TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Limooon Avatarı

Son Giriş
    31.08-2021
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    Neptün
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    70

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bendeki şizofreni şüpheler farklı yorumlama gerçekleri görememe yüksekten çakılma. bunlardan oldu.
    düzeltme : yüksekten çakılma derken yani hayatımın en güzel dönemindeydim ondan sonra okulu bıraktım vs. yoksa yükseklerde gezen biri olamadım hiç hep bişeylerim eksikti ztn. zamanla düzelirdi belki ama şuan imkansız gibi.
    ben hep merak ederdim kimle evlencem kimle evlencem. ne evlenmesi doğru dürüst bi pc ye televizyona girip yemek bile yiyemiyorum vesveseden. ama idare ediyorum yine boşa alıyorum kendimi sabit hiçbişey yapmadan durup sabitleyince çok zorlanmadan zaman geçirebiliyorum.
    İnşallah gerçekten cin değildir kimse ve bunların hepsi birer yanılsamadır. Bunun için neler yapardım ...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Born2die Mesajı Gör
    Televizyon yada radyo ile konuşan oldu mu hiç?
    Televizyondan radyodan çook mesajlar aldım ben saymama bile gerek yok hemen hemen herşey bir mesajdı. Ve ben kendime öyle bir duvar örmüştüm ki. Yani cinler bana mesaj veriyolardı evet. Ama bide üstüne dengeyi sağlamak zorundaydılar insan gibi davranmak zorundaydılar yani her yaptıkları mesaj olmak zorunda değildi. Ben cımbızla bazılarını kendime seçiyodum işte

Üye
    Born2die Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Google yapay zekasını bana yüklemişti bir nevi terminatör gibi. Gerçeklikten o kadar kopmuştum ki tüm kameralar beni izliyor takip ediyordu. Dünyanın kaderi benim elimdeydi, kıyamet günü gelmiş çatmıştı ve ben insanlığın son umudu insanlara çağrıda bulunup onları kurtarmalıydım.. gözümü hastanede açtım...

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    468
    Verilen Beğeniler
    233

" Alem buysa kral benim "

Üye
    erbin Avatarı

Son Giriş
    21.09-2021
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Bipolar değilim, Şizofren hastasıyım. Doktor bana Şizofren teşhisi koydu. Bipolar hastası arkadaşlar bu internet sitesinde konu açıp psikolojik şikayetlerini yazıyorlar. Bipolar hastası arkadaşların bu siteye yazdığı bazı şikayetleriyle benim şikayetlerim birbirine çok benziyor.

Ben 2007 yılında Ankara da bulunan Gazi Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri bölümüne şu şikayetlerle gitmiştim. Arkadaşlar, doktora ben şu şikayetleri anlattım: Evden dışarı çıktığım andan itibaren sokaklarda, caddelerde, alışveriş merkezlerinde yürürken, bir yerde otururken herkesin değil de bazı insanların bana uzun uzun ve beni rahatsız edici seviyede bakıyorlar hissi bana geliyor. Bazı insanlar bana gündelik hayatta uzun süre ve tuhaf tuhaf bakıyorlar. Bana gerçekten de gündelik hayatta çok sayıda bakan insan var. Bana böyle bir his geliyor. Gündelik hayatta çok sayıda insanın bana uzun süre bakışlarından aylarca çok rahatsız oldum. İnsanların çoğu sana gündelik hayatta neden durup dururken uzun uzun baksınlar ki diye bana soracaksınız. Bende sizlere şu cevabı veririm. Benim tipimde acaiplik var, dikkat çekici bir tipim var, farklı bir görünüşüm var, bundan dolayı çok sayıda insan gündelik hayatta bana uzun süre bakıyor derim. Ben hiç kimseye gündelik hayatta rahatsız edici seviyede ve uzun süre bakmıyorum ama bazı insanların ( çok sayıda insanın ) bana uzun uzun baktıklarını hissediyorum. Psikiyatri doktoruna bu yazdığım şikayetleri anlattım. Bana hastanede bir kaç test yaptılar ve bana Şizofren teşhisi koydular.

Değişik değişik ilaçlar kullandım. Bu ilaçların bazısından az fayda gördüm, bazısından orta derece de fayda gördüm. Hiç bir ilaçtan tamamen fayda görmedim. Şu an kullandığım ilaç Dogmatil 200 mg adlı ilaç. Bu ilaçtan günde 3 kere içiyorum. Bu ilaçtan tamamen fayda görmesem de bu ilaç bir nebzede olsa beni rahatlatıyor. Bana kendini ne derecede iyileşmiş olarak görüyor diye sorarsanız ben size şu cevabı veririm. Ben kendimi şu an yüzde 50 oranında yani yarı yarıya iyileşmiş biri olarak görüyorum derim.
    Konu erbin tarafından değiştirilmiştir (09.08-2021 Saat 14:35 ).

Üye
    RssCip Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Deniz - Güneş
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    33

Atak dönemlerinde özellikle:
    Paronayak düşünceler, beynime tanıdığım insanların seslerinin gelmesi ve bu kişiler ile tartışmam beynimde, halüsinasyon görme v.b.

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    468
    Verilen Beğeniler
    233

Aynen bende de tanıdığım insanlar benim hakkımda tespitlerde bulunuyorlar meğersem ben neymişim de haberim yokmuş oluyorum . Neden olur bu acaba ah bir bilebilsem yok canım ben öyle kutsal ,yüce biri falan değilimdir sanmam ...

Üye
    hüzün gülü Avatarı

Gerçek Adı
    saide
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mereba bende bipolarım işimi kaybettim ilçlar sayesinde çokta kilo aldım insanın hayatını vahvediyor bir zamanlarlar herkesin beni tanıdığını tevede benden bahsedildiğini sanırdım evlendim oda fiyasko kimsenin takip ettiğini düşünmüyorum kendimi degersiz hissediyorum

Üye
    Psikoterapi Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bipolar olarak takıntı ve kaygılı oluyorum.

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    468
    Verilen Beğeniler
    233

Duyguları gereğinden fazla abartılı şekilde yaşıyor olmakta hastalıkla mı alakalı; mesela aşk ,öfke,nefret ,hırs ,korku ..vs..gibi duyguları o an hangisi ise hissedilen çok yoğun yaşamak zihinden de bir türlü uzaklaştıramamak .

Üye
    Psikoterapi Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@sokrates
    dediğiniz durum obsesif kompulsif bozuklukta yaşanır.Bunlar çok geniş bir yelpazede nevrotik bozuklukla alakalıdıAnafranil sr 75 mg okb nin bir numaralı ilacıdır.

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    468
    Verilen Beğeniler
    233

@Psikoterapi nasıl yani ? Bipolar duygu durumu bozukluğu değil mi ? Nedir o zaman duygu durumu bozukluğu denen şey ?

Üye
    Psikoterapi Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet bende kendimi üstün ve önemli biri sandım.Ama meğer ki sanrı ve hezeyanlardan ibaretmiş.

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    468
    Verilen Beğeniler
    233

O dediğini bende yaşadım hormonlardan diyorlar tamam da asıl bilinçaltında yatan sebep ne onu merak ediyorum daha çok .Neden bir insan kendini öyle görür bir süreliğine de olsa ?

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    468
    Verilen Beğeniler
    233

Bipolarda mani ve depresyon dönemi dışında tamamen iyi durumda diye bir dönem var mı ? Demek istediğim mesela bir bipolar hastası şunu diyebilir mi ; "Yaklaşık 1 yıldır ne depresyon dönemi yaşadım ne de mani yani sapasağlam 1 yıl geçirdim ." Bipolar ara ara oluşan bir hastalık mı yoksa birey hep hastamı ?

Üye
    Nurtan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    🌈
    Alınan Beğeniler
    1.560
    Verilen Beğeniler
    758

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @sokrates
    Stres, çevresel etmenler vb. durumlar bu hastalığın alevlenmesine neden olabilir. Tam anlamıyla bir iyileşme olmasa da, bireyin kendi yaşam koşullarını iyileştirmesi durumunda mani ve depresyon dön. kolay atlatmasına yardımcı olabilir. ara ara olmakla beraber kronik bir halde alabilir. ilaçlar ve düzenli kontroller de önemlidir. Bu ara da bi-polar değilim ilgimi çeken başlıklara yazıyorum.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon