Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bilgin.T Avatarı

Gerçek Adı
    bilgin
    Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    21:32
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba As hastasıyım hala tedavim sürüyor ve ilerleme olmuyor 1992 stajdan ötürü sigorta aşlangıcım var ama 1998 de prim ödenmeye başlandı. ve şu anda 4030 günüm var. As bana görünüş bakımından şu anda bbişey yok ama topuklarımdaki ağrı ayakta duramama sebeb oluyor otururkende sırtıma ağrı batıyo boynumu zor tutuyorum buna göre rapor sizce % kaç olur ve emekli olabilirmiyim oturan boğa ?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:45
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    183
    Verilen Beğeniler
    82

sakatlık oranı cetveli'nde EKLEM HAREKET AÇIKLIĞI MODELİ diye arattırıp oranla ilgili olarak tahminde bulunabilirsiniz.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kimine % 16 verilmiş, kimine % 40 verilmiş. Kimine daha fazla.. Bu hastalığın sizi ne derece etkilediğine bağlı..Biz de, siz de, sakatlık oranı cetveli eklem açıklığı modeli tablosunun dilinden anlayamayız.. Uzman hekim bilir belirler durumunuzu.. Vakit kaybetmeden yetkili hastanelerden birine giderek rapor başvurusu yapabilirsiniz.. %40 veya üzeri oranlı rapor alabilirseniz, prim gününüz tamamsa artı vergi indirimi hakkı alabilirseniz, erken yaşlılık emeklisi olabilirsiniz. Mühim olan işe yarar oranda rapor alabilmek.. Sonucu aldığınız zaman güncel bilgi olması açısından buraya yazar mısınız?

Şurada benzer durumda olanların paylaştığı bilgiler var:

1: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...ml#post1218699
    2: http://www.engelliler.biz/forum/emek...ml#post1191986
    3: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...ml#post1204994

Üye
    Bilgin.T Avatarı

Gerçek Adı
    bilgin
    Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1992 den staj dlayısıyla sigorta başlangıcım var 1998 den itibaren işe girip prim ödemelerim başladı ve 4030 günüm oldu ve rahatsızlığımdan dolayı işten çıkarıldım şu an emekli olma imaknım varmı varsa ne yapmalıyım..?

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bu hastalıktan emekli olabilmeniz için en öncelikli şart, şuan için tabii, % 40 veya üzeri oranlı rapor alabilmek.. Alabilir misiniz, alamaz mısınız bilemeyiz. Denemeniz gerekiyor.. Erken emeklilikte vergi indirimi şartı var bunun içinde çalışıyor olmak gerekli..

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:45
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    183
    Verilen Beğeniler
    82

2008 oncesi - Ankilozan spondilit hastasıyım. Yüzde kaç oranında rapor alabilirim?
    1998'de 18 yaşınızı doldurmuşsanız, 2016 yılında prim gününüzü 4080 güne tamamladığınızda emeklilik için başvuru yapabilirsiniz. Ama bunun için Bacıbey'in dediği gibi vergi indirimi almanız, vergi indirimi almak içinde çalışıyor görünmeniz şart. İmkanınız varsa 4080 güne tamamlayana kadar çalışıyor gösterilebilirseniz, yada bir işe girip hem vergi indirimi için başvuru yaparsınız hemde tamamlamış olursunuz sonrasında 2016'ya kadar bekleyip emeklilik tarihiniz dolduğunda başvuru yapabilirsiniz.

Üye
    Bilgin.T Avatarı

Gerçek Adı
    bilgin
    Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vergi indirimi almam için ne kadar çalışmam lazım. Yada rapora başvururkenmi çalışıyor görünmem lazım..

Üye
    deatleon Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim murat özyılm
    Son Giriş
    08.02-2013
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    omurgam da eğrilik başgösterdi duruş bozuklukları yürüyüşte ve hareketlerde kısıtlılık
    oturup kalkmada sıkıntı
    özetle hastalığın ileri evrelerindeyim uyguladığım tedavilerin hiç birine cevap vermedi vucudum

doktorlarında beni kobay gibi kullanmasından sıkıldım artık ve bende kendimi spora verdim ağrılarda belli bir azalma olsada hareketleri her halukarda yapıyorum
    şimdiye kadar cok az bir süre çalışabildiğim içinde sgk az odenmiş günüm cok az yani

ama çalışamıyorum ne yapmalıyım malulen emeklilik şartları nelerdir