Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kolera Avatarı

Gerçek Adı
    Erdem
    Son Giriş
    04.02-2017
    Saat
    01:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi günler değerli arkadaşlar.

Babam skuamoz hücreli malign akciğer kanseri hastalığına yakalandı. Vücudun herhangi bir yerinde metastaz bulunmadı ve sağ akciğer alt lob'u ameliyat ile alındı.

Bu ameliyat sonucunda malülen emekliliğe başvurursak yüzde kaç oran alabiliriz ? Özür oranları cetvelinde ben bulamadım bilen arkadaşların yardımını bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Slm arkadşım büyük geçmiş olsun benim farklı bi türde akciğer metastaslı (testis .,germ hücreli seminom ) idi burada dr nin ve ya onkoloji heyetinin vereceği rapora bakıyor her gelişme farklı sonuçlar veriyor sizin için inş iyi sonuçlar verir . Tekrar geçmiş olsun

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sakatlık oranı cetvelinden Kanserler için alınabilecek oranlara dair tablo:

Tümörlerin Sınıflaması:

I - İleri klinikevreli (Evre III ve IV) malign (kötü huylu) tümörü olan tedaviye cevap vermeyenhastalarda özür oranı % 80 olarak kabul edilir.

Ia- Nüks (rekkürrens)veya metastaz yapmış malign (kötü huylu) tümörü olan ve tedavi yöntemleriyleşifa sağlanamayan hastalarda özür oranı %80 olarak kabul edilir.

Ib- Bölgesel ilerievre (lokorejional) hastalığı olan ve tedavi yöntemleri ile şifa sağlanamayanhastalarda özür oranı %80 olarak kabul edilir.

II- Tedaviye cevapveren klinik evreli (Evre I ve II) malign (kötü huylu) tümörü olan hastalar:Primer tümörün sebep olduğu veya bu tümöre yönelik tedavi sonrasında gelişendoku veya fonksiyon kayıplarında özür oranı genel hükümler bölümünde belirtilenmiktarlara net % 20 ilavesi ile bulunur. Ancak bu gruptaki hastalar yılda en azbir kez metastaz ve nüks açısından değerlendirilerek klinik evre ve fonksiyonkaybı değişimi olup olmadığı tespit edilmelidir.

III- Maligntransformasyon gösteren benign tümörler: Primer tümörün sebep olduğu veya butümöre yönelik tedavi sonrasında gelişen doku veya fonksiyon kayıplarında ÖzürOranı genel hükümler bölümünde belirtilen miktarlara net % 20 ilavesi ilebulunur. Ancak bu gruptaki hastalar yılda en az bir kez metastaz ve nüksaçısından değerlendirilerek klinik evre ve fonksiyon kaybı değişimi olupolmadığı tespit edilmelidir..

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Malulen emeklilikte maluliyet cetveli'ne bakılır. Eğer maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmazsa malulen emekli olamaz. sakatlık oranı cetveli malulen emeklilikte kıstas alınmaz.
    Malulen emeklilik için SGK sevki şart ayrıca. Sgk, malulen emeklilik başvurunuz üzerine sizi yetkili hastaneye sevkeder ve maluliyet cetveli'ne göre malul oldugunuz anlaşılırsa malulen emekli edilirsiniz. Tabi diğer şartlarınız da uygunsa.

Eğer maluliyet cetveli'ne göre malul bulunmuyorsanız bu durumda sakatlık oranı cetveli'ne göre % 60 ve üzeri özür oranı alabiliyorsanız mahkeme yolu açık:http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Öncelikle maluliyet cetveli'ni inceleyiniz. Eger maluliyet cetveli'ne göre bahsettiğiniz hastalıktan malul olunamıyorsa sonra da sakatlık oranı cetveli'ne bakınız.

sakatlık oranı cetveli'ne göre % 60 ve ustunde özür oranı alabiliyorsanız mahkemeye başvurunuz.

malulen emeklilik ve emekliliğe dair sorularınız varsa şu forumdan sorabilir, yardım alabilirsiniz:http://www.engelliler.biz/forum/emeklilik/

Üye
    kolera Avatarı

Gerçek Adı
    Erdem
    Son Giriş
    04.02-2017
    Saat
    01:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 1 yıllık uğraşlarımın sonucunda bugün malülen emeklilik başvurumun kabul edildiğini öğrendim darısı bu sonucu bekleyen tüm arkadaşlarımızın başına inşallah.

En başından beri her soruma cevap veren tüm forum üyelerine başta Bülent bey olmak üzere teşekkür ederim.

Üye
    Furkan_81 Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:01
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    42
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kolera;

Çok Sevindim Sizlerin Adına .. Ben de NAZOFARENKS CA Rahatsızlığı Geçirdim 3.5 Yıldır Uğraşıyorum ..

Babanızın Yanında Olun Her Daim İNŞALLAH

Hayırlı Uğurlu Olsun EMEKLİLİK .. Güzel Günlerde Harcayın İnşallah )