Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    myavuzs Avatarı

Son Giriş
    05.02-2013
    Saat
    17:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben safra kesesinden amaliyat oldum safra kesesini aldilar daha sonra hastanede enfeksiyon kaparak AKCIGER CANDIDASI (MANTARI) oldum ve hala onunla ilgili rahatsizlik yasiyorum.bu hastaliklardandolayi saglik raporu alabilirmiyim.

safra kesesi alindi + AKCIGER CANDIDASI (MANTARI)

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

alabilirsin ama sakatlık cetvelinde oran ne verilir bilemeyiz...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Siz bir başka konuda % 100 oranlı raporunuzun olduğunu yazmışsınız: http://www.engelliler.biz/forum/dige...tml#post627913

Şimdi bahsettiğiniz hastalıklar sonradan gelişen bir durum ise, rapor oranınızda bir fark olmayacak ki.. % 100'de sabit kalacak.. Anlayamadım konuyu..? Bir başkası için mi sordunuz yoksa? Neyse, yinede cevaplayalım..

Safra kesesi yokluğu için eski cetvelde % 5 oran veriliyordu, yeni cetvelde oran verilmiyor malesef.. Akciğere bağlı hastalıklar için SFT sonucuna göre oran veriliyor.. Çıkacak sonuca göre hastalıktan etkilenme seviyeniz için alınabilecek oranlar şöyle;

1-Doğuştan veya kazanılmış akciğer, plevra vegöğüs kafesi hastalıkları veya akciğeri tutan diğer bütün hastalıklarda,solunum ve dolaşım fonksiyonunda bozukluk yapmışsa; Solunum FonksiyonTestlerine göre değerlendirme yapılır;

a- Az etkilenme varsa:% 20
    b- Orta derecede etkilenme varsa:% 40
    c- Ağır derecede etkilenme varsa veya kronik korpulmonale gelişmişse:% 80