Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar,
    Bugün Başbakanlık tarafından meclis başkanlığına sunulan kanun teklifinin 2.nci maddesi, yeniden rapor istenen arkadaşları rahatlatacak gibi görünüyor. Özellikle raporu sürekli olanlardan, yeniden rapor istenen arkadaş varsa 15-20 gün sallayabiliyorsa sallasın. En fazla 20 güne çıkar bu yasa. Bu yasaya toplu taşıma mevzusunu da ekleyebilirler mecliste. Takip etmek lazım. Yeni rapor çıkartırsanız ve oranınız sınırın altına düşerse haklarınızdan olursunuz çünkü kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girecek. Kanun teklifinin linki şudur:

Evrak No: 183350 Geliş Tarihi: 19.02.2013

Bulamazsanız evrak no ve tarihe göre bakın.

İlgili maddenin metni de şudur:
    [IMG]metinh - Eskiden alınmış raporların geçerli olma durumu artık kanunlaşıyor.[/IMG]

[IMG]gerekce - Eskiden alınmış raporların geçerli olma durumu artık kanunlaşıyor.[/IMG]

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Atakan, keşke senin yorumladığın gibi Kurumlar tarafından da öyle yorumlansa. Fakat öyle yorumlanmadığı (öyle yorumlamayacakları tecrübelerden belli) hangi gerekçeyle 2. maddenin hazırlandığı, ilgili yasa tasarısında açıklanmış. İLgili yasa tasarısında alıntı yaptığın 2. maddenin biraz altında "Madde Gerekçeleri" başlığında bahsettiğin 2. Maddenin hangi geekçeyle hazırlandığı yazıyor.

Senin ifade ettiğin sorunlardan dolayı değil yani. Yine Kurumlar yeni rapor istemeye devam edecek. Sadece engelli bireylere yönelik ibarelerin değişmesini bahane ederek yeni rapor isteyemeyecekler. İşte bu durum 2. Madde ile güvence altına alınmış.

Ben 2. Maddenin gerekçesini buraya kopyalayamadım. Eger buraya o gerekçeyi de alıntılayabilirsen konuyu tartışırız hep birlikte.

Üye
    yesil_izmit Avatarı

Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar,

ben 2004 senesinde rapor aldım. O zaman % 45 oranında alınıyordu şimdi en fazla % 20 veriyorlar. Vergi indirimine başvurmadım bbaşvursamda düşük cıkıyor. raporum sürekli yani kanun vergi indirim almamı sağlayacakmı anlamadım

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah olurda kurtuluruz!! dünyada mevzutaı çirfek anlaşılmaz herkes kafasına göre anları olan tek ülke tek develt türkiyedir.... saçma sapan yömentmenlik ve kanun anlayışımız vardır hiçbir zaman anlaşır net değil!!

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Madde gerekçesi eklendi.

Üye
    yesil_izmit Avatarı

Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bence bu kanun teklifi direk arkadaşın dediği konuyla ilgili yani sürekli rapor alanlardan bir daha rapor istenemez kısmının üzeri çiziliyor. bu maddeye istinaden vergi inidirmine başvurulup alınabilir diye düşünüyorum
    Bülent bey siz ne derisniz

Üye
    meralmiz Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    01.02-2015
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaslar benim de %57 sürekli raporum var vergi indirimine başvursam orda oranımı düşürme gibi bi olay olmayacak mı yani bu yasa onu mu demek istiyor teşekkürler...

Üye
    yesil_izmit Avatarı

Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kafamız karıştı editörlerden destek bekliyoruz

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı tas aynı hamam...
    yeni birşey yokk..
    hadda zaraı bıle olur...
    her made her kanun dğiştıkce..
    korum lar size yasa değişti yeni yasaya göre rapor al derler...
    kazanılmış hakları yanlış degerledır meyinnn...
    eskı raporlarla bır hak kazanmışının O BAKİ KALIR..
    AMA yeni bır hak ıcın basvurdugunuzda eskı rapor fes yanı kanunna gore rapor ıstenır...
    yılardır bunu yanlış yorumluyor eskı rapor sahıbı arakadaslar..

Üye
    venom Avatarı

Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    hayal dünyası
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vala rusa arkadaş sanırım en doğru teşhisi sen koydun.. bende aynu fikirdeyim.. eski raporlar aynen geçerli. fakat yeni başvurmak istediğiniz başka haklar için istenir yeni rapor. mesela vergi indirimi gibi... eskiden %80 aldığın rapora şimdi %40 bile zor verirler. özelikle 2006'dan sonra baya bir zorlaştırdılar.. bende rapor alırken hiç unutmam doktor oğlum geç kaldın. eskiden olsa %80-90 alırdın şimdiyse %40-50 ancak eder demişt.. hayırlısı.. vergi indirimi için başvurmayan arkadaşlar varsa bence hemen başvursun. çünkü git gide baya zorlaşıyor.... genede herşeyin hayırlısı olsun

Üye
    meralmiz Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    01.02-2015
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar raporum sürekli %57 vergi ind için başvurduğumda benden tekrardan rapor çıkarmamı istemeyecekler mi yani güncel olması için bunu mu anladım ben burdan direk bu raporumla vergi ind başvurabilcek miyim yani

