TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erbin Avatarı

Son Giriş
    25.09-2022
    Saat
    21:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Tüm Şizofren arkadaşlara Merhabalar.

Arkadaşlar ben Şizofren hastasıyım ve Şizofren tedavi ilacı kullanıyorum. Ben yarın Ankara da bulunan Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine Diş tedavisi olmak için ilk muayeneye gideceğim. İlk muayene olurken doktor bana herhangi bir hastalığın var mı, her hangi bir ilaç kullanıyor musun diye bana soracak. Ben Diş Hekimine Şizofren olduğumu ve Şizofren tedavi ilacı kullandığımı söylemek istemiyorum. Çünkü ülkemizde Şizofren deyince insanların çoğunun Şizofren kelimesini duyunca yüz ifadesi değişiyor.

Siz Şizofren arkadaşlarıma sorularım şunlar: Diş Hekimine Şizofren tedavi ilacı kullandığımı söylemek zorunda mıyım ? Diş Hekimine Şizofren olduğumu ve Şizofren tedavi ilacı kullandığımı söylemesem olmaz mı ? Diş Hekimine Şizofren tedavi ilacı kullandığımı söylemesem Diş Hekimi, diş tedavime başladığında diş tedavim herhangi bir zarar görmez değil mi ?

Arkadaşlar kullandığım Şizofren tedavi ilacım: Meresa Fort 200 mg Bu ilaçtan Sabah 1 tane Akşam 2 tane içiyorum.

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    75
    Verilen Beğeniler
    224

@erbin o tabiri kullanmak yerine farklı şekilde izah edebilirsin mesela psikiyatri ilacım var sabah akşam aldığım diyebilirsin.. doktoru her konuda bilgilendirmek gerektiğini düşünüyorum çünkü ilaç tedavisi uygulayacaksa eğer yazacağı ilacı ona göre seçer ve sana karşı yaklaşımı da farklı olur ve bu durumu kötü algılama maalesef ki toplumumuz böyle.. beni de sandalyeyle görenler yaratık görmüş gibi bakıyor mesela.. kendinle durumunla barış daha mutlu olduğunu göreceksin..

Üye
    haliloz Avatarı

Son Giriş
    06.09-2022
    Saat
    08:35
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    4

Benzer bir sorun bende yaşadım Lokal anestezi yapılacaktı alerjim ve kulladıgım ilaclar soruldu ilk bende söglemek istemedim Doktor verecegim ilaçları kullandıklarınla ilgili güclü yan etkisi olabilir diyince sögledim hem fark etmezki sonuçda o da doktor doktor hasta gizliyi diye bir kanun var sögle bence

Üye
    OĞUZATAY Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.184
    Verilen Beğeniler
    548
    Blog Mesajları
    82

@erbin Diş tedavisinde kullanılan antibiyotikler çok ağır ilaçlar, arkadaşlarında dediği gibi siz muhakkak söyleyin. Allah korusun, herhangi bir durumda doktoru da zorda bırakmayın. Siz belirtin, o sizi yönlendirsin.

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    60
    Verilen Beğeniler
    0

Kesinlikle söyleyin hastalıktan utanılırmı diş tedavisinde psikolojik sorunları olan hastalar için çeşit çeşit tedavi var mesela zihinsel engelli olanları yada tedaviden çok korkanları uyutarak tedavi edebiliyorlar ayrıca verdiği uyuşturucu iğneleride ona göre yapıyorlar söylemezsen hem kendini hem doktoru riske atarsın.

Üye
    BitiGen Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    0

@erbin

Değerli arkadasim aks karışık tip rahatsizligim var var dis doktoruna soylemene gerek yok genelde kan rahatsizligi olan seker kalp ve efm ve pyoderma hastalarindan doktorun onayi istenir sizinkisi piskolijik sorun olmaz bizzat kendim dis kanal tedavisi gorurken 4 igne vurmasina ragmen uyusmadi ve 4 cuden sonra panik atak gecirdim ve doktor sorun etmedi sadece 5 dk uzanmami ve sakin olmami istedi diger rahatsizliklar icin doktor onay belgesi istiyor bilginize

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    721
    Verilen Beğeniler
    410

İleride iş konusunda falan bana sıkıntı olur kayda kuyda girmesin diyorsan tamamda utanmak neymiş ya ! hemde diş hekiminden sanki bir daha mı göreceksin hem görsen ne olacak ?

Üye
    erbin Avatarı

Son Giriş
    25.09-2022
    Saat
    21:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Soru sordum. Her kafadan farklı ses çıkmış. Herkes farklı cevaplar vermiş. Buna hayret ettim. Benim mesajıma yazılan cevaplar arasında bana @jonjon arkadaşımın yazdığı cevap mantıklı geldi. Mesajın için teşekkürler. @jonjon.

@jonjon arkadaşım senin engel durumun ne ? Profilinden baktığım kadarıyla sen Ankara Ümitköy de oturuyormuşsun. Ben de Etimesgut luyum. Ben uzun yıllar Etimesgut merkez de oturdum. Şu an Elvankentte oturuyorum. Etimesgut merkez Ümitköye çok yakın sayılır.

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    75
    Verilen Beğeniler
    224

@erbin ben omurilik felçlisiyim 22 yıldır.. doktor hatası sonrası felç oldum, tam bağımlı engelim mevcut.. evet yakın sayılır..

Üye
    Alman Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    238
    Verilen Beğeniler
    148

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Her kafadan farklı ses çıkmış diye serzenişte bulunuyorsunuz da söylemeyip ağır bir yan etki dolayısı ile kötü bir durum yaşarsanız doktoru suçlayamazsınız o halde. Bir nevi "kendin ettin kendin buldun" durumu olur.