Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Askıda Üyelik
    mb21 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    14.07-2017
    Saat
    19:06
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    17 ekimde heyete girdim yüzde kaç aldığımı nasıl ve nereden öğrenebilirim?

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

(2) Özürlü sağlık kurulu raporunun bir nüshası ilgili kişiye verilir. İlgilinin talebi üzerine hazırlanmış olan özürlü sağlık kurulu raporlarından; özürlünün yararlanabileceği hakları sayısınca veya talep ettiği sayıda çoğaltılarak imza edilir, onaylanır ve mühürlenerek ilgiliye verilir. Kurum müracaatlarında ise raporun bir nüshası raporu isteyen kuruma gönderilir.

Raporunuzun bir nüshasını size vermek zorundalar. Yukarıdaki madde ile birlikte raporu aldığınız hastaneye bir dilekçe yazıp raporunuzun bir nüshasını istediğinizi yazın ve başhekimliğe verin..

Üye
    BaSKaN53 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

İlgili hastanenin adı

10 Aralık 2010 günkü Resmî Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik'in 'Özürlü sağlık kurulu raporunun doldurulması'nı düzenleyen 9. maddenin 5. fıkrası,
    "raporun kullanım amacı bölümüne; bireyin yararlanmak istediği hak ve hizmetlere ilişkin talepleri belirtilir."
    talimatını; 'Özürlü sağlık kurulu raporunun tasdiki ve verilişi'ni düzenleyen 14. maddenin

2. fıkrası ise,
    "Özürlü sağlık kurulu raporunun bir nüshası ilgili kişiye verilir. İlgilinin talebi üzerine hazırlanmış olan özürlü sağlık kurulu raporlarından; özürlünün yararlanabileceği hakları sayısınca veya talep ettiği sayıda çoğaltılarak imza edilir, onaylanır ve mühürlenerek ilgiliye verilir." talimatını vermektedir.

Bu hükümler çerçevesinde, sakatlık/vergi indiriminden (Gelir Vergisi muafiyetinden yararlanabilir) yararlanıp yararlanamayacağına, H sınıfı ehliyet alabilir, Otomatik Vites otomobil kullanabilir, Özürlü Kimlik Kartı alabilir, Evde Bakım Aylığı alabilir.
    dair ibarelerin eksiksiz doldurularak, 5 nüsha halinde tarafıma sağlık kurulu raporu verilmesini arz ederim..

Ad Soyad:

Tc no:

SSK no:

Adres:

Tel: İmza

Üye
    alevert Avatarı

Gerçek Adı
    Alev
    Son Giriş
    11.02-2015
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende aynı sorunu yaşıyorum 03 Haziran da Marmara Üniv. Hastanesinde heyete girdim Baltazar formülü ile % 71 engel oranım vardı ama farklı branşların toplamı.. Heyete girmemle çıkmam bir oldu siz buradan almayacaksınız biz vergi dairesine göndereceğiz dediler, şimdi ise alabileceğimi öğrendim ancak hastaneyi arıyorum rapor gitti mi durumu nedir diye ama cevap alamıyorum. Ben de çalıştığım için izin alıp gidemiyorum bakalım ne olacak

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    13

yaklaşık bir ay sürer temmuzun başında hastaneyi arayıp sağlık kurulunu bağlamalarını söyleyin sonra çıkan kişiye raporunuzun çıkıp çıkmadığını öğrenecektim diyin her şartta size raporu vermek zorundalar çünkü size başka şeyler içinde lazım olacaktır ama dediğim gibi bir ay sürer

Üye
    alevert Avatarı

Gerçek Adı
    Alev
    Son Giriş
    11.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler, ama yine de o kadar uzun sürmemesini ümit ediyorum en azından hastane heyeti oranımda düşürme yaptı mı yoksa aynen yolladı mı bunu öğrensem o bile yeter şu aşamada

Üye
    alevert Avatarı

Gerçek Adı
    Alev
    Son Giriş
    11.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar Cuma gunu hastaneye gidip raporumu ogrenmek istedigimi soyledim vergi dairesine gonderdiklarini veremeyeceklerini soylediler, bende bu sitede adini hatirlamadigim ama hala dualar ettigim bir arkadas vardi bir dilekce paylasmisti raporun aslini bize de vermeleri gosteren bir dilekceudi ornegini cikti almistim. Cikardim cantamdan gosterdim once sasirdilar sonra el mahkum arayip dosyalar arasindan raporumu cikardilar ve bana bir tane aslini verdiler hatta gorevli dilekcenin biir ornegini rica etti verdim sizde kalsin dedim..hastanede fotokopiyle cogaltip asli gibidir kasesi bastirdim...raporumun oranini dusurmemisler sukur % 71 olarak yollamislar vergi dairesine, bakalim oradan ne sonuc cikacak insallah dusurmezler oranimi..simdi haklarim neler ne yapabilirim onu arastiracagim hala bir bilgim yok maalesef..umarim heerkesin emegi karsiligini bulur cunku rapor cikarmak gercekten cok zor ben kasim ayindan buyana ugrasiyordum...

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iyi hayırlı olsun