TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Frnknstn Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    06:38
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-56133120 linkteki habere göre Norveç te psikoz hastaları ilaçsız tedavi edilmeye başlanmış

abilify aylık iğne kullanıyorum ama o bile günde 10 saat çalışmama engel olucak kadar yan etki yapıyor eski ilaçları hatırlıyorum hastane de yatarken zorla verirler çıkınca bırakırdım çünkü bitkisel hayattaki insanlar gibi o ilaçları alınca ancak 7/24 tavanı seyredersiniz engelli olduktan sonra temizlik işi bulmam bile 3 ay sürdü garsonluga kadar geldim ama günde 10 saat garsonluk yapmak atipik psikoz ilacı kullananan biri için imkansız 17-18 yaşında sapasağlam gençler bile bu çalışma temposu yüzünden işi bırakıyor siparişleri aklım da tutmak dikkatimi toplayıp odaklanmak bile yan etkiler yüzünden insanüstü bir çaba istiyor
    uzun lafın kısası hiç akrabam da yok ilaç kullandığım zaman çalışamıyorum ilacı bırakırsam pöh ler eşliğinde hastaneye yatırılıyorum yaşamak kendimi bildim bileli hep acı verdi ama artık hayatımı iaşe ve idame ettiremeyecek durumdayım Kanada da ağır psikiyatrik rahatsızlığı olanlar ötenazi den faydalanabiliyor hayatımı sürdürmek için çalışmak çalışmak için ilacı bırakmak zorundayım bu da çok tehlikeli şizofreni tanım da var
    ekpss den 80 ile atanamadim malum lise mezunları 51 puan ile atandı Norveç teki tedavi yöntemi Türkiye de uygulunmaz ise evde kendi kendime ötenazi uyguluyacagim benimle aynı hastalıktan muzdarip benim gibi düşünen varsa yazsın damdan düşeni damdan düşen anlar

Üye
    dogandemirci11 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Bende xeplionun kalıcı yan etkisi yüzünden mahvoldum gece yatamıyor gündüz kendimde olamıyorum ,daha birçok sıkıntısı var zaten sağlam olsakta iş yok ya ,ben bunun ilaçsız tedavisinin imkansız olduğunu düşünüyorum bende 2 defa hastaneye yattım polis eşliğinde
    Tek mi yaşıyorsun kardeşim?
    Konu dogandemirci11 tarafından değiştirilmiştir (11.05-2022 Saat 12:30 ).

Üye
    Frnknstn Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@dogandemirci11

6 yaşın dan beri tek yaşıyorum xeplion ben de kullandım çok ağır olduğu için hastaneden taburcu olunca bıraktım ekt tedavisi bile gördüm John Nash diye bir matematik dehası var o da çok çekmiş ama ilaçsız iyileşmiş bence ilaçsız tedavi mümkün ana fikir ataklar geldiğinde maruz kaldığımız halüsinasyon larin ve kuruntularin gerçek olmadığını fark etmek çevremizde ki insanlar da iyi niyetli ve yardımsever davranıp bizi tahrik edici davranmaz ise yani kendimiz yada çevremize bir zarar vermez isek bizi ilaca zorlayamazlar ben bunu sadece Türkiye'de mümkün görmüyorum çünkü insanlar da o iyi niyet yok hem devlet ilaç tedavisi bu kadar az sorumluluk isterken o zahmete girmez ben defalarca ilaç bıraktım her seferinde birileri beni tahrik edip hastalığımi azdırıcı şekilde davrandığı için hastaneye yattım yarın doktora durumumu izah edicem o düzenli olarak dozu düşürmeyi kabul etmezse direk bırakacağım herkese geçmiş olsun

Üye
    dogandemirci11 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Bende anne babam ölünce ne yapıcağımı çok düşünüyorum
    Peki yalnızsan kim polisi çağırıp seni hastaneye yatırıyor?
    Ayrıca ötenazi hangi yolla yapılabilirki kendi kendine

Keşke seninle daha fazla konuşma imkanı olsaydı bu hastalık ve işsizlik insanı yalnızlaştırıyor
    Psikoza girip çıktıkça iş değiştiriyor olmalısın yine iyi komşuların ilgi gösteriyor benim öyle bir şansımda yok

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.701
    Verilen Beğeniler
    4.107

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    İlaçsız tedavi diye bir şey %99 kişide imkansızdır. %1 kişide, kişi kendini biliyorsa, etrafında onu güvende tutacak kişiler ve çevre koşulları varsa, ne zaman atak geçireceğinin ayırdındaysa ve böylesi durumda ne yapması gerektiğini bilip yapıyorsa, evet, ilaçsız süreçler mümkün olabilir. Ama ülkemizde kimin hayatı o kadar sakin, kimin çevresinde sığınacak sakin bir liman var, kim şehrin kalabalığından kaçıp sakin kalabiliyor, kimin geçim/yaşam stresi yok ki ilaçsız tedaviye yönlensin.

Bence tüm zihni pelteleştiriyor eleştirilerine rağmen ilaçsız gündelik yaşam mümkün değil. İlaç ve doz ayarlaması doğru yapıldığında yaşam pekala doğru kurgulanabilir.

Üye
    Frnknstn Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

2019 dan beri aralıksız ilaç kullanıyorum şuan hiçbir semptom göstermiyorum insanlar şizofren olduğumu öğrenince şaşırıyor son işim de 15 dk mola istediğim için kovuldum ama hem bu ilacı kullanıp hem de çalışmak çok zor bazı psikiyatri polikliniklerinde gündüz Hastanesi'nde haftanın 7 günü hastalar bir araya gelip çeşitli etkinlikler yapıyor orada sosyalleşebilirsin işkur yoluyla da bir iş bulabilirsin ama anlayışlı ve iyi niyetli işverenler bulman lazım bundan bahsetmek istemiyordum ama bize hem mücadele etmemiz gereken bir hayat verip hem de bu hastalık ve insanı tamamen pasiflestiren ilaçlar kullanmaya mecbur bırakmak bana göre adil değil doğa da her canlının yaşam mücadelesine göre hayatta kalmak için çeşitli adaptasyonları var ama biz bu durumda başkasına muhtaç olmadan nasıl hayatta kalabiliriz

İlk rahatsızlandigim dönem de tedaviyi kabul etmedim sonra dayanılmaz derecede rahatsız edici sesler duymaya başladım ben de çözümü kamp yapmaya gitmekte buldum orada sadece piknik ve balık tutmaya gelen insanlar ile karşılaştım 7 gün sonra sesler kesildi ve kendimi çok iyi hissetmeye başladım bunu halüsinasyonlar dayanılmaz hal aldığında bir kaç kez daha tekrarladım her seferinde bir hafta sonra ilaç kullanmadan sapasağlam bir şekilde geri döndüm bir alternatif de biraz para kazanıp büyükbabamin köydeki kerpiç evini alıp insanlardan uzak basit bir hayat yaşamayı deneyeceğim benim rahatsızligimi kalabalık ve stres tetikliyor yalnızlık ve doğa ile başbaşa olmak ilaç tan daha iyi etki ediyor forumda sevilen sayılan bir kişisiniz bu konuda ki düşüncenizi öğrenmek isterim

Üye
    dogandemirci11 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Senin gibi yalnız olan biri için ilaç almamak büyük risk biri müdahale etmezse normale dönemezsin psikozda yaşar gidersin
    Ben o hastanedeki boyama resim mesim işlerinden hoşlanmıyorum insan dertleşicek birini arıyor
    Peki ev kiramı?

Üye
    Frnknstn Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@dogandemirci11

O etkinlikler bana göre de sıkıcı ama ancak bu kadar yardımcı olabilirim şimdilik oturan boğa ya yazdığım cevabı bir oku eğer köydeki evi alabilirsem beni ziyaret edebilirsiniz ben evde kitap okuyor spor yapıyor gitar çalışıyorum vakit geçirmek için ilk gitarimi almak için günde 10 saat temizlik yaptım senin atak geçirmeni ne tetikliyor önce bunu öğrenmen lazım sonra buna bir çözüm bulabilirsen bence sende ilaçsız yaşayabilirsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.701
    Verilen Beğeniler
    4.107

@Frnknstn

İlacı bırakma hikayeleri hep böyle oluyor inanın. İlacı bırakınca bir süre etkisi sürer ve "ilaç içmiyorum ama iyiyim" dedirtir, sonra kısa bir süre içerisinde yoksunluk başlar ve her şey başa döner... Benim ilaç bırakan bir arkadaşım var mesela, bir sorun yaşamadan devam ediyor. Ama bu o kadar istisna ki... Köyde, bahçede, çocuklarla, sert bir iş ritminden uzak, kafasını dinleyebiliyor... Şehirde bu işler zor. Hele de çalışan biri için çok daha zor.

Üye
    dogandemirci11 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Herhangi bir şey yok tetikleyen bir birbuçuk yıl arayla ilaç almadığım için giriyorum psikoza sonra polis hastane ilaç baştan başla

Üye
    Frnknstn Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa
    Hocam cevabınız için teşekkür ederim benim demek istediğim de arkadaşınız gibi bir yaşam sürmek suretiyle ilaçsız yaşamak bahsettiğim kamp olayın da gerçekten halüsinasyonlar geçti denemekten başka çarem yok şimdiki yaşam kalitem psikiyatri koğuşundan daha iyi değil en son Manisa'da yattım başarısız olursam Bakırköy'de yatsam bile sorun değil ama ben kendime güveniyorum zaten ilacı da bu yüzden sevmiyorum insanı pasiflestiriyor potansiyelinizi ortaya çıkaramıyorsunuz bana göre hayat bir mücadele ve ancak cüret edenler kazanır bugün hayatımızı kolaylaştıran çoğu buluş çevresi tarafından deli yaftası yemiş insanlar cüret edip pes etmediği için var benim kendime örnek aldığım kişi John Nash matematik dehası değilim ama ben de hastalığı ilaçsız yenebilecegimi düşünüyorum bu arada arkadaşınızda artık benim idolüm ben de başarırsam John Nash arkadaşınız ve ben diğer psikoz hastaları için umut olabiliriz

Üye
    White Wolf Spirit Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    539
    Verilen Beğeniler
    471

yasadıklarınızı cektıgınız sıkıntıları en ıyı sız bılırsınız ama bence hangı durumda olursa ol ölmeyı dusunme, annem babam ölunce ne yapacam deme senı annenden babandan fazla dusunen allah var sana anneyı babayı o verdı bu hastalık sende var ıse ona dayanacak gucunde ıllakı var ama caba gostermen lazım pes etmemen lazım.Ayrıca akıl bagı cok gıdıklerı zaten toplum olarak mıllet olarak ınsanlık olarak asla madur edılmemelı onlara ılgı alaka yakınlık sıcak bır yuva ortamı ıllakı saglanmalı.Ama sen o kadar gıdık degılsın bellıkı ılerde ne yapacam dıye dusunuyon cozumude dusunebılırsın.

tabı bızım gıbı ruhsal duygusal engelı olan bıreylere ınsanların yaklasımlarında dıkketlı olması lazım hayatı daha da zorlastırmamaları lazım.

Üye
    Born2die Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Selam, bende abilify iğne kullanıyorum ağır yan etkileri var, çalışamıyorum. En can sıkıntısı olanı akatizi yapması. Bende ilaçlardan memnun değilim ama ilaçsız kesinlikle düşünemiyorum, hastanede yatmak zorunda kalmak gerçekten üzücü. İlaçları bırakmayı unut, doktoruna anlat durumu ilaç değişikliği uygulansın bünyene iyi gelen ilaç mutlaka vardır. Sağlıcakla kal..

Üye
    dogandemirci11 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

@Born2die xeplionun akatazisi az ama beni uykumdan etti abilifydan değişik formül ,yada invega hapı deneyebilirsin bende invega çok akatazi yapıyor ama sende ne yapar bilemem

Üye
    Frnknstn Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    White wolf ve born2die desteğiniz için teşekkürler ama doktorlara durumumu defalarca izah ettim en hafif ve en az yan etkili ilaç abilify olduğunu söylediler benim gittiğim doktorlar sadece hastalığın ne hangi ilacı kullanıyorsun ilacın var mı üç tane yazdım ilgisi bu kadar etrafına bir zarar vermediğin sürece nerede nasıl yaşıyorsun geçimini nasıl sağlıyorsun seninle ilgilenen birileri var mı yaşam kaliten ne durumda bunlar seni strese sokuyor mu hiç umursamıyor lar çalışabilmek için bir dönem ritalin dahi kullandım biraz iyi geldi ama oda sadece dikkati anlama ve kavrama yeteneğini artırıyor fiziksel yorgunluğa bir etkisi yok okul okuyanlara kesinlikle öneririm ayrıca bu ilaçların çok önemli bazı hormonların seviyesini düşürdüğünü bizzat doktor söyledi ritalin de zaten o hormonları normal seviyeye çekiyor calisabilmemiz için buna benzer ilaçlar var ama atak geçirme riski de yükseldiğinden bu ilaçları yazma sorumluluğuna çok az hekim giriyor ilacı bırakmadan hem çalışıp hem yaşamak kendi ayaklarımız üstünde durmanın bir yolu da bu hatta kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlayacak mutluluk hormonunu normal seviyeye çeken ilaçlar dahi var ama çok az hekim psikoz ilaçlarının mutluluk hormonunu dahi düşük seviyede tuttuğunu bunu duzeltebilecek ilaçlar olduğunu bize açıklıyor atak geçirme riski yüzünden daha azı bu hormonları düzenleyen ilaçları reçete ediyor

Yarın enjeksiyon günüm doktor randevum var ben ilaçsız yaşamaya kesin kararlıyım umarım nasıl desem iyi niyetli ve hümanist bir doktora denk gelirim kimseyi ilacını bırakmaya teşvik etmiyorum ama doğayla tek başıma ilaçsız yaşamaya başladıktan sonra her ay düzenli olarak deneyimlerimi paylaşacağım dogandemirci umarım beni Bakırköy'de değil köydeki evim de ziyarete gelirsin 😅

Sayfa 1 / 3 123 SonSon