Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    XCLYSS Avatarı

Gerçek Adı
    BARIŞ Utku
    Son Giriş
    18.03-2015
    Saat
    00:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sol gözum9/10tasdikle. SAĞ esotropya+hipermetropi+ambliyopi. ve ayrıca kulak Bb : SAĞ TOTAL İŞİTME KAYBI SOL NORMAL ODYOMETRİ : SAĞ110/DY SOL 11/11 Arkdaslar ben ozur raporu için heyete bas vuru yapıcam hangı yoları ızlemem gerekır ve bu oranlarla % kaç özür oranı alırım bana bi yardımcı olun sag goz hıc gormuyor ve sag kulakda hıc duymuyor. Ben bugun hastaneye basvurdugumda raporla ılgılı tek kulagı duymuyana oran yok dedıler ve tek gozdende % 17 18 gıbı bı oran verılır dedıler umudumu kırdılar cunku bu rapora cok ıhtıyarcım var lutfen bı yardımcı olun...(BASRUVURUM SAGLIK RAPORU İÇİNDİ)

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Tek göz hiç görmüyorsa % 32, tek kulak hiç duymuyorsa % 12 oran verilir. Balthazard Formülü ile hesaplayınca % 40 eder..

Yapmanız gereken yetkili hastanelerden birine başvurarak "özürlü sağlık kurulu raporu" talebinde bulunmak..: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...staneleri.html

Şu linklerde rapor başvurusu deneyimlerini paylaşan arkadaşlar var. Hastane seçimi konusunda fikir edinmenize yardımcı olabilir:

1: http://www.engelliler.biz/forum/hast...hastanesi.html

2: http://www.engelliler.biz/forum/hast...ml#post1133705

Üye
    XCLYSS Avatarı

Gerçek Adı
    BARIŞ Utku
    Son Giriş
    18.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben normalde bugun bı hastaneye rapor ıcın basvuru yapmıstım devlet hastanesı burası ama oradakı goz doktoru bana %17 -18 oranında vere bılırım dedı. Bende tek gozu gormeyene verılen rapor% 32 deıl mı dedım o da bana o eskıden sımdı 17 -18 oranında verılır dedı bana bı yardımcı olacak arkdas varsa sevınırm.. AYRICA MSJ OKUYAN VE CVP VEREN HER KEZE TSK...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

% 32 oran tamamen kör olan göz için veriliyor. Az da olsa ışığı seçebiliyorsanız % 32 oran alamazsınız.. % 90 görme kısıtlılığı olan göz için % 17-18 arası oran verilmesi normal olabilir.. Görme kısıtlılığı konusunda net birşey söyleyemeyiz zaten.. Benzer durumda olanların vereceği bilgide yeterli olmaz.. Görme keskinliği artı görme alanı test sonuçlarınıza bağlı birazda ki bu herkeste farklı olabiliyor..

Tek kulak içinde aynı şey geçerli, % 12 oran alabilmek için hiç duymuyor olması lazım..

Şaşılık için bir arkadaşımız % 15 oran alabilmiş, ama çift göz için böyle galiba.. Tek göz şaşılığına yüzde kaç oran verilir bilmiyorum. Bilgisi olan varsa yazabilir mi?

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post923430

Üye
    XCLYSS Avatarı

Gerçek Adı
    BARIŞ Utku
    Son Giriş
    18.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki ben tek goz gorme kaybı % 90 olan ve sasılık olan gozden ve ayrıca tek kulagım duymadıgı ıcın toplam % 40 oran olur mu yardımcı ola bılırsenız sevınrım...pekı bana bu konuda ıst ıcınde raporu ala bılmeme yardımcı ola bılecek hastane onere bılırmısınız . yoksa her hangı bı yer fark etmez mı

ayrıca sag kulak ve sag goz olması bu raporu etkıler mı sonucta kısının sağ tarıfını eksık kullanması demektır bu. AYRICA ilginize çok tsk bACIBEY....

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sağ, sol ayrımı yok diye biliyorum.. % 40 oranı almanız biraz zor.. Verdiğiniz bilgiye göre hesaplayalım.. Gözden % 18 verilse, kulaktan % 12 toplamı % 28 yapar.. Yani, % 16 puan daha lazım ki size % 40 olsun.. Tek göz şaşılığı için yüzde kaç verilir bilmiyorum.. % 16 verilmiş olsa şansınıza, % 40 olur o zaman.. Ama çift göz şaşılığı için bile verilen oran % 15 ise % 16 almanız zor görünüyor..

Üye
    XCLYSS Avatarı

Gerçek Adı
    BARIŞ Utku
    Son Giriş
    18.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki bide psikiyatri bolumunden de rapor almak istesem bu oran ne olur cunku bu hastalıklar benı olumsuz etkıledı yanı ıs guc her konuda onume gectı anlıcagınız pısıkıyatrı ye de basvuru yapsam ek olarak bu oran yukselırmı yukselırse ne kadar etkıler ayrıca doktorla ozel olarak anlatsam benım meslegı hagır yanı soyle soylıyım sac ve demır uzerıneydı bu sekılde calısmaya devam edersem kaza gecırme oranım cok yuksek elımı kolumu kaybede bılırım anlıcagınız bunları goz doktoruma anlatsam ve pısıkıyatrı dokruma oranları etkıler mı ve ne kadar fark eder bu konuda hangı hastane daha duyarlı yanı bana hangısını tavsıye edersınız

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Psikiyatri bölümünden rapor alabilirseniz rapor oranınıza etkisi olur, ama raporunuz süreli olur. 1 yıl sonrası için kontrol muayenesi istenir. % 25 oran verilse yeter.. Verildiğini farzedelim, Göz 18, kulak 12, psikiyatri 25=% 46 yapar.. Tabii evdeki hesap çarşıya uymayabilir, bizim hesabımız tutmayabilir.. Hastanede ne olur işler bilemeyiz..

Hastaneden rapor alma deneyimini paylaşmış bazı arkadaşlar. Benim şahsen tecrübe ettiğim bir hastane yok İstanbul'da.. Şu konuları okuyup karar verebilirsiniz:

1: http://www.engelliler.biz/forum/hast...hastanesi.html

2: http://www.engelliler.biz/forum/hast...ml#post1133705

Deneyin şansınızı ve sonucu bizimle paylaşın lütfen..

Üye
    XCLYSS Avatarı

Gerçek Adı
    BARIŞ Utku
    Son Giriş
    18.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BACIBEY ılgınıze cok tsk ederım ben yarın dr.sadi konuk egitim ve arastırma hastanesıne basvuruda buluncam bakalım artık hayılısı psıkıyatrı ıns verır ayrıca ben kamunun acıtıhı yanı ömss sınavına gırmek ıstıyorum bu rapor surelı olursa ben bu sınava gırp memur olma sansım ne olur nasıl olur ben end mes lısesı mezunuyum...

Üye
    XCLYSS Avatarı

Gerçek Adı
    BARIŞ Utku
    Son Giriş
    18.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkdaslar benım tek gozumde % 90 ve tek kulagım hıc duymuyo ama benım merak ettıgım konu su bende panık atak ve asırı stres var bu yuzden gecelerı uyuyamıyorum ve vucudumda yaralar cıkıyor cıldıye doktorum stresten dolayı oldugunu soyluyor. kımse benı ıse almak ıstemıyor cunku benım ısım agır bı ıs meslek yanı kaza gecırme oranım cok yuksek bu yuzden kımse calıstırmak ıstemıyor psıkıyatrıden ala bılecegım oran nedır yardımınız ıcın sımdıden tsk ederım...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Psikiyatriden alabileceğiniz oranlar şöyle;

Nevrotik, stresle ilgili ve somatoform bozukluklar; (yaygın anksiyete bozukluğu, panik bozukluğu, fobi, konversiyon bozukluğu, somatizasyon bozukluğu, hipokondriyazis, Ağır stres tepkisi ve uyum bozukluğu, Dissosiyatif bozukluk )

1-Tedavi ile işlevselliği tam düzelen:% 0
    2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen:% 25
    3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen:% 50

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

toplamda % 60 ile % 70 arasında verirler herhalde

Üye
    XCLYSS Avatarı

Gerçek Adı
    BARIŞ Utku
    Son Giriş
    18.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar p.tesi gunu ıcın gun aldım bakalım ne olucak benım ıstedıgım toplamda % 40 olsun yeter ınsallah sıze hayırlı haberlerımı verecegım ...

Üye
    hasaner Avatarı

Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bacıbey editörüm psikiyatri den rapor alırsak eğer 1 yıl sonra kontrol deniliyor acaba o 1 yılın sonunda kontrol için gittiğimizde bizi neler bekliyor bilgilendirirmisiniz acaba? diyelimki 1 yıl ilaç tedavisi aldık bunlar bizim dosyamıza yazılıyor 1 yıl sonra herhangi bir eczaneden ilaçları aldığımıza dair kağıtla hastanese gittik bizi tekrar teste mi tabi tutacaklar yoksa yüzeysel olarak bakıp iyileşmiş yada iyileşmemişsin dicekler? bilgilendirirseniz sevinirim..

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hasaner;

Kontrol muayenesinde tedaviden fayda görüp görmediğinizi anlamak için gerekli olan ne varsa yapılacaktır..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon