Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tahir_peker Avatarı

Gerçek Adı
    ilhami
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben özürlü raporu için hastaneye basvurdum % 25 rapor verdiler .sonra itiraz ettim baska hastanede %38 aldım .sonrada hakem hastanesinde % 35 verdiler.tekrardan özürlü raporuna basvurmam için herhangi bir bekleme süresi var mı?yoksa hiç gitmedigim baska bir hastaneden sıfırdan basvuru yapabilir miyim? simdiden tesekkürler

Üye
    hasaner Avatarı

Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende de buna benzer bir sorun var. ilk hastane %32 ikinci hastane %20 verdi. daha sonra dilekçe verdim hakem hastaneye gittim orada tekrardan %32 verildi ama psikiyatri kısmına 6 ay sonra kontrol yazıldı(bu arada görme problemim var)ki doktorum %25 vermesine rağmen heyet yazdı 6 ay sonra kontrolu.
    hakem hastane raporu kesin rapor ise bu kısımda neden 6 ay sonra kontrol yaızılıyor ve eğerki 6 ay sonra itiraz-dava etmem gerekiyorsa hangi yolları izlemeliyim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Şansınızı deneyin. Bazen sisteme girilmediği oluyor raporların, ya da hastane çalışanları tarafından gözden kaçabiliyor... yetkili hastaneler'den birine gidip rapor almayı deneyin... Yalnız, raporu herhangi bir kuruma vermiş miydiniz? Onların kayıtlarına geçmişse, yeni rapor alsanız da onlar sizi yine başka bir hastaneye sevk etmek isterler... Ben olsam 6 ay kadar bekler, ondan sonra yeni raporla süreç başlatırdım.

hasaner; işin içine psiolojik değerlendirmeler girdiğinde kurumlar ille de kontrol muayenesi şerhi koyuyor. Bu konuda yapılabilecek bir şey yok maalesef.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tahir_peker Avatarı

Gerçek Adı
    ilhami
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok hocam hakem hastanesinde % 35 alınca zaten raporu herhangi bir kuruma vermedim.

6 ay beklerdim derken.hakem hastanesinden sonra tekrardan rapor basvurusu yapmak için 6 ay bekleme süresi mi var hocam ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Normalde hakem hastanesi rapor verdiğinde bu rapo sisteme işlenir ve başka bir hastaneden rapor almak istediğinizde bu bilgi memurun ekranına düşer... Bu nedenle de size "yakın zamanda rapor aldığınız için yeni rapor alamazsınız" derler (bazen bu sistem aksayabiliyor).

Onun için 6 ay beklerseniz, sistemde o kısıtlama kalkar diyorum...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tahir_peker Avatarı

Gerçek Adı
    ilhami
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki anladım hocam ben yinede sansımı deneyeyim ne olur ne olmaz.sistem aksamıs olurda beni kabul ederlerse bi sıkıntı olmaz mı?

Üye
    hasaner Avatarı

Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki sayım Oturan Boğa yönetmenim ben bu 6 ay süre dolduktan sonra nereye dava açacağım yada itiraz edebileceğim? yoksa sadece psikiyatramı çıkacağım sadece? sonuçta bu kesin rapordu? yoksa herşeyi silbaştanmı alacağım? iananki yolumu bilmiyorum?? yardım lütfen bir yok gösterin bana

Üye
    tahir_peker Avatarı

Gerçek Adı
    ilhami
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam rahatsızlıgım kalcalarımda protez var .5 ay önce gönderilmistim hakem hastanesine .ama simdi hastalıgım ilerledi protezden dolyı hreketler iyice kısıtlandı ve romatizmam arttı.bugun hastaneye gittim siz zaten rapor almıssınız tekrar alamazsınız dedi görevli bayan.ne yapmam gerek?

Üye
    tahir_peker Avatarı

Gerçek Adı
    ilhami
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaklasik 5.5 ay once Hakem hastanesi olarak gittigim hastaneden % 38 rapor aldim.tekrar.sifirdan basvuru yapmak icin 6 ay beklemen lazim diyordu baza arkadaslar ama hastaneye sordum tekrar basvuru yapamazsiniz dediler.isin aslini bilen var milutfen yardim edin

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

tahir arkadaşım sen sonuncu hakkınıda hakem hastanesinde kullanmışsın senin tek bir şansın var o da şu biraz bekle zate şuan rapora müracat edemezsin ama bi 6 ay geçsin yönetmelikte 13. madde var ama bu yönetmelik 25 ocakta yayınlanan yönetmelik değil bi 6 ay geçsin il sağlık müd git deki 13. maddeye dayanarak yeni rapor çıkarnak istiyorum ama burdada şu olay var bi hastalığının ilerlediğini veya başka bi hastalık oluştu diye dilekçe yazman gerekecek nerden biliyorum bende 2009 3. ve hakem hastane olarak 52 oranında süresiz rapor aldım ama başka hastalıklarda çıkınca ben hiç ilsağlığa gitmeden hastaneye müracat ettim keşke etmez olaydım eski raporumda olan bi hastalıktan verdikleri oranı sildiler başka hastalıktan 20 aldım ve 2 yıllık oldu şansına ama ben bunla kalmadım raporu veren hastaneyi şikayet ettim hastanede savunmasını yazmış bakalım konuştum pazartesi günü arayacağım ne olacak hayırlısı

yada şunu yapacan mahkeme açıp adli tıp kurumuna sevkini istiyecen oda bayaı bi para gerektiriyor ben bi olay için sgk yı mahkemeye verecektim daha açılış olarak mahkeme ilk başta 75o tl artı 250 tl artı adli tıppa sevk için 300 tl hesap çıkarmıştı 20122 yılı için bende durdurmuştum

Üye
    tahir_peker Avatarı

Gerçek Adı
    ilhami
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi il saglık müdürlügün gittim .direk hastaneye gitmen lazım dediler pazartesi hastaneye gidip durum degisikligi alcam .bakalım .Allah senin de yardımcın olsun insallah olur

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ama direk hastaneye gidersen daha önceden özürlü sayılmadığın için senden masraf isterler en iyisi sen illa baş vuracam diyorsan sdvye git sevk almaya uğraş sevksiz gidersen hastaneler kendi kafalarına göre 150, 200 tl gibi rakamlar istiyorlar

Üye
    tahir_peker Avatarı

Gerçek Adı
    ilhami
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

para isteyemezler de bu sdv ne demek abi?

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

kaymakamlıklardaki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları onlar sevk ederse ücret ödemezsin

Üye
    tahir_peker Avatarı

Gerçek Adı
    ilhami
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba ben sekiz ay önce hakem hastanesinden % 38 rapor aldım .tekrar heyete girmem için ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim