Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    djgökhan Avatarı

Gerçek Adı
    cemal torun
    Son Giriş
    09.12-2012
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    11.11.1998 yılından beri kesintisiz çalışmaktayım 5050 pirimim mevcut yenı almıs oldugum saglık kurul raporumda her iki gözde camlı görme 0,1 bilateral retinitis pigmentosa mevcuttur diyor.erken emekli olabilirmiyim olabilirsem ne yapmam gerekiyor. yardımcı olabılırsenız sevınıtım teşekkürler.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Rapor oranınız önemli bir etken 60% ve üzeri alır iseniz malulen emekli anılan oranın aşağısında alır iseniz vergi indirim hakkı kazanıp erken emekli olabilirsiniz...
    Şu tablo işinizi görür,
    2008 oncesi - Retinitis pigmentosa rahatsızlığıyla erken emekli olabilir miyim?

Not: 60% ve üzeri rapor alır iseniz malulen emekli olacaksınız diye bir şart yok bu oranlar ile vergi indirim hakkı kazanıp erken emeklide olabilirsiniz.

Üye
    djgökhan Avatarı

Gerçek Adı
    cemal torun
    Son Giriş
    09.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeni almış olduğum saglık raporumda her iki gozde camlı görme 0.1 bilateral retinitis pigmentosa mevcuttur diyor.vergi indiriminden yararlanmam için ne yapmalıyım nereye baş vurmalıyım sırasıyla bildirirseniz sevinirim teşekkür ederim.hepinize geçmiş olsun arkadaşlar.

Üye
    capsi Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gündüz görmesi nasıl

Üye
    djgökhan Avatarı

Gerçek Adı
    cemal torun
    Son Giriş
    09.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

günduz görmem de cok zayıf 10 yıl once retınanın yırtılması sonucu istanbulda laser(cizdirmek) yaptırmak zorunda kaldım yaptırmassan 6 ay içerisinde gözleri kapanabilir dediler laser yaptırmadan önce iki gozumdede yaklasık 11 derece cam kullanıyordum şimdi 1.25 kullanıyorum ama sadece ışıgı kırıyor pek faydası yok malesef gündüz de madur durumdayım yanıdan gecenlerı tanıyamıyorum seslerını duyarsam oyle cevap verıyorum durum vahım anlayacagınız..

retinitis pigmentosa teşhisi ile camlı görme 0.1 bilateral retinitis pigmentosa mevcuttur dıye saglık raporu verildi.vergi indiriminden yararlanabilmem için ne yapmalıyım nereye baş vurabilirim ne gibi evraklar istenmektedir yardımcı olursanız sevinirim..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    djgökhan Avatarı

Gerçek Adı
    cemal torun
    Son Giriş
    09.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili bülent bey dilekçeyi nereye yazıp başvurmam gerekir hangi evraklar gerekmektedir biraz açarmısınız.teşekkür ederim.

Üye
    HOŞCAKAL Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    .............
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    10

önce dılekçe yazacaksınız (şu ış yerinde calışıyorum dıye sonra hükümet konağına gıdıp vergi dairesine dilekceni vereceksınız bır adet dılekce bır adet özürlü raporu ve tc kımlı kartı sureti

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

cemal bey,
    İlk olarak çalıştığınız iş yerinden çalıştığınıza dair belge alacaksınız o belge ile Konya merkezdesiniz sanırım Maliye (Mükellef hizmetler birimine) vergi indirimi için müracaat yapacaksınız.Elinizde yeni ve güncel tarihli bir rapor var ise raporunuzu da vererek evraklarınızı teslim edeceksiniz.30-45 gün içerisinde Maliye iş yerinize bu hakkı kazanıp kazanmadığınızı bildirecektir.

Üye
    djgökhan Avatarı

Gerçek Adı
    cemal torun
    Son Giriş
    09.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeni almış oldugum sağlık raporumda her iki gözde camlı görme 0.1 bilateral retinitis pigmentosa mevcuttur diye saglık raporu verildı bu rapor vergi indiriminden faydalanabilmem için yeterlimidir? eget yeterlı ıse nereye hangi evraklarla başvurmalıyım bilgilendirirseniz sevinirim teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Raporda oran önemli.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    djgökhan Avatarı

Gerçek Adı
    cemal torun
    Son Giriş
    09.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özür dilerim gerçekten ben yeni üye oldugum için bilmiyordum genelden yazdıgım soruya cvp alamadıgım ıcın ozelden yazmıstım bır daha boyle bır hata tekerrür etmıyecektır.

Üye
    djgökhan Avatarı

Gerçek Adı
    cemal torun
    Son Giriş
    09.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saglık raporumda her iki gözde camlı görme 0.1 bileteral retinitis pigmentosa mevcuttur diyor gormem cok zayıfladı artık camlar fayda etmıyor cunku 10 yıl önce laser (çizdirmek zorunda kaldım retinada yırtık olustu hala devam ediyor cerrahi mudahale olmazmış) yaptırdım yaklasık 11 derece cam kullanıyordum.bu raporla basvurdugumda vergi indiriminden yaralanabilirmiyim, emekli olmam için ne kadar işime yarar, % ibareli sakatlık raporu almama yardımı olurmu, yada % ye nasıl çevirebilirim emekli olabilmem için verirlerse % kaç alabilirim yardımcı olursanız sevınırım.tesekkurler.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Elinizdeki raporla birlikte bulunduğunuz ilin sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastanelerinden birine sakatlık raporu için başvuru yapın, sizi orada yönlendireceklerdir zaten: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post863235

Emeklilik veya vergi indirimi vs. haklardan yararlanabilmeniz için % 40 ve üzeri oranlı raporunuzun olması gerekiyor. Yüzde kaç oran alacağınız gözünüzün durumuna bağlı, bu hastalıktan % 57 alanda var, yüzde 70-40 alanda..

Ek Bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/dige...tml#post929941

Raporunuzu aldığınız zaman yüzde kaç oran verildiğini buraya yazar mısınız?

Üye
    capsi Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    geçmiş olsun bendede aynı hastalık var ve ırsi diyorlar.anneannemde vardı ve kör oldu.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon