TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 59 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Vtecll Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    109
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evet bende de organik olmayan psikoz.

Askıda Üyelik
    Hüseyin Bilmezkişi Avatarı

Son Giriş
    24.04-2020
    Saat
    21:53
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    4

Dediğin her şey bende var. Benim teşhis ile ilgili bipolarla psikoz arasında gidip geldiler. Ben de çalışmak istemiyorum ama sevmediğim işler olduğu için çalışmak istemiyorum. Ticaret pek sevmiyorum. Akademisyen olmak istedim ama hastlandım ve olamadım. Yani belki hastalıktan başka bir şeyden ama bilemem. Benim sana tavsiyem engelli raporu alıp bir yerde biraz dişini sıkıp erkenden emekli olmak olur. Lütfen bunu kendin için yap.

Üye
    oldboy2 Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    25.05-2020
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    27

@Koalaaa

hocam bence kendine ilk önce hareket etmek için bi sebep bulmalısın.bunu şöyle düşün susamayan acıkmayan bir insan olsaydın kalkıp yemek hazırlamak için veya su içmek için bir sebebin olmazdı.bunlar için hareket etmezdin çünkü gereksiz olurdu.ama içinde bir ihtiyaç var ve bunlar için harekete geçebiliyosun zorlansanda sonunda yemeği yiceğini biliyorsun.bu yüzden çaba gösteriyorsun.tabi çok uç bir örnek verdim ama yinede anlamış olmanı umuyorum.hani su içmek gibi temel bişey olmasada kendine bir ihtiyaç bul bi hedef amaç bul ve buna ulaşmaya çabala.bende seninle aynı hisler içindeyim ve ben böyle yapıyorum.benim yaptığım şey ; şuanki içinde bulunduğum durumu A noktası olarak tanımladım ve içinde bulunduğum durumu bütün ayrıntısıyla not ettim.ve ulaşmak istediğim şeyide B noktası olarak belirledim ve o noktaya varınca yaşayacağım mutluluğu bütün ayrıntısıyla yazdım.bunları her okuduğumda helede B noktasındaki durumumu her okuduğumda zihnim hedefi bulmanın yollarını düşünüyo bunla meşgul olmaya başlıyo.böyle olunca önüme çıkacak engelleri görebiliyorum.şimdi normal bi insan için bile A noktasından B noktasına giderken bitakım engeller çıkabilir önüne.bizim daha fazla çıkacaktır.bu engelleri öngörüp (ki çoğunlukla bu engellerin kaynağı benimdir ) bunları kaldırmamın ,kaldıramıyorsam bile bi şekilde aşmamın yollarını düşünmeye başlıyorum.yani benim hareket etmek için bir sebebim var bu yüzden bunları düşünüyorum.ama bişey olsa ve benim B noktasına ulaşma ihtimalim olmasa yani bi amacım olmasa hareket etmezdim.ve bende ölmeyi beklerdim.bu sadece senin benim için değil herkes için böyle.ve bu durum çok kötü bi durum öylece ölmeyi beklemek.biliyorum bunlar senin için anlamsız geliyor zaten allah belamı vermiş diyorsun ama şunu unutma.bu yaşadıklarımız bi imtihan.ne olursa olsun hiçbişey için geç değil nefes alıyorsak hala yaşamamızın bi sebebi vardır.

Üye
    Koalaaa Avatarı

Son Giriş
    28.06-2020
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

@Hüseyin Bilmezkişi

Bende bunu istiyorum haklısın ama zihinsel engelli olanlara dişini sıkabilecek bir iş bile vermiyolar diye duyuyoruz bu yüzden engelli raporu almakta istemiyorum

Askıda Üyelik

Son Giriş
    24.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    4

@Koalaaa

Ekkpsye girip memur olabilirsin. Sana fazla bi iş de vermezler

Psikoz zihinsel engelli grubuna girmiyor, ayrıyetten bir hastalığın mı var? Sadece psikoz mu_?

Üye
    Koalaaa Avatarı

Son Giriş
    28.06-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

@oldboy2

B noktası bana o kadar uzun geliyorki A noktasından çıkmak bile istemiyorum imtihanda olduğumuzun farkındayım ama bu imtihanı da kaybetme korkusuda insanı daha berbat hale getiriyor nefes alıyorum ama yaşamıyor gibiyim tam olarak umarım bu yolda karşımıza bir hızır çıkar

@Hüseyin Bilmezkişi

Ben önceki işimi kanunlara uygun olarak bırakmadığım için yeniden devlet memuru olamıyorum diye biliyorum. Ayrıca şu anda bilinen hastalığım psikoz başka yok varsada ben bilmiyorum

Askıda Üyelik

Son Giriş
    24.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    4

@Koalaaa

Niye kendine zihinsel engelli diyosun? Senin hastalığın sadece psikolojik o zaman! Kendine zulm etmeyi bırak önce.

Üye
    Paranoya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    349
    Verilen Beğeniler
    715

bendede alınganlık şüphecilik oluyor İNSANLARIN ARASINA GİRMEK CEHENNEME GİRMEK GİBİ BİRŞEY ASLINDA DOGRUSUDA BU UZAK DURACAKSIN YANLIZLIGI ÇOK SEVİYORUM

PARANOİD TİP ŞİZOFRENİYİM HALİSİNASYON İŞİTSEL SESLER DUYUYORUM GÖRÜYORUM

Üye
    Koalaaa Avatarı

Son Giriş
    28.06-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

@Hüseyin Bilmezkişi
    Biz her ne kadar zulm etmesekte insanlar ediyor kafadan kırık diye yaftalanıyorsun toplumda bu şekilde seni kim dinler kim çalıştırır ki. Bence devletin bizim gibi çaresizlere sosyal ortam oluşturması ve kontrol etmesi daha faydalı olabilir diye düşünüyorum

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM!
    Benimle benzer durumlardasın kardeş bende paranoidim yalnızlığı ne kadar sevsekte çalışamadığımız sürece birilerine bağımlıyız muhtacız demektir kimisinin ekonomik özgürlüğü olur kimisinin olmaz

Üye
    dreamfail Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

@Vtecll bende rexapin 5mg kullandım. buna ek olarak 4 ilaç daha kullandım. Mükemmelliyetçilik, obsesyon, sosyal izolasyon vardı. Bipolarım. Şimdi 5 yılın ardından ilacı bıraktım. Bu sefer vücut ilaç istiyor. Bu yan etkiler kadar kötü etkiler doğuruyor. Kendi kendine bırakma bence

Üye
    oldboy2 Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    25.05-2020
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    27

@Koalaaa

b noktası uzak geliyor demişsin dediğim gibi bu yeterince arzu etmemekle alakalı bence.eğer bu imtihanı kaybetme korkusundan hiçbişey yapmazsan asıl o zaman kaybedersin.şöyle basit bi akıl yürütiyim.ben depresif hayattan beklentisi olmayan bi insan olursam ilk önce kendime kötülük yapmış olurum.daha sonra aileme.hem üzülürler beni böyle gördükleri için hem olumsuz etkilerim onları.yani hiçbi katkı sağlayamam aksine onlara zulum ederim.daha sonra çevrem.onlarada bi katkım olmaz. buda beni iyi bi insan olmaktan uzaklaştırır.eğer iyi olmazsam Allah ın merhametine kavuşamam.ben böyle düşünüyorum.

Üye
    Koalaaa Avatarı

Son Giriş
    28.06-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

@oldboy2

Haklısın kardeşim bende zaten ailemin istediği gibi bir evlat olamadığım içinde çok üzgünüm çok çabalıyorum ama yapabileceklerim hep sınırlı kalıyor kendimi aciz bitkin hissediyorum

Forum Moderatörü
    -DORLION- Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    4.223
    Verilen Beğeniler
    4.651

@Koalaaa merhaba yaşadığın duygular negatif dediğimiz etkiye giriyor . Bu rahatsızlığın en önemli kısımı negatif etkilerdir , şahsi düşüncem hekimin ile bunu görüşüp ilaç düzenlemesi yaptırman gerekir . Bu arada psikolog görüşmelerin yok ise onu yapman gerekir . Sürekli psikolog görüşmesi hastanelerde sorun olduğu için bulunduğun ilde TRSM varsa kayıt yaptırmanı öneririm .

Üye
    Koalaaa Avatarı

Son Giriş
    28.06-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

@-DORLION-

Doktorum psikoloğun bana olumsuz etki edebileceğini durumun dahada kötü olabileceğini söyledi o yüzden görüşme yapmadım hiç ilaç ise kullanıyorum üç kez değiştirdim ama olumlu bir etki göremedim uykudan başka

Üye
    k.sahin Avatarı

Son Giriş
    05.05-2020
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhemi Psikiyatr bilir. Maddi durumunuz müsait değil ise sgk hastanelerinde dr. beyleri tercih ediniz. Daha fazla randıman alacağınızı umuyorum.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon