Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nnk1981 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selim bey

gittiğim hastanede beni takip eden doktorum gastroloji dalında prof.doktor.alanında bir hayli uzman ancak raporu sanırım dahiliye uzmanı yazdı oyüzden süreli ve yüzde 25 verdi.bakalım diğer hastanelerde şansımı deneyeceğim.ayrıca asocol değil salofalk tablet ve immuran da kullanıyorum

sayın başar

ben de anlamadım nasıl bir heyet olayı ile içiçe olduğumu.bakalım başka hastanelerden şansımı deneyeceğim.kendi doktorum özür raporu ile ilgili bilgi vermedi.heyet oran verecek dedi.benim bilgim yok dedi.nasıl bir olay anlamadım gerçekten

Üye
    lodos Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    11.09-2014
    Saat
    15:47
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş bende senin hastalığına benzen bir durum var ben ülseratif kolit hastasıyım bende 2011 de aldım raporu heyete çıktım ve kolonoskobi raporlarımı incelediler %50 oranında bağırsağın kaplı olduğunu söylediler ve %50 sürekli rapor verdiler. bence sen başka hastaneleri dene genelde devlet hastanelerini tercih et

Üye
    nnk1981 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

selim bey

benim ne yapmamı önerirsiniz.rapor gelmeden başka bir hastaneye başvurmalı mıyım? yoksa sonucu bekledikten sonra itiraz mı etmeliyim.yüzde 50 alma şansım var mı?

crohn hastalığı için sakatlık oran cetvelinde hangi bölüme bakmak gerekir? üst sindrim yolu rahatsızlıklarına mı?

Üye
    nnk1981 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    yaşadığım süreci sizlerle paylaşmak istiyorum biraz komik biraz ülkemizin bakış açısını yansıtan bikaç anı.

ağustos ayında ege üniversitesi hastanesinde 10 gün süreyle tedavi altına alındım. hastalığım ülseratif kolit yada crohn daha tam belli değil ikisi de barsak hastalığı ama. neyse hastalığın aktif olduğu dönemde aşırı kilo kaybettim. daha sonra kortizonlarla biraz durumu toparladık ancak hala zayıfım. hastaneden çıktıktan sonra rapor için tekrar ege üniversitesine başvurdum ancak heyete bile çıkarılmadan oranımı yazdılar. dedim ki görevli bayana ben heyete bile çıkmadım nasıl rapora oran verdiler dedim. doktor tahlillerinize bakarark yazmış dedi oranı. ben de nasıl olur tahlillerimde kilo kaybımın olduğuna dair bir belirti yok dedim doktor öyle uygun görmüş dedi. itiraz edersiniz dedi. edicem dedim ayrıldım.

rapor bugün elime geçti yüzde 25 ve 2 yıl süreli yazılmış.
    hemen il sağlık müdürlüğüne gittim. itiraz birimine girdim iki memur buyrun dedi. dedim rapora itiraz edicem genç memur bey aldı raporumu ülsere ancak bukadar verirler dedi bende ülser değil ülseratif kolit dedim allam ya diğer memur bayan biraz daha tecbübeli sanırım o aldı raporu neyine itiraz ediyorsunuz dedi oranına ve süresine dedim. bilgisayardan baktı.dedi farklı semptomlara göre farklı oranlar veriiliyomuş dedi. evet dedim.yukarda anlattığım şeyleri orda memur bayana da anlattım kilo kaybından bahsettim. nasıl anlıcaklar senin hastalığa bağlı kilo kaybını dedi. bak dedi yanındaki memur beyi göstererek o da zayfı dedi))) ya dedim olabilir benimki hastalığa bağlı zayıflık ve ben itirazda bulunucam dedim. tabi dedi vatandaşlık hakkınız dedi uğraşmayın hastanelerde diye söylüyorum dedi.
    yok dedim ben uğraşıcam ve itiraz hakkımı kullanıcam dedim. dilekçe verdiler genç memur pek sevmedi sanırım cevaplarımdan ötürü. yalnız dedi 10 dakikan var öğle arasına çıkıcaz dedi. koşturarak dilekçemi doldurdum evrak kayıta onaylattım ve başka bir hastaneye sevkimi aldım.inşallah bu süre beni açımdan olumlu sonuçlanır.

sizlerle paylaşımda bulunmak istedim.herkese iyi forumlar

Üye
    pınarcyelan Avatarı

Gerçek Adı
    pınar ceylan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selim Erdem arkadaşıma bu konularda hep güvenirim.Ama arkadaşım bende Cronh hastası olmama rağmen daralma yok.Hiç olmadı.Sadece emilim yok bende acaba beni yanıltıyor olabilirler mi diye düşünmüyor da değilim.

Üye
    nnk1981 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

itiraz sonucunda da yüzde 25 oran geldi malesef.ancak bu hastane sürekli vermiş işime yaramasada bakalım hayırlısı neler olcak ilerleyen zamanlarda tekrardan başvururm hastalığımın durumuna göre.ancak burda da kilo vs hiç birşeye bakmadılar.heyetin karşısnından otomatik bir hızla geçtik sadece malesef değer verilmiyor

Üye
    sahinn70 Avatarı

Son Giriş
    24.04-2013
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    kırşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sesene;

Bende rapora başvurmuştum;aynen arkadaşın dediği gibi 2 yıl süreli ve % 31 vermişler..hastanede tanıdık oldugu ıcın maliyeye gidecek raporun nüshasını ele geçirdim. % 25 crohn + % 8 belde disk hernisi...
    süreli veremez diyorusunuz banada aynısı olmuş...gittiğim hastanede gastro o gün için yoktu ve dahiliye uzmanı girdi heyete...yeniden tekrar ne zaman rapora başvuru hakkımız var, gastro oan bir yerden yeniden istersek bu oran gastro hekimiyle değişebilir mi?

Üye
    nnk1981 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

itiraz sonucu oranım onaylandı tekrardan başvuru için 6 ay mı beklemem gerekli?

Üye
    Erdogan Er Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    133
    Verilen Beğeniler
    1.441

Merhaba Nazmi,

Aradan çok zaman geçmiş ama yine de rapora itiraz sürecinin nasıl geçtiğini ve sonuçlandığını sormak istedim.

Neler yaptın? Sağlığın nasıl? %40 veya üzeri rapor alabildin mi?

Esen kal,

Erdoğan

@nnk1981

Üye
    nnk1981 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba erdoğan bey

evet aldım raporu ancak itirazdan değil.itiraz ettim aynı oran geldi değişmedi.2 yıl sonra 2015 yılında hastalığımın durumu ilerleyince başvurdum ve rapor alabildim.2 yıllık süreli verdiler bikaç ay sonra eniden başvuracağım.şuan hastalığım iyi durumda teşekkür ederim
    @Erdoğan Er

Üye
    Erdogan Er Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    133
    Verilen Beğeniler
    1.441

@nnk1981

Çok geçmiş olsun Nazmi bey, demek Crohn'da "süreli" rapor veriyorlar. Sizle birlikte bir kaç kişi de daha gördüm bunu, enteresan.

Umarım yeni rapor başvurunuzda "sürekli" raporu alabilirsiniz.

Esen kalın, Erdoğan.

Üye
    nnk1981 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok teşekkür ederim.umarım...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12