Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kolera Avatarı

Gerçek Adı
    Erdem
    Son Giriş
    04.02-2017
    Saat
    01:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Eylül ayında malulen emeklilik başvurum sonrasında SGK sevki ile Okmeydanı Eğt. Arş. Hastanesinde Sağlık Kuruluna girdim. Sağlık kurulu raporunun aslını ve özür oranımı hastane benden devlet sırrı gibi sakladı deyim yerindeyse. Kurum sevki ile geldiğim için bir nüsha SGKya diğer nüsha hastanede kalacak şekilde evrak hazırlanıyor dediler bende inandım ve üstelemedim.

Ancak aylar sonra bu sitede Bülent beyin yazılarını okudum ve aslında raporun 1 nüshasının bana verilmesi gerektiğini dört ay sonra öğrendim. Bunun üzerine hastaneye gittim ve yönetmeliğin ilgili maddesini belirterek dilekçe ile evrağın aslını istedim. Ancak görevli memurlar inatla vermemeye çalıştılar özür oranımı bile söylemediler. Bolca tartışmadan sonra evrak fotokopi ile çoğaltılarak aslı gibidir mühürü ile tarafıma verildi.

Hastane başvuranlara raporun aslını vermediği için engellilere sağlanan bir çok haktan aylarca faydalanamıyorlar.

Aslı gibidir nüshası ile tüm işlemleri yaptırabiliyorum ancak başka insanları mağdur etmemeleri için inat ettim ve bana verilmesi gereken evrağın hastane arşivinde bulunan asıl nüshasınıda almak istiyorum ki görevli memurlar yaptıkları hatayı anlasınlar ve bundan sonra başvuru sahiplerinede bir nüsha versinler.

Bu konuyu bimer'e yazdım ancak gelen cevapta bir yanlışlık olmadığı, evrak aslı gibidir yazılı çoğaltılarak tarafıma verildiği, aslının verilemeyeceği telefonda söylendi.

Sizce ne yapmalıyım ? Hasta hakları tekrar bimer'e yazmamı söyledi.

Bizlere zorluk çıkartanlarla uğraşmaya devam etmeli miyim ?

Saygılar

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    19:25
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Bugüne kadar aldığım tüm raporları hastane bana hiç bir zorluk çıkartmadan çoğaltarak teslim etti...
    Vergi indirimi için aldığım raporu ise , bana teslim etmedi hiç bir nüshada verilmedi ama oranımı söylediler ...

Üye
    kolera Avatarı

Gerçek Adı
    Erdem
    Son Giriş
    04.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Size de bu yanlış uygulamayı yapmışlar. 14 Ocak 2012 Özürlülere verilecek sağlık kurulu raporları hakkındaki yönetmelik madde 14 açıkca belirtmektedir oysa ki.

MADDE 14 – (1) Raporların usulüne uygun olarak düzenlenip düzenlenmediği, formdaki bilgilerin tam olarak doldurulup doldurulmadığı kontrol edilerek, gerekiyorsa eksik ve yanlışlıklar düzeltildikten sonra raporlar; kurum müracaatı ise üç nüsha, kişisel müracaatlarda ise iki nüsha olarak düzenlenir ve başhekim tarafından onaylanır.

(2) Özürlü sağlık kurulu raporunun bir nüshası ilgili kişiye verilir. İlgilinin talebi üzerine hazırlanmış olan özürlü sağlık kurulu raporlarından; özürlünün yararlanabileceği hakları sayısınca veya talep ettiği sayıda çoğaltılarak imza edilir, onaylanır ve mühürlenerek ilgiliye verilir. Kurum müracaatlarında ise raporun bir nüshası raporu isteyen kuruma gönderilir.

Bütün hastaneler bunu yanlış yorumlayarak bizleri uğraştırıyorlar.

Üye
    mesen Avatarı

Son Giriş
    22.06-2014
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba
    Aynı durum benimde başıma geldi BİMER şikayetde bulundum ve snunda rapor aslını aldım işin üzerine giderseniz alırsınız vermeyen birime veremyeceğine dair bir yazı vermesini isteyin o zaman veriyorlar

Üye
    kolera Avatarı

Gerçek Adı
    Erdem
    Son Giriş
    04.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağlık bakanlığı, bimer, il sağlık müd. hepsine gerekli şikayetlerde bulundum ancak ısrarla evrağın aslı gibidir yapılarak tarafıma verildiği söyleniyor. Yönetmelik maddesine göre asıl nüshası verilmesi gerekirken aslı gibidir yapılarak verilmiştir diyerek geçiştiriyorlar.

Sizce ne yapmalıyım ? Evrak aslını nasıl alabilirim kurumdan? Görevli memurların ceza almalarını nasıl sağlayabilirim.

Üye
    mesen Avatarı

Son Giriş
    22.06-2014
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba
    Israrla yazılı cevap isteyin ben aldım

Üye
    ferhat23 Avatarı

Gerçek Adı
    ferhat
    Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de hastaneye gittim raporumu SGK göndermişler git oradan al dediler hastane biz 3 nüshayıda oraya gönderdik dediler ne yapmam lazım

Üye
    MRM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:06
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

@OturanBoğa

Bülent bey bugün bende eşimi kurula soktum raporu sgk göndereceklerini 1 1,5 ay sonra oraya sormamı söylediler. bana veremeğeceğini söylediler rapor diğer işlemlerdede bana lazım olacak engelli kartı vasi için bunu nasıl talep ederim hastanede yardım edermisiniz bu konu hakkında tşk.

Forum Moderatörü
    ozgurmeric74 Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜR
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    260
    Verilen Beğeniler
    57

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba

eğer sgk sevkli veya vergi dairesi sevkli gittiyseniz size vermezler.çünkü aralarında resmi yazışma mevcut. Raporu ilgili birime hitaben hazırlıyorlar. Raporunuzu sgk dan almanız gerekecek.