Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 38 mesajın 31-38 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    angara Avatarı

Son Giriş
    29.03-2016
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yahu Allah'tan korkun artık.bu insanlar sizin insanlarınız.her şeyi karmakarışık ettiniz.ben şahsen hakkımı helal etmiyorum.her sene her sene aynı yönetmelik ama tarih değiştir insanları mağdur et.kazanılmış haklar,mükerrer rapor engellemek için falan filan derken kazanılmış haklarıda yok sayıyorlar neresimi aşağıdaki 2.bendi okuyun "herhangi bir sebeple diyor" bu herhangi bir sebep ne olaki bu sebepler açık açık yazılmadıkça her kurum sizden rapor istemeye devam edecektir yani raporunuzuzun süreli veya sürekli olması hiç bir şey ifade etmiyor bu yönetmeliğe göre "sürekli" kelimesini ben mi yanlış anlıyorum acaba
    Kazanılmış haklar
    MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.
    (2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir.

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

(2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir. bu durumda sakatlık oran cetveli de değişmiş olmalı varmı bilen

Üye
    yaşar18 Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 30mart 2013 özür oranları ulaşabilen varmı ayrıca raporlar vergi indirimi için artık ankaraya gitmeyecekmi bilen varmı.

Üye
    bertan Avatarı

Gerçek Adı
    ______
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    10

rusa kardeş ben sakatlık cetvelinden bahsediyorum eğer bu genelge değiştiyse muhakaki sakatlık cetvelide değişmiştir onu bilen kimse yokmu 2013 sakatlık cetveli oranları bülent bey olsada cevap verse sanırım kimsenin bilgisi yok

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bertan;

Hayır Değişiklik yok3-kez Değişen Yönetmelik Sadece Tarihi değişikLütfen Az Ozverili OlunYazdıklarımızıSonuna kadarOKUyunBu konuda kiTüm yazlarında Neyin değiştiğiniYazdım.

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...um-2013-a.html burayı bir okuyun

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

TBMM 'de önümüzdeki hafta görüşülecek konular:

yasal mevzuattaki ''sakat'', ''özürlü'' ve ''çürük'' ifadelerinin ''engelli'' olarak değiştirilmesini öngören ''Kanun ve KHK'lerde Yer Alan Engelli Bireylere Yönelik İbarelerin Değiştirilmesi Amacıyla Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'' görüşülecek. 4 maddelik tasarıyla, Askerlik Kanunu'ndaki ''çürük'' ifadesi ''askerliğe elverişli olmama'' şeklinde değiştiriliyor. Yasanın geçici 46. maddesindeki ''özürlüler'' ibaresi ise ''engelliler'' olarak düzenleniyor.Tasarı, Medeni Kanun, Terörle Mücadele Kanunu, Emekli Sandığı Kanunu, Devlet Memurları Kanunu, Sosyal Hizmetler Kanunu, Türkiye Emekli Subaylar, Emekli Astsubaylar, Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri ile Muharip Gaziler Dernekleri Hakkında Kanun, Karayolları Trafik Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Dernekler Kanunu, Özürlüler ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun da aralarında bulunduğu 85 yasadaki ''özürlü'', ''sakat'' ve ''çürük'' gibi ifadelerin değiştirilmesini kapsıyor. Tasarıyla, 9 kanun hükmünde kararnamede de aynı nitelikte değişiklik öngörülüyor.
    Engelliler, daha önce ilgili mevzuata göre aldıkları sağlık kurulu raporlarına istinaden yararlandıkları haklardan raporun geçerlilik süresince yararlanmaya devam edecek. Engellilerin durumlarını niteleyen belge, kimlik, kart ve benzeri belgelerin yenilenmesi gerekmeyecek.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

1999 YILINDA ALDIĞIM ASKERLİK RAPORUMDA ZATEN ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR YAZIYOR :d ÇÜRÜK FELAN YAZDIĞI YOK HEM YAZSA NE OLACAK :d MİLLETİN HAKLARINI GASP ETMESİNLER HEPSİNİ VERSİNLER VERİP GİBİ GÖRÜLÜP HAK YEMESİNLER EKSİK VERDİKLERİNİ TAMAMLASINLAR O ZAMAN KARMAŞA KARGAŞA KALMAZ.
    MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.
    (2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir.
    BİRİNCİ MADDE FARKLI İKİNCİ MADDEDE YENİ RAPORUN ÖNÜ AÇIK YENİ RAPOR İSTENİRSE YENİ CETVELE VE YENİ HÜKÜMLERE GÖRE HÜKÜM ALTINA ALINIYOR GEÇMİŞ OLSUN. ONLAR NE DERSE O BU KISA VE ÖZ HERKES İSTEDİĞİ GİBİ ANLAYABİLİR...

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kardeşim kanunen neyi değiştirirsen değiştir Toplumda askerliğini yapmayana çürük her hangi bir özürü olana sakat derler Kanuna yazdın diyelim toplumu nasıl düzelteceksiniz bence saçmalık engellilerin çok daha önemli sorunları varken kıytırıktan işlerle uğraşıp milletin gözünü boyamaya gerek yok...

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123