Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 45 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    slk29 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2012 kasım ayında psikolojık ve diğer rahatsızlıklarım için özürlü raporuna başvurdum psikolojık rahatsızlıklarım için heyet günü aralık ayına verildi. psikaytr ile görüştüm kendisi bir dosya hazırlayıp üst kurula sunucağını belirtti ocak ayına gün verdi
    ocak ayında 3 kişilik bir heyetin önüne çıktım 10 dakikalık bir görüşme sonrasında hakkımda karara vardıklarını belirttiler ocak ayının sonunda heyet günü vererek süreci tamamladılar. bu arada diğer rahatsızlıklarım olan astım ve fmf içinde doktorlar tarafından muayene edildim astım dan ve fmf ten % 0 oran aldım. astımdan nefes testim iyi çıktığı fmf ten ise fmf in özürlü oran cetvelinde yer almadığını belirttiler.
    İşin trajı komik tarafı bundan sonra başladı heyet günü gelip çattı heyete çıktım sağolsun profösör dosyama bakıp oğlum sana % 30 vermişler fmf ten % 0 almışsın bunda bir gariplik var git bunu % 40 yap gel dedi dosyamı elime verdi bende tekrar romatolojı kliğine başvurdum % 0 oranının doğru olduğunu organ tutulumu yok ise fmf oran verilmediğini belirttiler peki diyip hastaneden ayrılırken raporda bir ayrıntı dikkatimi çekti. 15 yıldan fazladır panik atak 7-8 yıldan fazla okb 2 yıl süreli depresyon tedavisi gören bana sadece kısmen düzelmiş okb tanısı konup % 30 oran verilmiş elimdeki raporla kurula tekrar sunulmadan benimle ilk görüşmeyi yapan doktora tekrar gidip durumu izah ettim. daha öncede elimdeki doktor reçeteleri ve tanıları kendisine ilettiğimi tekraren durumumun değerlendirmeye alınmasını ben tüm sıkıntılarımı kendisine en ince detayına kadar anlattığımı 3 kişilik kurulda 10 dakikada sadece üstünden geçtiğimi durumumda bir yanlış anlaşılma olabileceğinden bahsettim. kendisi hak verdi durumumun tekrar görüşüleceğini belirtti

yaklaşık 2 hafta boyunca doktorumu aradım dosyamın hocasında olduğunu kurula onun sunacağını bildirdi. ben de gönül rahatlığıyla yanlış anlaşılan durumumun düzeltildiğini sanarak beklemeye başladım. dün tesadüfi hastaneye gittim başhekimliğe durumumu sordum bugün tekrar heyete çıkacaksın dediler. ben de neden haber vermiyorsunuz ben bugün bilinçli olarak gelmedim diyince cevap alamdım neyse kurul saati geldi 2 saat beklemeden sonra içeriye çağrıldım yine aynı profösör sağolsun fmf e oran alamadın sanırım dedi alamadım hocam dedim bana % 30 da kaldın özürlü sayılamayacaksın maalesef diyince adeta başımdan kaynar sular döküldü bende o kzıgınlıkla hocam bende 4 tane farklı psikaytrik rahatsızlık varken 10 yıldan fazladır bunlarla mücadele ederken 10 dakikada hangi hastalıklarımın olup olmadığını ışık hızıyla tespit eden hocaya şaşıyorum dedim.
    bana inatla % 30 vermek isteyen hocada kuruldaydı ben öyle uygun gördüm dedi. beynimden çok şeyler söylemek geçtide kuruldaki diğer iyi niyetli hocalar için sustum
    bana yardımcı olmak için elinden geleni yapan profösör de sen istediğini alamamışsın itiraz et bu rapora dedi aynen öyle yapıcam hocam sağolsun teşekkür ederim diyip kuruldan çıktım. Hastane çıkışında beni ilk dinleyen doktorumla karşılaştım rapor oranım değişmemiş hocam % 30 verilmiş tekrar dedim öylemi çok üzüldüm elimde olsa % 70 oran yazardım dedi. yani durumun bu ama nedense sana bu veriliyor dedi

hala daha kızgınlığım geçmiş değil. Şimdi sizden forum takipçileri ve adminlerinden yardım istiyorum bu kendisini padişah sanan zatı muhterem doktor ile ilgili nasıl bir yol izlemeliyim. ayrıca rapora itiraz sürecini nasıl başlatmalıyım. rapora itiraz etmeden başka bir hastanede rapor için başvuru yapabilir miyim ?

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bulunduğunuz ilin, il sağlık müdürlüğüne itirazda bulunmalısınız. Sizi başka bir hastaneye sevk ederler.. İtiraz hakkınızı kullanmadan önce başka hastaneden yeni rapor almayı deneyebilirsiniz, ama şimdi aldığınız rapor sisteme kayıt edilmiş olabilir.. Yeni rapor almışsınız, rapor veremeyiz denebilir.. Üç seçeneğiniz var..

1: Raporunuza itiraz edebilirsiniz..
    2: Başka hastaneden rapor almayı deneyebilirsiniz..
    3: Başka hastaneden rapor almak mümkün olmazsa, 6 ay kadar bekleyip, yeniden rapor için başvurabilirsiniz..

BİMER'e durumunuzu yazmayı da düşünebilirsiniz. Yardımcı olabilirler..

Üye
    slk29 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki bu rapor sürecinde yeni hastalığım çıktı bununla ilgili ne yapmam lazım ?

Üye
    slk29 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın kelebek benim raporum %30 olarak bugün onaylandı ama rapor sürecinde bel ve boyun fıtığım çıktı özür oranını yükseltme şansım olur mu ?

Üye
    slk29 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim deniz bey ama farklı hastaneye gitmeden önce itiraz süreci varmış sanırım kısacası al başa bu rapor için 3 aydır git gel yapıyorum

Üye
    buyucu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    13

Hiç keyfini bozma yeniden başka bir hastaneden al raporunu...yenisini alırsan eskisi otomatikman geçersiz sayılacak. Gideceğin hastaneden tüm hastalıklarını say.
    Benimde %44 oranı sürekli ibreli raporum kabul edilmeyip yeni rapor istenmişti. Oran düşer filan dediler dinlemedim gittim yeni raporumun oranı %65 ve sürekli ibreli..

Üye
    slk29 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

buyucu sizin raporunuz psikayatrıkmi ?

Üye
    buyucu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    13

Hayır işitmeden.Ama doktor sana alabilirsin ama vermemişler dediğine göre yeni bir rapor için başka hastaneye başvur derim

Üye
    slk29 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yalnız forumda araştırdığım kadarı ile sistemde raporun varken yeni rapor başvurusu almıyormuş başka hastane ? Emimisiniz

Üye
    buyucu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    13

Onu tam bilemiyorum lakin sen bu durumda eldeki rapora itiraz ederken yeni rapor almaya da bak diyeceğim nede olsa süreç ağır işliyor. İtiraz edeceksin gidip gelecek bir sürü işle uğraşacaksın. Bana kalsa yeni bir rapor için başvururdum, randevuydu muayeneydi heyetti derken 6 ay geçer zaten

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

şöyleki bir özürlü 3 defa rapor çıkarıyor eğer bu anlattığın ilk raporsa ilsağlık müd git başka hastaneye sevk ederler . varsayalım bu aldığın 2. rapor beklemeden il sağlık müd git seni hakem hastaneye sevk ederler hakem hastaneninde verdiği orana kimse bozamaz ama 1. 2. raor arasında farklılık varsa git

Üye
    slk29 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk raporum il sağlığın sevkedeceği hastane de kesin mi karar çıkacak ?

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

yok 2. raporunuz yüksek olursa ister itiraz edersiniz isterse öyle bırakırsınız ama burda şunu unutmayın il sağ müd lükleri akılları sıra 2. rapora gönderdiklerinde direk hakem hastaneye yolluyorlar sakın hakem hastane deseler bile kabul etmeyin hakem olmayan bi hastane isteyin yoksa 3. şansınız kalmaz

Üye
    slk29 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dün aldığım raporda %30 psikaytri var astım var ama fmf heyete gönderilen dosyada vardı özürlü raporunda işlenmemiş kısacası yok bu raporun tümden iptalinimi istemeliyim ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slk29, özürlü raporu için 3 kişilik heyete çıkarıldığını söylemişsin. Aldığın özürlü raporunu yine bu 3 kişilik heyet mi degerlendirdi yine? Daha önceki girdiğin heyet mi karara bağladı sonucu yani?
    Bu 3 kişilik heyette aynı branştan doktorlar vardı di mi? Başka branştan doktorlar yoktu yani.

Bir de özürlü sağlık kurulu raporu için başvuruda bulunduğunda sadece psikolojik rahatsızlıkların olduğunu mu söyledin sen

özürlü sağlık kurulu raporunu hangi amaçla kullanacaktın?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon