Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fevzi01 Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar benim kalb damarımda % 85 daralma oldu ve stent taktılar.göbek fıtıgından ameliyat oldum Kronik aktif gastirit rahatsızlıgım var.Bu durumda ben % kaç rapor alırım.bilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum...

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bunu kimse bilemez doktor lar her hastalıa göre ayrı ayrı karar verecekler sonuç belli olsun yoksa kim ne bilecek durum nedir mesala damarlardaki tıkanıklık açılmış acaba tekrar tıkanırmı böyle bir risk var yani doktor son sözü söyler. varsa imkan git hepsnden rapor iste sonucu gör

Üye
    fevzi01 Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

illaki doktorlar bilecek.Özür oranını tahmin edemilecek arkadaşlar varmıdır diye sordum.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Göbek fıtığından ameliyat olduğunuz için oran alamazsınız, ameliyat olma şansınız olmasaydı alabilirdiniz.. Gastrit için oran verilip verilmeyeceğini bilmiyorum.. Eğer verilirsede aşağıdaki tablodan verilecektir:

Tablo 3-Üst sindirim kanalı kalıcı bozukluklarının sınıflandırma kriterleri: (Özofagus (Yemek Borusu), mide ve duodenum (Oniki Parmak Bağırsağı), ince bağırsak, ve pankreas..)

Tablo 3-Üst sindirim kanalı kalıcı bozukluklarının sınıflandırma kriterleri:
    Sınıf 1: Özür Oranı:% 10
    Üst sindirim kanalına ait semptom ve bulgular veya anatomik kayıp ya da değişim Ve Sürekli tedavinin gerek olmaması Veİstenilen düzeyde kiloyu sürdürebilme Veya Operasyon sonrası sekel olmaması

Sınıf 2 : Özür Oranı:% 25
    Üst sindirim kanalına ait semptom ve bulgular veya anatomik kayıp ya da değişim Ve Semptom ve işaretlerin kontrolünde uygundiyet kısıtlaması ve ilaç tedavisi gerektirmesi veya nütrisyonel yetmezlik Veideal kilonun en fazla % 10 altında olma.

Sınıf 3: Özür Oranı:% 50
    Üst sindirim kanalına ait semptom ve bulgular veya anatomik kayıp ya da değişim Ve Uygun diyet kısıtlaması ve ilaç tedavisiile tamamen düzelmeyen semptom, işaret ve beslenme durumu Veya Üst sindirimkanalı rahatsızlığı nedeniyle ideal kilonun % 10-20 altında olma.

Sınıf 4:Özür Oranı:% 75
    Üst sindirim kanalına ait semptom ve bulgular veya anatomik kayıp ya da değişim Ve Tedaviyle kontrol altına alınamayansemptomlar Veya Üst sindirim kanalı Rahatsızlığı nedeniyle İdeal kilonun % 20 altında olma.

Koroner Arter için alınabilecek oranlar:

Klas l hastalar:% 10
    Anjinası olsun veya olmasın fizik muayene bulguları ve laboratuar testleriyle tanısı desteklenen hastalarda koroner anjiografi ile bir koroner arterde % 50’den daha az darlık saptanması.

Klas 2 hastalar:% 30
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arter hastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinası bulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 1 semptomlar veya ilaç tedavisi veya diyetle anjinanın kontrol altında tutulabilmesi ve ayrıca konjestif kalp yetmezliğinin bulgu ve semptomlarının yokluğu (EF >%50).

Klas 3 hastalar:% 50
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arter hastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinası bulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; laboratuar yöntemleri ile (EKG, eforlu EKG, perfüzyon sintigrafisi v.b) devam eden iskeminin saptanması veya bir koroner arterinde en az %50 oranında darlığın anjiyografik olarak gösterilmiş olması ve ilaç tedavisi veya diyetle anjinanın kontrol altında tutulabilmesi ve sol ventrikül fonksiyonlarının bozuk olmasına rağmen (EF %30-%50) hastada NYHA Sınıf 2 semptomların varlığı.

Klas 4 hastalar:%100
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arter hastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinası bulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; laboratuar yöntemleri ile (EKG, eforlu EKG, perfüzyon sintigrafisi vb) devam eden iskeminin saptanması veya bir veya daha fazla koroner arterinde en az %50 oranında darlığın anjiyografik olarak gösterilmiş olması ve ilaç tedavisi veya diyete rağmen hastada NYHA Sınıf 3-4 semptomların varlığı veya hastada ciddi sol ventrikül fonksiyon bozukluğunun olması (EF<%30)

Üye
    fevzi01 Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk.ederim bacıbey gönderdiğiniz bilgilere baktım ama pek bişey anlayamadım.çözemedim yani başvurmayı düşünüyorum...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Burada önemli olan hastalığınızdan alınabilecek oranlar hakkında fikir sahibi olmak, oran alabileceğinizi bilmek... Şuan için zaten hiç kimse bilemez kesinkes hangi oranı alacağınızı.. Doktorunuz durumunuza göre belirleyecektir.. Belki % 10, belki % 100.. Hastalığınızdan oran alabilirsiniz, bu hakkınızı bilmeniz yeterlidir diye düşünüyorum..

Zaten bu tıbbı terimleri çözmek için doktor olmak lazım ki o da bizim harcımız değil malesef.. Teşhisiniz konulmuş, size oran veremeyiz diyemezler.. Az ya da çok bir oran alacaksınızdır..

Düşünüyorum demeyin, başvurun mutlaka..

Üye
    fevzi01 Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok tşk.ederim bacıbey ) pazartesi maliyeye evraklarımı verecem artık ne derlerse ona göre takip edecez...saol

Üye
    k.ergun Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Feyzi bey burada önemli olan kalbin performansı. Ekokardiyografi raporunuz varsa orada EF değerine bakıp yukarıdaki oranlarla karşılaştırarak alacağınız rapor oranı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Fıtık ve gastrit hakkında bilgim yok.

Üye
    fevzi01 Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam k.ergun bey beni anjoyu yapan hastanenin raporlarında ef 55 yazıyor.yukarıdaki tabloda 30-50 yazıyor hangisi çözemedim.

Üye
    k.ergun Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

EF > % 50 ise ki sizin % 55 bu durumda koroner arter rahatsızlığı için ya % 10 yada % 30 oran alırsınız. Bu durumda doktorunuz diğer bulgulara göre yorum yapacaktır o kadar bilgim yok kesin birşey söyleyemem. Hipertansiyonunuz varsa onuda söyleyin. % 10 da oradan alırsınız.

Üye
    fevzi01 Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%30 kalbten %10 tansiyondan alırsam bu benim için yeterli bi rapor olurmu acaba k.ergun bey yani %40 rapor almış olabilirmiyim...

Üye
    k.ergun Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yetmez baltazar formülüne göre % 37 yapar. Başka bir rahatsızlıktanda % 10 gibi bir oran alırsanız yüzde kırkı geçersiniz.

Üye
    capsi Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

EF % 65 olursa iyimi kötümü

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ef % 65 demek kalbinizde kalıcı hasar oluşmamış demektir. İyidir yani.

Üye
    fevzi01 Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam bacıbey kalbten %30 hipertansiyondan %10 rapor aldım.heyete çıkacak.olumlu bir sonuç çıkmaz galiba

Sayfa 1 / 2 12 SonSon