkın gibiyim... birgün iyiysem diğer gün depresyonda oluyorum... eşime ve kızıma yansıtmamaya çalışsam da onlar da anlıyor doğru gitmeyen bir şeyler olduğunu...
    kısacası kendimi pek de iyi hissetmiyorum... gülmeyi ki eskiden bayılırdım, unuttum şimdi... unutmadan kamuda çalışıyorum... ve uzaklara gitmeyi, deniz kokusu almayı çok istiyorum...

sizden yardım isteyeceğim husus şu: rapor için başvurmalı mıyım, ya da önereceğiniz başka şeyler var mıdır... teşekkür ederim...

Üye
    Birol Koç Avatarı

Gerçek Adı
    birol
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm öncelikle geçmiş olsun bu illetle 10 yıldır bende uğraşıyorum artık hastalıkla dalga geçmeye başladım tavsiyem sizde öyle yapın hastalıkla ve hayatla dalga geçin şayet hastalıgı ve hayatı çok ciddiye alırsanız bu hastalıkdan kurtulamazsınız rapor olayına gelince ereken emeklilik düşünüyorsanız alın ayrıca çalışmaya devam edecekseniz vergi indiriminden faydalanırsınız alması çok basit giitiginiz doktora gidin rapor almak istediğinizi söyleyin gerisi gelir tavsiyem almanız tekrar geçmiş olsun

Üye
    @dilek_ Avatarı

Gerçek Adı
    Dilek
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    00:32
    Yaşadığı Yer
    The City of Angels
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

orhan78;

arkadasım..
    devlet depresyondan ötürü engelli raporu vermiyor..
    ama şimdi tedavisi imkansız gibi görünen hastalıklar,kişinin günluk sosyal yasamını kısıtlayan durumlar engel kabul ediliyor...
    sen psıkıyatriden rahatsızlığına dair mınımum bi oran alabilirsın diyeceğim ama bu senın için ne kadar yeterlı olur bilemem :s
    geçmiş olsun...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Rapor alıp almamak konusunda sizi kararsız yapan nedir? Çekinceniz nedir? Birol beyin de dediği gibi erken emeklilik düşünüyorsanız, kendinizde daha fazla çalışacabilecek gücü bulamıyorsanız, rapor almayı deneyebilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken bulunduğunuz ilin yetkili hastanelerinden birine başvurmak: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...staneleri.html

Sağlık kurulu işlemlerin devamı için sizi yönlendirecektir zaten. Ama psikiyatrik sorunlardan alınan raporların bir dezavantajı süre sınırı konulması.. Mesela, % 40 oranlı rapor alabildiniz, bu raporunuz için sizden 1 yıl sonrasına kontrol muayenesi istenir.. Raporunuz sürekli ibareli olmaz. Yani, çok da kolay değil rapor işi.. Mesela sakat statüsünde emekli oldunuz kontrol muayenesi sonucunda rapor oranı % 40 altına düşdü, emekliliğinizin iptalide söz konusu olabilir.. Olasılıklar çok.. Hiçbirşey ters gitmeyebilirde.. Karar size ait..

Sakatlık oranı cetveline göre Bipolar için alınabilecek oranlar şöyle:

a.Manik nöbet, bipolar duygu durum bozukluğu, yineleyici depresyon, kronik depresyon
    1-Tedavi ile işlevselliği tam düzelen:% 0
    2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen:% 40
    3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen:% 70

Üye
    london78 Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

orhan bey hele bi 6 ay tedavi ol ondan sonra raporla uğraş derim

Üye
    orhan78 Avatarı

Son Giriş
    06.04-2013
    Saat
    18:36
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    arkadaşlar sağolun cevap verdiğiniz için...rapor konusunda biraz daha düşünmek istiyorum...balki de her şey daha güzel olur...

Üye
    durulmayan bi kafa Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba arkadaşlar 6 yıldır bipolar teshisiyle tedavi görüyorum iki kere isimden oldum çalışmıyorum. Ekpss için engelli raporu verirler mi depakin 500 ve abilify 10 mg kullanıyorum