Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    msv Avatarı

Son Giriş
    17.12-2012
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sitenize yeni üye oldum, burdan herkesi selamlıyorum... sizlere 2 sorum olacak
    1) dün doktora gittim ve 16/12/2010 tarih ve 27787 sayılı resmi gazete yayımlanan yönetmelik kapsamında, Safra kesesi yokluğu için bir özür oranı mevcut olmadığını söylediler...
    2) FVC, FEV1, FEV1/ FVC % oranlarına göre, Az etkilenme, orta derece etkilenme nasıl belirlenir... benim değerlerim FVC:3,11, FEV1:2,09, FEV1/ FVC %:67,4

şimdiden sorduğum sorulara cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Safra kesesi yokluğu için oran verilmiyor. Eski cetvelde verilen oran % 5 di..

Cetvelde şöyle bir açıklama var:

"Solunum Fonksiyon TestleriGöğüs Hastalıkları Uzmanı veya SFT Teknisyeni tarafından yapılır ve sorumluGöğüs Hastalıkları Uzmanı tarafından yorumlanarak onaylanır, rapor içeriğineFVC, FEV1, FEV1/ FVC % oranları yazılır." yani uzman kişilerin belirleyebileceği bir şey bu. Biz bilemeyiz..

Konunun uzmanı olan kişiler, hastalıktan etkilenme derecesini belirledikten sonra, mesela az etkilenme var, orta derecede veya ağır o zaman cetvele göre alınabilecek oranlar aşağıdaki gibi olur;

1-Doğuştan veya kazanılmış akciğer, plevra vegöğüs kafesi hastalıkları veya akciğeri tutan diğer bütün hastalıklarda,solunum ve dolaşım fonksiyonunda bozukluk yapmışsa; Solunum FonksiyonTestlerine göre değerlendirme yapılır;

a- Az etkilenme varsa:% 20
    b- Orta derecede etkilenme varsa:% 40
    c- Ağır derecede etkilenme varsa veya kronik korpulmonale gelişmişse:% 80

Üye
    msv Avatarı

Son Giriş
    17.12-2012
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ilginiz için teşekkür ederim...