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    22:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu vergi indirimi için olan Rapor sıkıntısı 2009-10 yılnda bende yaşamıştım böyle bir razalet sacma sapan bir düzenleme olamaz.bana kafayı yedirdiler resmen ve vergi indirimi alamadım sonucta neden derseniz tekrardan Rapor almam gerekiyormuş halbuki ben 2000 yılında şişli etfal hastaneisnden heyet kurulu Raporu almıştım ama işe girmek içinmiş vergi indirimi için tekrar Rapor almam istendi tabi almadım % 12 falan diyor doktorlar böyle razalet bir düzenleme olmaz hakkımı helel etmiyorum bu düzenlemeyi yapan sorumlulara.ALLAHTA onlardan sorsun bu hakkımı!!!!

benim durumum ortapedik sakatlık yani kalça çıkığı 2000 yılında % 40 Rapor verdiler ve süreklidir işaretlediler ama bu Rapor vergi indirimi için olmuyormuş neden diye sordum yeniden Rapor alman gerekiyormuş dediler sebebi ise yeni düzenleme olmuş sağlık kurulu Raporlarında 2006 yılnda..

yani vergi indirimi için ayrı bir Rapor isteniyor anlıyacağınız haliyle yeni Raporda almak çok zor eski aldığım Raporun oranın yeni düzenlmede yeri % 12 falanmış böyle s***m bir rezalet bir düzenlme olmaz ben günden güne daha fena oluyorum daha kötü duruma gidiyorum adamların yapmış olduğu düzenlemeye bakarmısın.gelirler idaresi başkanlığı bana oğlum bizimde yapaçak bişeyimiz yok diyor bu düzenlemeyi yapan merhametsiz imansız kitapsızlardan ALLAH bunu sorsun diyor yapaçak bişe yok diyor yani bana sen sakatsın ama vergi indirimi alamazsın diyorlar böyle rezalet bir düzenleme dünyanın neresinde var acaba! ben ayağımın üstüne 1 saat duramıyorum kalçam ağrısından dolayı adamlar bana sen sakatsın ama % 12 oran verebiliriz diyorlar haböle bir şerefsizlik olurmu beeee ALLAHTA onları benim durumuma düşürsün ne diyeyim

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    10

offfli;

Offli kardeş engel durumlarımız farklı ama seninle aynı durumdayım senin başına gelenlerin aynısı benimde başıma geldi bende sol kolumu kullanamadığım halde vergi inidirm için  verdiler bende hakkımı helal etmiyorum

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: meralmiz Mesajı Gör
    arkadaslar raporum sürekli W vergi ind için başvurduğumda benden tekrardan rapor çıkarmamı istemeyecekler mi yani güncel olması için bunu mu anladım ben burdan direk bu raporumla vergi ind başvurabilcek miyim yani
    ..
    rapor tarıhın hangı yıll???
    dıyelık 2013 se ıstemezler..ankara gıder.gelır kontrol serhı duser..
    yada emeklı olana kadar ses etmezler emeklı olunca 1 yıl sonra kontrol serhlı emeklı olur sun..

develet baba her sen kanun dgıstırıyorkı ..ınsanların emeklı olması zor lassın..
    ama sanmayız ozurluler ıcın boyle...
    saglamlarda aynı emeklı olup surunme durumlarına devam edıyorlar...

hersene kontrole gıdecenkı belkı gıtmezsın belkı gıdemesın belkıde vaz gecersınn..
    boylece 1 kısde olsa emeklı maası odemekten kurtulu devlet....
    zıhnıyet bu.....

mesela 1yıl kontrol muayenesı genelde pıskolajı hastalıgından oranlara verılıyorrr...
    ula mubarek...hıc tıp ta okumamıs memur kafalar...bır ılaca başlıyon mınumum 18 ay sonra tedavıde tam olarak ılerledıgın bellı oluyor....ama onlar kontrol muayenesı adında
    aslında gercek olanb...TEKRAR DAN SIL BASTAN RAPOR CIKARDIRIYORLAR...
    sureklı yasa degıstırme sebeplerıde busaten..bazı arkadaslarda sanıyor..bızım yararımıza ..yok yahu ne yararı...her rapor alamaya gıdıgınde osenenın raporunu aldırmaya calışıyorlar...
    velevkı davalık oldunuz hukuk yoluyla rayacaksınız hakınızı...
    asıl olay burada....
    hukuken her sene yasa teklıfı verılıyorkıı...senın eskı den aldıgın raporların hukmu kalmasınnn..
    dıyelımkı;
    emeklı oldun;
    sgk ya bır yonerge gonderıyor malıye yada calışma bakanlıgı dıyorkı ;
    yasa lar degıstıgınden yenı tarıhlı raporlar alınması gerekır denıyor...
    sıde mecbur gıdıp alıyorsunuz...
    ozamanda eskı raporunuzu taca atmak ıcın her sen yenı ozurlulerle ılgılı saglık raporu alamkla ılgılı yas ayapılıyor...
    2006 dan buyana 5 kez yasa degıstı hepsınde aynı terana...
    develer daırasına gıt mesela beledıyeye sana derkı 2012 aralıgında yasa degıstı o yasaya gore rapor olmsa ındırımlı seyahat kartı vermem der....
    2013 yılında bu yukardakı yasa cıkıncada gıden ozurlıye sureklıde olsa farketmez...
    sen 2013 tarıhlı rapor getır dıyecekler....

uzadı ama ışın aslı buuu

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    22:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aarkadaşlar ben bu sacma sapan vergi indirim olayını hala anlamış değilim ne olaçak böyle bilmiyorum????

ALLAH yardım etsin böyle benim gibi olanlar arkadaşlara walla çok zor çok benim biraz olsun aklım yerindeydi ama aklımında yarısını habu yeni sağlıkla ilgili düzenlemeler aldı

Sayfa 1 / 2 12 SonSon