TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 57 mesajın 46-57 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    (ben) Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    🗺
    Alınan Beğeniler
    1.051
    Verilen Beğeniler
    50
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Limooon, soru cevap seklinde ilerlileyelim, tam olarak ne öğrenmek istiyorsun

Üye
    Limooon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:11
    Yaşadığı Yer
    Neptün
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    sorum yok benim . taaa ilk sayfada dini cevap vermek istediler zaten ben istemiyorum dedim. dini sorum yok yani. belki ilerde sorarım bişey ama şuan yok. hastalığımla alakalıda sorum yok bi okb li yazaydı işte şunu yapıyom diye öyle bişey bekliyodum özel msjdan geldi bi arkadaş başkada yok. konunun şekli değişti ztn bende onlara cvp yazıyorum fikrimii belirtiyorum. veya kapabilceğim bir bilgi varsa onları öğreniyorum.

Üye
    mufto 27 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Demir
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:31
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    227
    Verilen Beğeniler
    367
    Blog Mesajları
    47

@Limooon kardeşim ben zaten oranın güzel bir yer olmadığını biliyorum ve tabi ki hiç bir insanın orada ebedi kalmasına gönlüm razı gelmez. şunu unutma ki cehennemin öncelik asıl amacı yakmak cezalandırmak için değildir. insanları caydırmak içindir.. neden adalet ile ilgili kanunlarımız var neden işlenen suçlara ceza verilir insanları bir nevi caydırmak suç işlemesini engellemek için değil mi ALLAH azze ve celle de böyle insanı cehennemin varlığından haberdar ederek günah işlemesini yanlış işler yapmasını engellemektir.ve bu öfke değil bu uyarıdır.. eğer güç ve kudret sahibi ALLAH isteseydi şimdi en şiddetli şekilde yanlış yapan insanları cezalandırırdı.. gel hadi bakalım hadi 5 6 yaşındaki çoçuğa tecavüz eden adamı nasıl cezalandıracaksın ailene zarar veren ölümüne sebep olan bir insanı nasıl cezalandıracaksın.. hemde bir çok kez bunu o kişiye yapma etme diye uyararak yaptığın halde yinede tecavüz edip öldürdüğü zaman ne yapacaksın ???

tabi ki başka anlamlar var kur'an-i kerim eğer kur'an-i kerimi tam anlayabilseydi zaten huzurun mutluluğun rahtaın zirvesini yaşardık emin ol. ama kendi kitabımızı bile adam akıllı okumuyoruz o yüzden de sıkıntılar yaşıyoruz. muhakkak ki SEVGİ SAYDI SAMİMİYET DÜRÜSTLÜK YANİ İNSAN-I KAMİL OLMAK GERÇEK MANADA İNSAN OLMAK KAZANDIRACAK BİZE...
    @OturanBoğa söylediğinin aksine ben hem kendi düşüncemi savunuyorum ve senin söylediğin tıbbi tedaviyi de onaylıyorum ve sana katılıyorum ZATEN. sizin söylediklerinize karşı değilim ama şunuda unutmayın ki tıbbında çözemediği sonuç tedavi bulamadığı alanlar var.
    siz benim düşüncelerime yapılmaması gereken şeyler diyorsunuz bu sizin düşünceniz ve ben bunu ne sorgulama ne de eleştirme hakkına sahibim. ama çoğu kişi için, soyut olan bazı kimseler içinde somut olan (cin üç harfli şeytan(büyük iblis) ve nefsin) varlığını var olduğunu biliyoruz.
    insanlar covid 19 üretra darlığı skolyoz hatta benim hastalığım omurilik felçi tedavisi tabi ki tıbbi müdahale gerektiren operasyonlardır. AYNI ZAMANDA çoğu hastalığa tıbbın cevap veremediğini de biliyoruz.

sunuda söylemek istiyorum kimin dini nedir ne değildir herkes aklı fikri düşüncesi nispetinde hür özgürdür. bu düşünceyi ve kararı da ne sorgulama ne de eleştirme hakkına sahip değilim saygı duymaktan başka bir düşüncem OLAMAZ... VE DEDİĞİN GİBİ BENDE TARTIŞMA YAPMIYORUM BURADA...
    manevi reçetenin varlığı bir gerçektir.
    sevgi saygı samimiyet düşüncelerinin doğruluğun haksızlık yapmamanın insanlar için ne kadar önemli oldğunu sende biliyorsundur abi o yüzden arkadaşımıza gerek manevi gerekse tıbbi alanda ikimizde ne derece yardımcı olabiliriz diye düşünelim bence
    tüm hasta arkadaşlara kendimle beraber şifalar dilerim.
    selam ve dua ile....

Üye
    hakan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    820
    Verilen Beğeniler
    1.890

mustafa bey,yazdıklarınızın tamamını okudum,güzel ve dogru şeyler yazmışsınız ama ben sizin bu yazdıklarınızı uygulayan insan pek göremedim,ne yazıkki toplumu büyük ölçüde din konusunda kandırıyorlar,sömürüyorlar,bunuda anlamak lazım ve ona görede önlem almak lazım diye düşünüyorum.aslında yazacak daha çok şeylerim var ama konuyu din meselesine getirip limon arkadaşıma saygısızlık yapmak istemiyorum,inşallah başka bir konu hakkında sizinle bol bol tartışırızyinede ellerinize saglık,selamlar..

Üye
    mufto 27 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Demir
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    227
    Verilen Beğeniler
    367
    Blog Mesajları
    47

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @hakan06 kardeşim ben bile din konusunda çok cahilim ama dini yok saymak en büyük hata olur diye düşünüyorum. Eğer gerçek manada islamiyeti araştırıp öğrenirsek inanın ölüm hariç herşeye çare bulunur. . Haklisiniz son derece biz uygulamıyoruz sıkıntı bizde.
    Okuduğunuz için çok teşekkür ederim
    Sevgi ve selamlarımla
    @Limooon kardeşim meseleyi din konusuna getirip sana saygısızlık değildi niyetim eğer öyle anlaşıldıysam senden özür dilerim umarım gerçek cevaplara ve sıkıntılardan kurtulmaya en kısa zamanda ulaşırsın
    Selam ve dua ile

Üye
    hakan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    820
    Verilen Beğeniler
    1.890

mustafabey,dini sorgulamak degilde,dindarları sorgulamak demek istiyorum ben,banada zaman zaman vesvese geliyor lakin sonra tövbe ediyorum,ben bunları neden yaşadıklarımı anlıyorum,yani psikolojik bir sorunum yok,tabi bunu herkes anlayamaz,yinede aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkür ediyorum,allaha emanet olsun,selam ve saygıalr..

Üye
    mufto 27 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Demir
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    227
    Verilen Beğeniler
    367
    Blog Mesajları
    47

@hakan06 Çok haklısın kardeşim asıl mesele dindarım müslümanım diyen kişileri sorgulamak lazım ne yazık ki...vesvese bana da geliyor tabi ki tövbe etmek ve vesveseye çok takılmamak gerektir su bilinmelidir ki vesvese her zaman gelir önemli olan onu dikkate almamak takilmamaktir..
    Risale-i nur okuyor musunuz bilmiyorum ama bediuzzaman said nursi hz. Bu konuyu çok güzel ele almış okumanızı öneriririm. asıl ben teşekkür ediyorum okuduğunuz için sizde allah'a emanet olun aleyküm selam saygılar

Üye
    Limooon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Neptün
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    23

@mufto 27 yokyok gayet güzel sohbet oldu benim açımdan ne saygısızlığı biz kimiz ne saygısı birbirimizi kırmamak ve görüşlere anlayış göstermekse aynen onu hepimz yapıyoruz ztn.

Üye
    mufto 27 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Demir
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    227
    Verilen Beğeniler
    367
    Blog Mesajları
    47

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    Seni kırmadığıma sevindim
    Sen kendini hafife alma tüm varlıklar döngüler senin yaşamını sağlaman için yaratılmış güneş ay yıldızlar gece gündüz bitkiler hayvanlar yağmur toprak herşey senin yaşamını sağlanan için birarada döngü içerisinde işliyor(işletiliyor) bu kadar değerli bir kişisin işte.
    Ve ALLAH rızası için seni seviyorum kardeşim

Üye
    Limooon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Neptün
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    23

@mufto 27

eyvallah teşekkür ederm bende bütün insanları seviyorum

Üye
    mufto 27 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Demir
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    227
    Verilen Beğeniler
    367
    Blog Mesajları
    47

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Rica ederim

Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:12
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aynı olay benimde başıma gelmişti 2010 yılında tam da askere gideceğim dönemde öncelikli tanım çoklu kişilik bozukluğuydu. Ama bu atakla beraber tanım şizofreniye dönüştü. Vesvese dediğimiz olay takıntıya dönüşürse kendinizi rahat bırakın çünkü siz bir şeylerle uğraştıkça o sesler vb. olan şeyler yinelenecek ve sizi hüsrana uğratacaktır. Örneğin sürekli namaz kılmak yerine Cuma namazlarına gidin. Sürekli tevbeler istiğfarlar etmek yerine günahkar olmadığınızı bilin. Unutmayın siz boş bir insan değilsiniz. Hz. Alinin deyimiyle boş eve hırsız girmez kardeşim girmeye çalışan varlıklar veyahut takıntılar da seni yolundan alı koymaya çalışıyordur. Gün 24 saatse ben 6-7 ay boyunca bu sesleri 16 saat yani uyku haricinde yaşadım ve çözümde gayet basit o sesler senden gelmemekte yani istem dışı o yüzden hür bırak kendini bu sesler gelince de tevbelere kapılma. Tedavi ol ve ilaç da kullan ve lütfen ilaçları bırakma. Kendini rahat hissettiğin dönemde de ibadetlerine yeniden başlayabilirsin. Saygılarımla.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234