Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aydaeren Avatarı

Gerçek Adı
    ayda
    Son Giriş
    20.05-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2,5 yıldır avn hastasıyım 8 yıldır da ülseratif kolitim var. Kolit için kullandığım kortizon ilaçlarından dolayı avn olduğum söylendi. Hiperbarik oksijen tedavisi gördüm. Kanlandırma vazifesi yaptı hastalık seviyem 1'e düştü.Fakat ihtiyacım olmasına rağmen ağrılarımdan dolayı çalışamıyorum. Kalça protezi ameliyatı olmadan (çünkü mümkün olduğu kadar geciktirmek istiyorum) bu hastalıklarıma yüzde kaç rapor verilebilir ve ben bundan nasıl yararlanabilirim öğrenmek istiyorum,yardımcı olur musunuz?
    Teşekkür ederim.

Üye
    eşref maden Avatarı

Gerçek Adı
    eşref
    Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Avn den %22 aldım.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ülseratif kolit için sakatlık oranı cetvelinden alınabilecek oranlar şöyle;

Üst Sindirim Kanalı(özefagus (yemek borusu) mide ve duedonum (kalın bağırsak) ince bağırsak, ve pankreas) içerir;

Tablo 3-Üst sindirim kanalı kalıcı bozukluklarının sınıflandırma kriterleri:

Sınıf 1: Özür Oranı:% 10
    Üst sindirim kanalına ait semptom ve bulgularveya anatomik kayıp ya da değişim Ve Sürekli tedavinin gerek olmaması Ve İstenilen düzeyde kiloyu sürdürebilme Veya Operasyon sonrası sekel olmaması

Sınıf 2 : Özür Oranı:% 25
    Üst sindirim kanalına ait semptom ve bulgularveya anatomik kayıp ya da değişim Ve Semptom ve işaretlerin kontrolünde uygun diyet kısıtlaması ve ilaç tedavisi gerektirmesi veya nütrisyonel yetmezlik Ve ideal kilonun en fazla % 10 altında olma.

Sınıf 3: Özür Oranı:% 50
    Üst sindirim kanalına ait semptom ve bulgularveya anatomik kayıp ya da değişim Ve Uygun diyet kısıtlaması ve ilaçtedavisi ile tamamen düzelmeyen semptom, işaret ve beslenme durumu Veya Üstsindirim kanalı rahatsızlığı nedeniyle ideal kilonun % 10-20 altında olma.

Sınıf 4:Özür Oranı:% 75
    Üst sindirim kanalına ait semptom ve bulgular veya anatomik kayıp ya da değişim Ve Tedaviyle kontrol altınaalınamayan semptomlar Veya Üst sindirim kanalı Rahatsızlığı nedeniyle İdeal kilonun % 20 altında olma.

Kalça protezi için alınabilecek oranlar:

Tablo 3.33.a- Pelvis ve femur kırığı ile kalçaartroplastisine bağlı özürlülük.Total kalça replasmanı; unipolar (Tek taraflı)veya bipolar (çift taraflı) endoprotez (Diz protezi) içerir:

İyi sonuç, 85-100 puan: 19 (% 37)
    Orta sonuç, 50-84 puan: 25 (% 50)
    Kötü sonuç, 50 puandan az: 38 (% 75)

Üye
    yiğido_fatih Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

Bendede avasküler nekroz var artı hemotoloji hastasıyım ortpedi yürüme bozukluğunuda ekleyip %42 verdi.Hemotoloji % 30 vardi.Bir tek fizik tedavi bölümünün yüzdesini bilmiyorum.Yani biraz doktorların insafına kalmış.Bazı ortopedi doktorları sanki rol yaptığımızı zannediyo.Diğer bölüm doktorları için bişey diyemicem tabi.

Üye
    aydaeren Avatarı

Gerçek Adı
    ayda
    Son Giriş
    20.05-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ülseratif kolit ve avn hastasıyım malulen mekli olabilmek için gerekli şartları biliyorsanız yardımcı olurmusunuz.

Üye
    mehmetaligun Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ali gün
    Son Giriş
    21.02-2016
    Saat
    22:39
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba aydaeren bende 9 yıldır ülseratif kolit hastasıyım yaklaşık 2 yıl önce kullandığım prednol ilacıydı sanırım bu ilaç kortizonmuş sanırım şuanda 2 hafta önce avaküsler nekroz hastası olduğumu öğrendim vucutdaki kortizondan dolayı olmuş dedi doktor seninle hem ük nın hemde avn hastalğının seyrini öğrenmek için iletişim kurmak istiyorum bilgi paylaştıkça çoğalır iletişim adresimi özel mesaj yoluyla bırakacam