Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eflatun19 Avatarı

Gerçek Adı
    bekir
    Son Giriş
    09.07-2015
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,

özürlü kimlik kartı için (bulunduğum şehirdeki) araştırma hastanesine müracaat ettim.sağlık kurulu ''ileri tetkiklerin yapılması ve hakkında karar verilmesi üzerine ankara numune eğitim ve araştırma hastanesine sevk ettiler.haftaya gitcem.ne yapmalıyım?

Üye
    arda19 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2014
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba kardeşim benide daha önce Çorum dan numuneye sevk ettiler sağlık kuruluna girdim kişisel müracat yaptım sevk ile gitmedim fotoğraf 4 adet istenildi sonra polikliniklere gönderiyorlar ben sadece gözden girdim doktorlar çok anlayışlı birde diğer birçok hastaneler , muayne ve tektik parası isterken numune hiç para talep etmedi

Üye
    eflatun19 Avatarı

Gerçek Adı
    bekir
    Son Giriş
    09.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşlar,

geçen ay(göz tansiyonu,diyabet 2, sağ kalça çıkığı ve 7 cm kısalık,ayrıca bel ve boyun fıtığı başlangıcı şikayetlerimden dolayı)
    'özürlü kimlik kartı' için bulunduğum devlet hastanesi il sağlık kuruluna müracaat ettim.sağlık kurulu ileri tetkiklerin yapılması için ankara numune araştırma ve eğitim hastanesine sevk etti.
    Mevcut mr,rontgen,tahlil sonuçlarımı, raporlarımı ve sevk belgesini alarak ankara numune sağlık kuruluna dilekçe ile mevcut rahatsızlıklarımı belirterek yeniden müracaat ettim.3 hafta da zor tamamlayabildim.5 kez heyete girdim.önceki mrtahlil v.s. Belgelerimi poliklinik hekimleri kabul etti.fakat heyet kabul etmedi.hepsini tek tek yeniden istediler.tabir caizse anamdan emdiğim sütü burnumdan getirdiler.içleirndeki bikaç istisna hariç tam bir rezaletti.adamların umurunda değil.bugün git yarın gel.mantığı ile bu ülke nasıl kalkınır bilinmez.
    Başta sağlık bakanlığı olmak üzere heryere şikayet edeceğim.normalinde 3 günde çıkacak raporu 3 hafta sürdürdüler.ankara numune den rapor alacaklara duyurulur.sonucu haftaya sizlerle paylaşacağım.
    Dilerim benim yaşadıklarımı bundan sonra kimse yaşamaz.vesselam...

Üye
    basays Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

özürlü kimlik kartı yerine , hastaneye özür ölçütü raporuna girseniz. yani benim şu şu hastalıklarım var , yüzde kaç özür veriliyor onu öğrenmek istiyorum diye heyete başvuru yapsanız. Doktorlar daha önyargısız davranıyorlar o vakit.
    3 adet fotoğraf bulundurarak yanınızda. Sonra hastane heyette % 40 özür oranı verilirse sosyal hizmetlere nüfus cüzdan fotokopisi ve yine 2-3 fotoğraf isteniyor birde aldığınız özürlü raporunuzun aslını görmek istiyorlar fotokopisini alıyorlar ,başvuru yapsanız. Daha kolay oluyor , öneridir.
    Heyet Raporunuzun aslını vermeyiniz

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

elinizdeki herhangi bir sebepten dolayı alınmış raporlada engelli kimlik kartı alabilirsiniz özel olarak rapor almanıza lüzum yok

Üye
    eflatun19 Avatarı

Gerçek Adı
    bekir
    Son Giriş
    09.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ayşe ceren,
    evet 2010 da h sınıfı raporuna müracaat ettim.%39 almıştım.2013 de ilave rahatsızlığım çıktığı için müracaat ettiğimde hakem hastanesine sevk ettiler.ilgilenmeleri güzel şey.tetkikler kişilerin inisiyatifinde olmamalı.hangi tetkikler yapılacaksa ilk müracaatta yapılmalı.parça parça bugün git yarın gel mantığı ortadan kalkmalı.bunun içinde bu sitede hepbirlikte bunun mücadelesini vermeliyiz diye düşünüyorum.selam ve saygılar...

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    % 40 olarak alınan her sağlık kurulu raporunu kuulanabilirsiniz,ayrıca başbakanlık özürlü kimlik karındada müracat edebilirisiniz...