Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ==ORHAN== Avatarı

Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yapacağın tek şey Tam Teşekküllü devlet Hastanesine müracaat edip Alacağın Sağlık Kurulu Raporu ile Nüfus idaresine giderek Kimliğine işletmek olacak. Artık Nüfus cüzdanındaki Özürlülük bilgilerine istinaden ayrıca özürlü kimlik kartına gerek yok.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

İyi de nufüs müdürlüğü kolayca hastane raporunu kabul ediyormu.Yani belediye otobüs kartı almak,özürlü sigortalı olarak prim yatırmak için hastane raporunu nufüs müdürlüğüne götürüp özürlüdür yazıdırıyor ve her şey bitiyor yani yani ankara aradan çıkıyor bence süperrrrrrrrrrrrr yoksa yanlış mı anladım

Üye
    ==ORHAN== Avatarı

Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım yazılanları lütfen dikkatli oku. Şimdi dediklerinin hepsi tek kalemde olacak şeyler değil. Hepsi kendi çapında farklı. Özürlülük dereceni gösteren bir rapor alırsan nüfusa ibraz edince dediğin gibi kolayca işler neden dersen zaten senin isteğine ibrazına bağlı işlem yapıyor nüfus. Bu tamam sanırım. Belediye ye de nüfus cüzdanını göster.
    Sigorta derken vergi indirim demek istiyorsun onun içinde bulunduğun ilin defterdarlığına müracaat ediyorsun Defterdarlık seni hastaneye sevk ediyor ve raporu kendisi iletiyor defterdarlığa. Bakanlıktan gelen yazıyla Vergi indirim hakkın oluyor. Karıştırma lütfen ayrı ayrı kurumlar arasında hep birlikte iş olmaz..

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Tamam Pardon özür dilerim kızmana gerek yoktu daha soru sormam. sadece heyecanlandım da yoksa ben mi yanlış anladım diye.ömrüm yanlış anlamalarla geçti zaten tamam bu son yazım.hepiniz sağlıcakla kalın iyi günler.

Üye
    ramazan ceyhan Avatarı

Son Giriş
    11.05-2009
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar bende sakat cocuguma aldıgım rapordan bahsetmek istiyorum bir yıl oldu raporu alalı ama o korkunc baskının hala üzerimdeki etkisi hala duruyorne kadar zor bir rapor almıştım anlatamam benim cocugum ayakta duramıyor sürekli kucagımda taşımam gereken bir özürlü ama saglıklı insanlarla aynı sıraya girmek zorunda kaldım
    okadar anlayışsız bir milletizki özürlü insanları eziyorlar yani diyecegimşuki rapıor alırken özürlülere bir hak tanınmalı ayrıca şunuda sormak istiyorum neden alınan bir rapor sürekli olmuyor bunuda ayrıca sormak isterim yetkililere.bu eziyeti her zaman cekmek zorundamıyız yeni devlet hastaneleri devreye girdi bu hasdtanelerin bir kısmını özürlülere ayıra bilirsiniz bence böyle olmalı özürlülerin horlanmadıgı ayrı hastanelerden rapor almaları lazım yoksa daha cok cekeriz biz özürlüler.

Üye
    eroxsiss Avatarı

Son Giriş
    01.04-2017
    Saat
    22:42
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ben demekki bayağı şanslıymışım her iki raporuda 2+2=4 günde çıkarttım.hastaneden hastaneye değişiyor demekki.acaba artık neden özürlü kimlik kartı verilmiyor?elimde olan kimlik kartı geçerli değilmi artık?

Üye
    PİSİ Avatarı

Gerçek Adı
    selin harputlu
    Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    vayy demekki en işe yarar girişimi ben gerçekleştirdim ve sadece 2 günde bu işi hallettim. Annemin bacak amputasyonu olduğu hastanede aman yatan hastayken hastaneden çıkmadan rapor işinide halledeyim diye girdiğim koşuşturmalı kaşeletme işlemlerinden alnımın akıyla çıklmayı başardım şimdi 21 şubatta alacağım raporuda nerede kullanacağımı henüz bilemiyorum tabi. Ama bu sitedeki dostların yazılarını okuduğum için erkenden çıkartmamızın eminim nakil araçlarında bile işimize yarayacağını düşünüyorum. Yoksa sabahın bir köründe haydarpaşa numune hastanesine gelip 2 saat içinde 6 tane bölüme nasıl uğrar gerekli işlemleri gerçekleştirirdik. :lol: Aslında ben bile kolay diyorum ama çok zorlandık anneciğim okadar ağrısıyla sandalye üstünde saatlerce eziyet çekti.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12