Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 45 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    slk29 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kalem hanım 3 kişilik pskyatri ekibi karşısına çıktım raporuma depresif okb bozukluğu mevcut yazmışlar kurula çıktığımda kurul başkanı fmf e oran verilmiyormuş yazık %30 da kaldın dediğinde 3 kişilik ekipten biri kuruldaydı bizde fmf e oran verileceğini düşündük dedi yani kısacası biz %30 verelim %40 a onlar tamamlar mantığı gütmüşlür anladığım kadarı ile olan kime oldu bana rapora depresif yazıp depresyondan oran vermemekte şaka gibi bir olay sanırım.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

slk29, senin için oluştuırulan sağlık kurulu heyeti 6. maddenin 6. fıkrasına göre değerlendirilmiş:

"(6) Sadece bir organ ya da sistemi ilgilendiren özürü bulunanlar için özürlü sağlık kurulu, o özürü ilgilendiren branştan üç uzman ile oluşturulabilir. Bu kurulun başkanlığını ilgili şef ya da anabilim dalı başkanı yürütür."

Şuradan 6. maddeye bak bi sen de:
    http://www.engelliler.biz/forum/saglik-raporlari/82868-ozurlulere-verilecek-saglik-kurulu-raporlari-hakkinda-yonetmelik-14-ocak-2012-a.html

Niye böyle yaptı hastane? Sen başta sadece psikolojik rahatsızlıkların oldugunu mu söyledin?

hastane sağlık kurulu heyetine başvurdun ama tek bir organ ve sistemi ilgilendiren hastalıgın tespit edilip ona göre mi buna karar verildi?
    Bu kısmı anlamaya çalışıyorum.

Üye
    slk29 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yok abla raporda astım da belirtiliyor sft normal çıktığı için astımdan özür verilmedi discus ventolin kullanıyorum ama sft normal çıkıyor kullanmama gerek yok o zaman 3 aydır ugrasıyorum git gel moralim 0 bu hastalıklar olmasa kaderime razı olup tamam derim ama olan birşeyi yok demek nasıl oluyor onu çözemedim.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Şurada özürlü sağlık kurulu almak için başından geçen tecrübeleri paylaşmış biri:http://www.engelliler.biz/forum/hast...hastanesi.html

Ayrıca özürlü sağlık kurulu raporu almak için başvuranların şuradaki deneyimlerine de bak:Hastaneler Hakkında Bilgiler, Deneyimler, Görüşler

Bunlardaki özürlü sağlık kurulu alma sürecine ilişkin tecrübeleri oku.

senin sürecin farklı olmuş.

Üye
    slk29 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bunları tekrar tekrar kaç sefer okudum abla forumlarda en sevmediğim şey armut piş ağzıma düş benim durumumla birebir aynı sorunları yaşayan arkadaşlara forumdan ulaşmaya çalıştım ama bizim insanımız kendi işini halledince siteyi terkedip gidiyor psikaytrik rahatsızlıklar tamamen doktorun görüşüne bağlı olduğundan kendi yorumlarını katıp heyete sunuyorlar 10 yıldır süren pskaytrik hastalıklarımı 10 dakika sürmeyen görüşmede çözen doktorları zaten tebrik etmek gerekirki beni 3 kişilik heyete sunan ass.doktor bile oranın yanlış verildiğini konusunda hal verdi ama son karar veren o olmadığı için olan bana oldu.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

SLK29, ablam o zaman şöyle yap sen. Hiç itirazla uğraşma.
    Çünkü itiraz ettin diyelim:

1. eger itirazın sonucu başka hastaneye sevkedilirsen ve o hastaneden de aynı oranda rapor alırsan o zaman raporun kesinleşecek.
    2. sevkedildiğin hastanede farklı oran verilirse bunda da hakem hastaneye sevkedileceksin ve hakem hastanenin verdiği oran kesinleşecek. E bu da ne çıkar bilemeyiz.

O yüzden itiraz edersen yine yorulacaksın, yine sinirlerin yıpranacak, zamanın işkence ile geçecek..
    Hiç değmez.

Sen sonra başka yetkili hastanelerden birine gidersin yeniden başvurursun. Once bir dinlen bence.
    hastanelerin hepsi sisteme veri girmiyordur ki henuz. Daha sistem tam anlamıyla oturmadı zaten.
    Aralıklarla hastalıklarının arttığını söyleyerek gidersin özürlü sağlık kurulu raporu için başvurmaya. Biri olmazsa başka biri olur elbette. Ama tek gitme. Yanında bir yakının olsun yanında o koştursun. Sen imza vs olunca bakarsın. Her işini yapmaya çalıştıkça durumunu iyi düşünürler çünkü.

Üye
    slk29 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abla babam akciğer kanseri son evre ailemle ona uğraşıyoruz zaten benimle ilgilenicek kimse yok forumda rapora itiraz etmekten başka şansın yok sistemde özürlü raporun derecesi kaç olursa olsun gözüktüğü sürece başka hastane sana rapor vermez diyen var iyice kafam karıştı.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

ablacım, önceki mesajımda anlattığım gibi;
    itiraz edersen zaten süreç 1. maddedeki gibi sonlanırsa itirazın boşa gidecek. 2. maddeye kalırsa işin uzadıkça uzayacak. Yok başka hastane yok hakem hastane vs.

Ablam sen başka bir yetkili hastaneye başvur özürlü sağlık kurulu raporu alacagını soyle. Raporunun da olmadıgını soyle. Dene bir istersen. Ya da birkaç ay bekle oyle de deneyebilirsin. Sana kalmış. ama bence itiraz etme, ugraşma. onun yerine hastaneye başvurmayı dene.
    en kötü ihtmal altı ay bekle rahatsızlıklarının arttıgı bahanesiyle yeni rapor için iyi bir hastaneye başvur.

6 ay bir sene itirazla ugraşıp sinirlerini yıpratıncaya da kadar yukarda dediklerimi yap.

Üye
    slk29 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abla başvurmuştum zaten 4 ay sonraya gün veriyorlar saçma sapan bir düzen

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

özürlü sağlık kurulu rapor almak için başka yetkili bir hastaneye mi başvurdun sen? Başvurunu aldılar ve randevu verdiler yani?

İyi bir hastane mi araştırdın mı? link verdiğim yerlerden?

Üye
    slk29 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok abla ilk önce o hastaneye başvurmuştum 4 ay sonrasına gün verince başka hastanede şansımı deniyim dedim ilk başvurduğum hastaneye pardon 4 ay değil 4 ten de fazla kasımda başvurmuştum nisan a gün vermişlerdi

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Hepsi öyle yapmıyor ama. Sadi Konuk Hastanesi tecrübesine bak.

her halukarda itirazın sonucu da uzayacak.

sevkedildiğin hastanede rapor oranı aynı çıkarsa rapor kesinleşecek. Bu durumda sorun olur.

Rapor farklı çıkarsa hakem hastaneye sevkedileceksin. O da düşük verirse ugraşların boşa gidecek.
    Bu şekilde süreç uzayacak ve yıpratacak seni.

Oysa rapor oranın senin düşük. Kaybedeceğin bişi yok. Kesinleşmiş bir rapor değil. Yeni bir rapor aldığında sorun çıkmaz. Hastaneler nasılsa bu konuda sabıkalı baya hep yeni rapor veriyolar zaten vatandaşa başka raporu olmasına ragmen.
    Dinlen biraz ve sonra başka hastaneden yeni rapor almaya çalış. Senin için en mantıklı yol bu.

Üye
    slk29 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün itiraz ettim beni başka hastaneye yönlendirdiler elime broşür tarzı bilgi kağıdı verdiler kağıtta 20 gün sonra gidin hastaneye ibaresini anlamadım ?

Yardımcı olabilecek biri varmı elime verieln broşürde 20 gün bekleyin gibi bir ibare var 20 gün beklemek zorundamıyım ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

slk29, bahsettiğin bilgi kağıdında tam olarak ne yazdıgını yazar mısın buraya? "20 gün bekleyin" ibaresinin geçtiği ve o konuyla ilgili paragrafı olduğu gibi buraya yaz. Ona göre bakalım ne demişler bilebildiğimiz bir şeyse yardımcı oluruz ablam.

Üye
    slk29 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Abla itiraz ettim elime fotokopi ile çoğaltılmış bilgilendirme formu verdiler 20 gün bekleyin 20 gün içerisinde randevu alamazsınız diyor 20 gün sonra belirlediğiniz hastaneye gidip başvurunuzu yapın diyor

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon