TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 57 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dreamer80 Avatarı

Gerçek Adı
    Mükremin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    53

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ----spoiler----
    inanmak istemeyen sensin?
    ----spoiler----

zaten başka cevap da gelmezdi. hatta dış güçlerin ajanları bunlar. bir de araştır diyorlar ya ona sinir oluyorum. ne dinini, ne inancını ve ne de kitabını hayatında okumamış, bilmeyen kişiler ahkam kesiyor.. astroteolojiyle ilgileniyorum, bildin mi? tüm dünya boyunca, hiç kimsenin görmediği, dokunmadığı, duymadığı ve olmayan bir şeye, inatla ''kesin cin var abi'' denmesi de cinleri aramak kadar boş.

neyse, ben başlığı açan arkadaşa yardımım dokunsun demiştim ama klavye başında canı sıkılanın laf sokmaya çalıştığını gördüğüm için bir cevap daha yazmayacağım.

oturan boğa'ya teşekkürlerimi tekrar iletiyorum. bu tarz insanlar gerçekten çok az bu coğrafyada.

Üye
    Vtecll Avatarı

Son Giriş
    04.03-2021
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    138
    Verilen Beğeniler
    7

Arkadaşlar cin diye bir şey yoktur.Çocukluğumuzdan bu yana bizleri korku yoluyla doğruya yöneltmek isteyen ebeveyn ve büyüklerimiz cin çarpar,içine cin girer gibi hiçbir geçerliliği olmayan ifadelerle uygulamaya koydukları methoddur.Çünkü;onlar da aynı şekilde büyütüldüler.Ve bilinçaltımıza yerleştiler.

Üye
    Limooon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:11
    Yaşadığı Yer
    Neptün
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    konu tamamen din tartışmasına döndü bu arada benim içn sorun yokta birbirinzin kalbini kırmayın. benim inancım hiç değişmez gibi. hastalığım da pek değişmez. ama çok takmıyorum. bi ara çalışmak bile benim için bir mucizeydi. onu yaparım gibi duruyo şuan korona bitsin deniycem. he ölürüm ondan sonra görürüm ne var ne yok veya göremem ne bileyim. stabilin biraz altındayım azcık skıntı yaşıyorum ve böyle gider gibi duruyo. çok şükür yinede. neler gördüm ben.

Üye
    mufto 27 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Demir
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    227
    Verilen Beğeniler
    367
    Blog Mesajları
    47

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Öncelikle geçmiş olsun kardeşim @Limooon Rabbim tez vakitte Şafi ismiyle şifa versin.

öncelikle bir hastalığı tedavi etmemden önce onun mahiyetini öğrenmek gerekir nedir nasıl oluşur ve tedavisi nedir.

kardeşim obsesyon dediğin bir nevi vesvesedir. ve vesvesenin var olduğunu ve hak olduğunu bilmektesindir.
    öncelikle opsesyon /vesvese nedir ona bakalım;

Vesvese gizli sese denir. bir mastar olan "vesvas" kelimesinin şeytana isim olması da aynı manayla alakalıdır ki, şeytan "şeytan vesvesenin kaynağı demektir.ancak örf olarak meşhur olan manasıyla vesvese, nefsin veya şeytanın kalbimize attığı hayırsız faidesiz açak hatıra ve düşüncelere verilen bir isimdir.

ve kuran-i kerimde ALLAH azze ve celle şöyle buyuruyor

Andolsun ki, insanı biz yarattık ve nefsinin ona ne gibi vesveseler verdiğini biliyoruz ve biz ona şah damarından daha yakınız. KAF suresi 16. ayet

Ve unutmayalım ki insana vesvese hem şeytandan hemde nefsinden gelir. bu yüzdendir ki sanırım Peygamber efendimiz aleyhissalatu vesselam şöyle buyuruyor;

Senin en büyük düşmanın nefsindir. (Keşfu'l-Hafa.I/143)

şu bir kaç madde umarım sana yardımcı olur;

1. Vesvese imanın kuvvetindendir.
    2. vesvese kalbin malı değildir.
    3.Vesveseye maruz kalp , kötülerin çer çöp attığı pınara benzer.
    4.vesvese iradi olmayıp fiiliyata dökülmüyorsa insanı mes'ul etmez.
    5.vesvese insanın ilerlemesine mani olmayan örümcek ağı gibidir.
    6. vesvese üzerinde durulmaz ve dert haline getirilmez ise hiç bir zarar vermez
    7. vesvese zararlı tevehhüm edildiği düşünüldüğü zaman zarar verir.
    8. hassas ve asabi ruhlu insanlar, şeytanın ve nefsin vesvesesine önem verip vehme kötü düşünceye kapılmamalıdırlar.
    9. ibadet ile, vesvesenin manyetik alanından hemen uzaklaşıp onun psikolojik tesirinden çıkılmalıdır.
    10. abdest ve namazda eksik mi yaptım şeklindeki vesveselere de önem verilmemelidir.

kardeşim üç harflilerde var vesvese de var ve bunlar özellikle üç harfiler cin şeytan ve tabi ki vesvese üzerinde çok durmamak önem vermemek ve düşünmemek gerekir.

bunları neden düşünüyorum dersen sanırım şuan bir boşlukta olabilirsin çalışmıyorsan ve birşeylerle meşgul olmuyorsan veya hayattan ve insanlardan geleceğinden çok beklenti içinde ise ve çok fazla düşünce içerisinde isen kafana böyle şeyler çok fazla gelir.

ve sana namazını ibadetini bırak rahatlarsın diyenlere kulak asma zaten vesvesenin asıl amacı seni dinden soğutup uzaklastırmak ve ibadetleri terk etmeni sağlamaktır.
    kardeşim vesvese bitmez kafanı dağıtacak zamanını geçireceğin aynı zamanda maddi ve manevi bir gelir edeceğin bir iş ile meşgul olmalısın sen sadece ona değer vermeyerek ehemmiyet vermeyerek etkisini azaltmalısın.

ben inanıyorum ki o zaman hayatın daha güzel olacak ve beden yorgunluğu ile beyin yorgunluğu ile dolan aklına vesvese hem daha az gelmiş olacak hem de sen daha az düşünüz daha az değer vereceksin.
    rabbim sana vesveseye ehemmiyet vermemeni nasip etsin imanlı ibadetli bir ömür hayırlı bir iş nasip etsin huzurlu mutlu ve sağlıklı bir ömür yaşaman duasıyla
    @doğaevrim
    1. devamlı din ile uğraşmak insanı cinlerle iletişime geçirmez. kişi iyi bir eğitim alır ve herşeyin mahiyetini bilerek araştırır ise Allah'ın izniyle bir şey olmaz. dini bilgisi belli bir dereceye gelmiş insanların cin şeytan ve üç harfliler konusunda araştırma yapmaları daha uygun görülmüştür. biz ki kendi nefsime söylüyorum farz ve sünnet olan bazı yükümlülükleri bile bilmez iken kalkıp bu konularda araştırma yapmaya kalkıyoruz ki bende yaptım uzun bir süre önce 2 hafta kadar bu konuları araştırmaya başlamıştım ki bende etkisini hemen fark ettim ve geri bıraktım
    2. din diye bir şey olmasaydı diyip işin içinden o kadar kolay kurtulamayız maalesef. başarılı olunuyorsa o zaman her türlü sıkıntılarımızda o yoktu diyip kendimizi herşeyden soyutlayalım. örneğin vermek gerekirse evli insanlar hemen bir sorun yaşadığı zaman farzet ki evli değilim evlenmedim diyip yada çocugun ile bir sorun yaşadoğın zaman çocuk doğurmadım diyip yada iş yerinde sorun yaşayıp çalışmıyorum ki diyip kurtulur muyuz sizce
    @OturanBoğa dininizi ve düşüncelerinizi bilmiyorum kurana inanıp inanmadığınızı da merak etmiyorum ama her ne kadar cinler vb gerçek dışı şeyler desenizde bunlar var ve gerçekler inanın bir çok örneğini görüp manevi olarak tedavide ettik Allahın izniyle
    "Tabii ki cin yok, tabii ki birileri "sana" komut vermiyor, tabii ki sen Allah veya peygamber değilsin, tabii ki üstün güçlerin/hislerin yok. Böyle birileri de yok zaten böyle yazmışsınız sanırım Allah'a ve peygamberine inanmıyorsunuz cinlere inanmıyorsunuz
    biyografinize matta incilinde 9. bölümde geçen feçli hastanın iyişestirlmesi bölümünü almışsınız ( kalk ve yürü) o kitada inanıp inanmadığınızı da bilmiyorum ama cümle paylastığınız muharret yani bozulmuş değiştirilmiş incilde de cinlerin çıkarılması ve kovulması mesleleri geçer.
    @sokrates

tek ibadet iyilik midir yokda
    tek iyilik ibadet midir.....

sevap günah çetelesi mi tutacağız ticaret mi bu ? demissin evet ticaret bu zira aşağıdaki ayetten bunu anlaya biliriz.
    insana ancak yaptığının karşılığı vardır necm suresi 39. ayet
    @dreamer80
    inançlı biriyken derken suna inanmıyor musunuz onu mu kastettiniz bilmiyorum ama umuyorum ki inancınızı koruyorsunuzdur.
    vazgeçince demişsiniz zaten nefiz ve şeytanında yapmka istedidi tam olarak bu sizi vazgeçirmekti -_- geçmiş olsun
    sizden bir ricam var lütfen kapınızın önünde son model bir ferrari olduğuna odaklanın ve lütfen gerçekleştiği zaman bize de haber verin.
    @Mücahit55
    ağzına sağlık kardeşim alla razı olsun aleyküm selam
    @kırkağaçlı eyvallah kardeşim Allah razı olsun. ailen ile beraber mutlu huzurlu sağlıklı ve imanlı bir ömür yaşamanızı nasip etsin rabbim amin

@Limooon ve kardeşim biz bilime ve tıbba karşı değiliz tabi ki tıbda da hastalığına şifa çare arayabilirsin
    tekrardan çok geçmiş olsun rabbim şafi ismiyle şifa versin amin

Üye
    Limooon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Neptün
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    23

@mufto 27 öncelikle msjın için saol. gerçekten en çok yaklaşan ve ona yönelik cevaplar veren sen oldun ama sende anlamadın maalesef bi ablada eşimde vardı risaleinurdan bilmemkaçıncıyı oku demiş abla ben defalarca belirttim senin dediğinide okudum o küfür vesvesesi değil.
    mufto benim şöyle bi skıntım var. senin söylediklerin gerçekten bir vesvese hastasına güzel bir tedavi başlangıcı olur kabul. ama ben defalarca söyledim. bunu bana cinler mi verdi bilmiyorum. cinleri kim yönlendiricek peki ? Allah. yani bunu bana Allah mı verdi ödül için mi ceza için mi sabredeyim diyemi herşeyden uzak durayım diyemi. ben bunları bilmiyorum böyle bi skıntı var. yani arkaya ötelemek okadar kolay değil. cinler bana bunu yaptıysa Allahın emri dışında yapamazlar dimi. Allah'ın vermediğini ve kötüniyetleri cinlerin bana bunu yaptığını varsaysam oda olmuyor. Çünkü sürekli beynim küfrediyor ve hiçbişeye odaklanamıyorum özellikle kendime hiç vakit ayıramıyorum. ne sevgili ne bilgisayar oyunu ne adam gibi ymek birisini düşünsem vesveseler artıyor. daha çok günaha girmektende korkuyorum bilerek vesveseye girmek oluyor bunlar.
    yani böyle kitlendim işte. ama gerçek söylüyorum çok sorun etmiyorum ben 1ömürü düzgün yaşamışım yaşamamışım çok umrumda değil .

Üye
    mufto 27 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Demir
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    227
    Verilen Beğeniler
    367
    Blog Mesajları
    47

@Limooon.. Kardeşim sana bunları nefsin ve cinler şeytan yani büyük iblis veriyor. Allah azze ve celle iblise adem aleyhisselama secde et dediği zaman iblis kabul etmiyor ve bunun üzerine allah'a diyor kıyamet gününe kadar insanlara musallat olucam .bu konu ile ilgili bir hadis-i şerifte peygamber efendimiz aleyhissalatü vesselâm buyuruyor;

"Şeytan: Ya Rabbi! Senin izzetine yemin ederim ki ruhları bedenlerinde oldukları sürece kullarını saptırmaya devam edeceğim." Rabbimiz de şöyle buyurdu: "İzzetime ve celalime yemin ederim ki onlar benden bağışlanmayı talep ettikleri sürece ben de onları affetmeye devam edeceğim." (Müsned, 3/29, 41; Ebu Yala, hadis no: 1399).

2. Bunun olmasına izin verdi diyebiliriz ki bu da bizim için bir imtihandır.bizi sınav ediyor ALLAH azze ve celle.
    Eğer sabredersen ve imanini kuruyup kuvetlendirirsen ve imtihanı kazanırsan bu senin için muhakkak ki ödül olacaktır 🙂

3. Tabi ki sabretmeni ister ALLAH azze ve celle ve sabrını ölçüyor

4. Herşeyden uzak durmak için değil belki çoğu şeyden korumak için ve temiz kalman içindir bu imtihanlar.

5. Büyük şeytan yani iblis isyan edip saptıracağım insanları diyip isyan etmiştir ve allahın emrini çiğnemiştir emirlerini de dinlemiyor diyebiliriz o hadiste belirttiğim gibi iblis insanları yoldan çıkartıyor. Aynen allahın vermiyor be kötü cinler sana yaptırıyor.
    Elinden geldiğince düşünmemeye alıştır ve takmamayi düşün. ☺☺

Üye
    Limooon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Neptün
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    23

@mufto 27 ben o sınav olayına tam olarak inanamıyorum yaa. inşallah tek bir insan bile sonsuz azaplarda kalmıycak. Bu Allah'ın şanına ve adaletine sığmaz zaten. İnsanda zaten bunun farkındaysa cennete gitse bile hiç cezada kalan var mı diye sorar , sormalı. Ben kmseye sonsuz azabı hak görmüyorum. Yani anlıycağın bende normal bi müslüman değilim. artık yararıma mı zararıma mı bilmiyorum. Ama umarım benimde haklarımı savunan çıkar birileri biyerden... Psikoz biyerden okb biyerden bide düşünceler biyerden. Tek avantajım çok kötü durumdan çıktım da enazından değerini biliyorum şu anın. Geldik gidicez varsada bişey akla mantığa uygun oraya geliriz Allah'ın izniyle...

Üye
    Mücahit55 Avatarı

Gerçek Adı
    Mücahit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:18
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    29

İslam da sorgulanabilecek konular ikiye ayrılır
    Taabudi ve Makulul mana. Dolayısıyla "Müslüman" bir kimsenin Allah ın emirlerini ve takdirlerini (Örneğin Cennet ehli ve Cehenneme ehlinin hükmü gibi) sorgularken bu kavramları bilmesi elzemdir. @Limooon kardeşim istersen araştırabilirsin.

Üye
    Limooon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Neptün
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    23

@Mücahit55 onu bende biliyorum. Ama benim aklım öyle demiyo işte. Kuran da derki bir insanı öldürmek bütün insanları öldürmek gibidir. Bu çok mantıklı . Ozmn bir insanı sonsuzlukta cezalandırmakta bana göre bütün insanlığı cezalandırmak gibidir. ben kmsenin cezalandırılmasını istemiyorum. cennettede gözüm yok. böyle bir hakkı yokmudur insanın Allah'tan isteyebilceği ? bunu kmse bilemez. ben bekliyorum hak bence budur. bunu kmse inkar edemez.
    @OturanBoğa çok güzel bişey yazmışsınız ilk msjınızda. Güvenebilceği bir kişi ve o benim iyiliğimi ister kötülüğümü istemez diyip ona kendisini tamamen bağlaması. Mükemmel bi tespit gerçekten. Denedim ben bunu. 1 kişiye çok güveniyorum hep güzel şeyler gördüm hayatım boyunca ondan. Denedim ama yine işaret gördüm tam bana cevap verirken burnunu kaşıdı. kaşınmak iyi bi işaret değil bizim için. yani boşa gitti benim soruda. Ben gerçekten şizofrende olabilirim abi biliyorum. Arada çıkıyorum bu şizo modundan hatta oran olarak yükseliyo bazen ciddi derecede. ama yine aynı yere geri dönüyorum. bilinmezlik hiçbi zaman bitmiyo bende. zamanında mesela dikkat etmezdim hiçbişeye ateist deist takılırdım. Şuan şizo modundan kendimi çıkarmaya çalışsam bile yokluktan gelmek çok mantıksız geliyo hatta dünyaya bakıyorum yerçekimi çok acayip geliyo. sular binalar bi uzay boşluğunda duruyo ben bunlara hiç dikkat etmezdim şuan bana bi el varmış gibi geliyo ve inançsız olmuyorum ve olmakta istemiyorum inançsızlıktan bişey kaybetmem ama varsa kaybedebilirim küçük bi ihtimal.

Üye
    mufto 27 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Demir
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    227
    Verilen Beğeniler
    367
    Blog Mesajları
    47

1. Kardeşim ahireti anlayabilmek için dünyaya bakın der sohbet hocamız. Örneğin bir insan neden bir meslek sahibi olmak için okur ve birsürü imtihandan geçer bir doktor diyelim emeğinin karşılığını alıyor değil mi.
    Bir işçi mesela çalışıyor degil mi ve çalıştığının karşılığını alıyor değil mi. Elbette sen şimdi diyeceksin doktorda emeğinin karşılığını alıyor işçi de doktorun imtihanı doktor olmak ile işçinin ise işçi olmak ile olacaktır nitekim ikiside emeğinin çalıştığının karşılığını alacaktır yani imtihanı derecesinde ikiside ücretini alacaktır.

Nitekim ahirette öyledir kişi imtihana tutulduğu kadar ücretini alacaktır gösterdiği sabır ve şükür yerine getirdiği ibadetler derecesinde ücretini alacaktır.

nitekim kuranda da Allah azze ve celle şöyle buyurmaktadır;
    insana ancak çalıştığının karşılığı vardır. necm süresi 39. Ayet
    2.gelelim. cennete girme ve ebedi cehennemde kalma meselesine. Dünya üzerinden ornek verdim 1. Maddede yine dünya üzerinden düşünelim. Çalışkan bir öğrenci neden sınıfı geçer ve tembel bir öğrenci neden sınıfta bırakılır. Bunu sende çok iyi biliyorsun.
    Cennete girmenin ilk şartı iman etmektir ve iman etmiyen bir kişi ebedi cehennemde kalacaktır.
    Örnek vermek gerekirse
    “Kim bir mümini kasden öldürürse onun cezası, içinde ebedî kalmak üzere gireceği cehennemdir. Allah ona gazab etmiş, onu lanetlemiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır.” (Nisa suresi 93. Ayet)

“Kimin iyilikleri tartıda hafif kalırsa, işte kendilerini ziyana sokanlar, cehennemde ebedî kalanlar onlar olacaklardır.” (Müminun süresi 103. Ayet)

Demekki ebedi cehennemde kalınacakmış.

3. Olarak kardeşim sen kimseye ebedi cehennemi hak görmüyorsun ama neye dayanarak bunu söylüyorsun bir emek hazırlık yapip ve emeğine karşılık saygisizlik gördüğün zaman nolacağını düşün. devlet başkanı olduğunu düşün ve devlet kadrosunda sana yakın bir çalışanının devlet sırlarını çalıp başka devletlere verdiğini devletin yıkılması için yaptığı senin emirlerine karşı devletin içinde kargaşa çıkarttığını bunların sonucunda sevdiğin insanların zarar gördüğünü ülkede iç savaş çıktığını ve yüzlerce insanin olduğunu düşün ne yaparsın o çalıştırdığın kişiyi?

Bende 4.4luk müslüman değilim kardeşim ama en azından allahın varlığına inanıyorum onun emirlerini elimden geldiğince yerine getirip kötülükten haramlardan uzak tutuyorum kendimi ve ALLAH azze ve celle kuranda havf ve reca arasında olun yani korku ile ümit arasında olun diyor. Korkmamak elde değil korkuyorum ama ümidimi de kaybetmiyorum. Ve şunu unutma ahirette kimse kimsenin hakkını savunmayacak bir anne kıyamet gününün azametli görüntüsü karşısında kimse kimseyi tanımayacak der.

Abese süresinin 33 ile 42. Ayetleri arasında bu durum söyle ifade edilir;
    "Kulakları sağır eden o ses geldiğinde, 0 gün kişi kardeşinden, annesinden, babasından, eşinden ve çocuklarından kaçar.

Daha kötü durumdaymışsın kardeşim demek ki durumun iyiye gidiyor alanın izniyle de çok daha iyi olur rabbim sıkıntılarını hafiflersin geldik gidicez rabbim pişmanlık duyarak gidenlerden eylemesin.amin

Üye
    Limooon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Neptün
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    23

@mufto 27 sen 1gün kal orda. çıkınca de ki kalsınlar ben sana helal olsun diycem. insan değilmi bu azcık depresyona dayanamayan. bu kin bu öfke bu ceza çok çok fazla değil mi ? 1 insanı sonsuza kadar hapisle cezalandırmak bile çok saçmayken bunun yüzlerce katı ?
    ben diyorum ki başka anlamlar var kuran'ı kerimde öyle algılıyorum öyle algılamak istiyorum. böyle kabul ediyorum. sende orayı bilseydin sende benim gibi düşünürdün buna adım gibi eminim. ama bu düzen böyle gelmiş böyle gider tabi. olsun öyle algılayın nabalım. inşallah öyle olmıycak. sevgi kazanıcak. mantık kazanıcak.

Üye
    Vtecll Avatarı

Son Giriş
    04.03-2021
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    138
    Verilen Beğeniler
    7

Eğer laiklik bugün tam anlamıyla hayata geçirilebilseydi.Ve farklı yaşam seçenekleri kanunla güvence altına alınsaydı bugün kimse kimseyi rencide edici ifadeler kullanamazdı.Bügünkü mevcut iktidar islam temelli bir yönetim anlayışını yaşatmasaydı kimse müslüman taklidi yaparak kendilerini güvence altına almak istemezdi.Türkler kılıç zoruyla müslüman olmuşlardır.Bugün de asimilasyon yapılarak müslüman kılınıyorlar.Türkiye CUMHURİYET'i müslüman bir ülke değildir.Anayasa'da Türk'ün dini islamdır gibi bir ibareye denk gelmemişsinizdir.Ama 2023'de bu yasa ile sabitlenebilir.Zira tutumları bunu gösteriyor.Diyanet İşleri Başkanlığı islamdan başka bir dine hizmet etmemektedir.Oysa diyanet 3 büyük kitabı olan her dine eşit mesafede yaklaşıp hizmet vermelidir.Bugün Türkiye'de yeni açılmış bir kilise yoktur.Ama yüzlerce yeni camii inşa edilmiştir.Emin olun sorgulamayan,analitiğini kullanmayan her insan çoğunluk ne yapıyorsa onu yapar yani popülizm.Bugün toplumumuzda çoğunluk hristiyan olsa kimse müslüman kalmak için gayret göstermeyecektir.Mesela gidin Çin'de müslüman olarak yaşamaya çalışın aynı kafa.Halife Osman yazdırmıştır Kur'an'ı.Peygamber Muhammed'in ölümünden sonra.Değiştirmediğini ya da elmayı armut olarak yazmadığını nerden bilecez ki körü körüne bağlanalım.Ve HZ. ifadesi sayın demektir biliyor muydunuz?Küçücük bir şehirde yaşayarak,insanların tek ihtiyaçlarının karnını doyurmak ve seksüalite olduğu küçük bir toplumda yaşayarak Dünya'ya nasıl yön verilebilir.Biraz mantık lütfen.Bugün Dünya'nın milyarlarca sorunu var.Bu sorun yalnızca abdest alarak,namaz kılınarak,kurban keserek,oruç tutularak çözülebilir mi?Adam vegan et yemiyor mesela tarıma dair bir bilgi var mı Kur'an'da sadece meyvelerden bahsediliyor.Meyvelerden bugün 2 yaşında çocuk da bahsediyor ''anne bana elma ver'' gibi.Lütfen mükemmelmiş gibi lanse etmeyin kitabı.Doğru olabilir yazılanlar ama en doğrusu o değil...

Üye
    -sungate Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:43
    Yaşadığı Yer
    akdeniz
    Alınan Beğeniler
    318
    Verilen Beğeniler
    102
    Blog Mesajları
    11

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Limooon Mesajı Gör
    bana bi el varmış gibi geliyo ve inançsız olmuyorum ve olmakta istemiyorum inançsızlıktan bişey kaybetmem ama varsa kaybedebilirim küçük bi ihtimal.
    Bu forumda başka konu başlıklarında defalarca tartışıla duruldu,
    hatta ateist geçinen ama ateistlerin bile kabullenmeyeceği şekilde dine inananları aklı sıra aşağılamaya kalkanlar oldu.

Sizin Yukarıdaki cümleniz, hele ki psikolojik rahatsızlığı var olan birinin kurmuş olduğu bu cümle
    aslında tüm o tartışmalara en güzel cevap bence.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.921
    Verilen Beğeniler
    3.510

Ne yapılmaması gerektiğini @mufto 27 arkadaşımızın mesajlarından anlayabilirsiniz. İyi niyetinden kuşkum olmasa da psikiyatrik hastalığı olan birileri bu arkadaşımızın mesajlarını okuduğunda durumları x10 daha kötü olur. Hastalığı olmayan beyinlerde bile yanmalara neden olacak düşüncelerin beyin kimyası bozulan arkadaşlarımızda nelere yol açacağını biliyoruz, görüyoruz. Bilim, oluşan bu tür hasarların tedavisi ile uğraşmaktan helak oluyor. Dini telkinlerin ne kadar işe yaradığını Covid-19, üretral darlık, skolyoz, işitme kaybı, kalp hastalıkları, kanser vb. durumlarda görüyoruz...

Şizofreni, bipolar vb. hastalıklar beyin kimyası ile ilgilidir. Ölçülebilir, tedavi yöntemleri geliştirilerek rutin ya da rutine yakın bir hayata geri döndürülebilir hastalıklardır. Doğru ilaç kombinasyonu, doğru doz ayarlanması, çevresel etkenlerin iyileştirilmesi vb. şeylerle insanlar hayatını sürdürebilir.

@Limooon, güvenebileceğin insanlar olduğunda o gördüğünü sandığın şeyleri görmeyeceksin demiyorum, ya da işte seni rahatsız eden şeyler olmayacak demiyorum. Keşke bu mümkün olsa... Olamaz, çünkü dediğim gibi, konu beyin kimyası ile ilgili. Ama bu insanların yanındayken kendini mutlak güvende hissedebilirsin. Onlar sana durumun kötü hastaneye gitmeliyiz dediğinde güvenerek gidebilirsin. Doktorun ilaç tedavine dair değişiklik yapmak istediğinde ona uyabilirsin. Hastane yatışı istediğinde yatabilirsin. Yani güven insanı rahatlatır. Eğer bunu değerlendirecek an geçmişse, o zaman zaten yapılacak tek şey yoğun ilaçla beyni sıfırlamak...

Tekrar ediyorum, gördüğünü sandığın şeyler gerçek değil, cin yoki melek yok, sen Allah ya da peygamber değilsin. Üstün güçlerin yok. Kimse sana zarar vermeye çalışmıyor, kimse seni takip etmiyor. Beyin kimyandaki bozulma sana bunları gerçekmiş gibi gösteriyor. Yapman gereken doktoruna gitmek ve ne derse yapmak.

Son olarak, burada din tartışmasına girmemeye özen gösteriyorum. Yeri burası değil çünkü. Benim ne olup olmadığım da kimin ne olup olmadığı da önemsiz. Burada hasta biri var ve kafası karıştığında ne yapması gerektiğini konuşuyoruz. Cevap: Doktora gidecek.

Üye
    Limooon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Neptün
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Vtecll ortası birtek ben miyim abi. herkes zıt kutup nedense. kuran'ın sonradan kitab haline getirildiğini güzel yakalamışsın ordan belki bişeyler çıkar. ama empati yapmamız lazım önce. islam kimsenin hakkına çökmez. kimseyide zorla dindar yapmaz. ülkenin fakirliğinden bahsediyosan türkiye hertürlü kendisine yetebilen bir ülkedir aç kalmaz kmse. zenginlik zaten çevresel birşeydir bir yarış gibidir kim kimden daha zengin kim daha iyi arabaya biniyo yarışı. yoksa tcde açlıkta yok üstüne bide tarım ülkesisin yiyebilceğin herşeyi bulabiliyosun. islam giderse tc gider. bi savaş çıksa omzuna tüfeği takıp en başta islamcılar gider.
    iman dediğimiz şey gerçekten var olan bişey çünkü Allah'a inanan kitaplarada inanır diyolar kurcalamıyolar fazla.
    he ben biraz kurcalanmasını isterdim açıkçası. mesela mehmet okuyan var. cehennemi farklı yorumluyo kurandan. ebedi kelimesi dünya hayatı içinde kullanıyo ve sonsuz olmadığını savunuyo. bize böyle insanlar lazım. bize gerekirse milyonlarca kişi dua edicek ve rabbim kmsenin cezasını sonsuz kılma diyebilcek ilim sahibi insanlar lazım. yoksa bu yorumlamayla islam Allah'ı tanımamıza engel diye düşünüyorum.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon