TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    chesterrr Avatarı

Son Giriş
    20.09-2020
    Saat
    02:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    14

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Neden daha çok yaşıyolar. Çünkü zeki oldukları için kurnazlığa kafaları ermiyor. Zekilik onları belli biryere getiriyo ve kurnaz olup hayatını kurgulıycak kafaya çok sonraları erişiyo.
    Ayrıca çok sorguluyolar dini yönden de mesela.. Bunu sorgulamaları bile insanı anlamadan toplum içinde mimliyor. Sorgulamanın birine bişey kazandırdğını görmedim.

Üye
    vakanüvis_faruk Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    9

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Deneyimlediğim kadarıyla bu kadar düşünme bunun sebebi değil sonucu. İyileştikten sonra bu kadar derin düşünmedim. Ve hastalıklara genetikte etki edebilir.

Üye
    doğanm Avatarı

Gerçek Adı
    Doğan
    Son Giriş
    20.09-2020
    Saat
    20:15
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    190
    Verilen Beğeniler
    717
    Blog Mesajları
    12

@chesterrr soru sormak, farklı düşünmek, alışılagelen kalıpları biraz aralamak, olagelenden farklı şeylerle ilgilenmek vs. zeka işareti olabilir.

ancak -" ne işim var ulan benim bu dünyada" vb ahretlik/ kayış eskitici sorular zaman alabilir..

bence soruları çoğalabilir ancak psikolojileri bundan sandığın gibi olumsuz etkilenmez, genetik faktörler içinse yapacak pek bir şey yok, farkındalık durumu kabul etmeyi bir ölçüde kolaylaştırabilir..

aptallık ya da zekaya göre de yaşama süresi verilmiyor, istersen ölç..

Üye
    chesterrr Avatarı

Son Giriş
    20.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    14

@doğanm profesörlerin çoğunun inançsız olması ve ortaokul mezunlarının çoğunun dindar olması zeka ile mi yoksa çevresel faktörlerden mi kaynaklanıyor bilmiyorum.
    @vakanüvis_faruk istemeden akla gelen düşünceler tabiki hastalığın bir sonucudur. Bilerek ve isteyerek sorgulamaktan bahsediyorum.

Üye
    doğanm Avatarı

Gerçek Adı
    Doğan
    Son Giriş
    20.09-2020
    Saat
    20:15
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    190
    Verilen Beğeniler
    717
    Blog Mesajları
    12

@chesterrr

profesörlerin çoğunun inançsız olması ve ortaokul mezunlarının çoğunun dindar olması zeka ile mi yoksa çevresel faktörlerden mi kaynaklanıyor bilmiyorum.

profesör demekle ünvanı kastediyorsan sadece inanç dereceleri hakkında bir yorum yapmak zor, burada bu ünvan çok zor edinilmiyor
    ha gerçekten donanımlı bir profesörden söz edeceksek bir de bu doğal bilimler ile ilgiliyse böyle bir görüşten söz ediliyor,

ortaokul mezunlarını da cahil olarak sınıflandırmak doğru değil ama eğitim şartları ve kendilerini geliştirme olanakları düşünüldüğünde pek ço konuda sorgulamak yerine inanmaya ve inandırılmaya daha eğilimli olduğunu düşünüyorum
    Konu doğanm tarafından değiştirilmiştir (28.11-2019 Saat 09:15 ). Gerekçe: düzeltme

Üye
    suzerk Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:13
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    15

@chesterrr

o prof luk sadece bir unvan zeka belirtisi değil..zeka ile akıl ı karıştırmayın birbirine,zeka kurnazlıktır zaten akılsa olması gerekendir ki insan bununla mükelleftir..zten şunu anlayamıyorum okumuş olmak akıl ile ilgili değildir..yani prof oldu diye doğru düşündüğü anlamı çıkmaz..piyasada aydın geçinen ve ünvanları olan birsürü ahmak var...

2.si de o ünvanlar ve kariyerler insqanı şımarttığı için inançsızlaşırlar!! ego ağır basar uhrevi düşünemez..kibire kapılır yani..ben yaptım ,benim ,ben becerdim,bu noktaya aklımla,zekamla geldim deyip ALLAH azimüşanın en sevmediği karaktere bürünür..KİBİR..

Bunu çeşitlendirebiliriz meslea zenginlerle fakirler arasındada aynı durum sözkonusu..gidin bakın 100 zenginden 3ü namaz kılar hayır hasenat yaparken,100 fakirde bu rakam 40 a 50 ye çıkar...ALLAH azimüşan insanları farklı imtihanlara tabi tutar..birine zenginlik verir,bakalım azacakmı,şükredecekmi(bknz firavun vs..) birine fakirlik verir bakalım hamd edecekmi,birine hastalık veir bakalım dua edecekmi vs vs....

İnsanların en büyük sıkıntısı günümüz toplumunda dini yeterince yaşamıyor olmaları ve maneviyatı güçlendirmiyor olmaları..bunların reçeteleri var ve çok basit...

son söz İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN ,YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN...

Üye
    canengin Avatarı

Son Giriş
    19.03-2020
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    VAN
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    0

Kesinlikle doğrudur. Beyni olmayanın zekası olamaz. gerizekalı lar neden kafayı yesinki.

DRA-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yasaklı Üye
    marangozz Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    07.12-2019
    Saat
    19:11
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    33

Araba gibi düşünün, normal insanlar 2.fiteste 80 le giderken, pskolojisi bozuk insanlar 4.viteste 250 ile gidiyor.

Hal böyle oluncada kaza yapıyorlar pskolojisi bozukların adıda o nedenle deli oluyor.
    Benimde pskolojim bozuk ama ilaç kullanınca bozuluyor.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    10.09-2020
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.181
    Verilen Beğeniler
    542

@chesterrr
    Başlığı zeka ve psikoloji olarak açıp, hemen altındaki ilk mesajda din ve inanç üzerinden yürümek bayağı bir zeka göstergesi olmalı.
    Sizin savınız aynı zamanda "psikolojik sorunlara inançsız insanlarda daha fazla rastlanır" anlamı da içermektedir.
    Bunu inançlı insanlara cahil yaftası yapıştırmak yerine ölümü yok olmak olarak düşünme korkusuna yorun bence.

Üye
    ilkerizmir Avatarı

Son Giriş
    03.12-2019
    Saat
    19:51
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Konuya donersek: Zeki ya da akilli, egitimli, empati kuran duyarli insanlar bu kadar geri kalmis bir toplumda cok sorun yasar. Sorunlarin baslicaları, genele yayilmis cehalet, ahlaksizliklarla örülü bir ahlak anlayisi, ortaokul bitirmis birinin bile kendini alim gormesi vs. Aptal olmak, insani erdemlere sahip olmamak, daha buyuk konfor sagliyor bu durumda. Agac mi kesilmis cocuklar mi igfal edilmis fabrikalar mi satilmis...? Aptal adam kendisinin herseyi bildigini zanneder. Akilli egitimli duyarli olup bu toplumda mutlu olmanin yolu bence öncelikle sorunlari cozme becerisine sahip olabilmek. Olani oldugu gibi kabullenebilme becerisi. Bardagin az da olsa dolu olan tarafina odaklanabilmek, sahip olduklarinla mutlu olabilmeyi öğrenmek.. Naçizane fikrim budur. Bir toplum bilimci bulup bunu konusursaniz. Konuyu daha da detaylandirabilir.

Üye
    chesterrr Avatarı

Son Giriş
    20.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    14

@Ufukalp o zaman sizin dediğinizde inançlı insanlar ölüceğini bildiği için inanmayı tercih ederler. Korkudan dolayı yani ya varsa. Açıkçası bende korkuyorum. Dinlere inanmasamda mantık dışı bulsamda bir yaratıcının var olma ihtimali tabikide güçlüdür. Ben o yaratıcının canı isterse beni yakabilceğinden korkuyorum ama dinlere yinede inanamıyorum yani 0. Bendemi sorun var acaba. Benim gibi birçok insan var ama onlar bana yeter.
    Edit 2: Ayrıca ben zeka ile dinler arasında bir bağlantı kurmak istemedim sadece bir örnek verdim başıma gelen. Dinlere inanmayan insanlar genelde toplumda mimlenirler böyle bir gerçek var burda böyle rahat konuşuyoruz ama gerçekte hiç bu toplara girmem gerekmedikçe.

Üye
    chesterrr Avatarı

Son Giriş
    20.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    14

@marangozz işte harika bir cevap. Kesinlikle katılıyorum. Oransal olarak farkeder hertürlü.
    @canengin Kimseye öyle demek benim haddime değil. Ben sadece oransal olarak zeki insanların sorun yaşamaya daha meyilli olduğunu savundum. 1.sini marangozz çok iyi açıkladı hızla giden kaza yapar. 2. olarakta ben kendimden örnek verdim arkadaşlarım arasında hep dinsizliği savundum ve kaybeden ben oldum onlar yendi.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    10.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.181
    Verilen Beğeniler
    542

@chesterrr
    Burası ateizm de dahil hiç bir "izm"in propaganda yeri değil.
    Konuyu sağlıktan açıp hemen akabinde inançlı insanları küçümseme yoluna gittiğinizde, "yok ben şunu demek istedim" gibi toparlama sözcükleri komik olur.
    Madem gerçekte o toplara hiç girmiyorsunuz, burada da girmeyin lütfen.
    Ya da insanların samimi inançlarını ağzınıza almadan, onlara sataşmadan tartışın inançsızlığınızı.
    Burada 11 bine yakın mesajım var, hepsi de ortak bir noktada burada buluşmuş insanlara yardımcı olabilme gayreti içerir.
    Bunu yaparken hiç bir şekilde bir kitleyi ayrıcı, ötekileştirici, küçümseyici tavır takınmadım.
    Ama bunu biri yaptığında da tepkimi koyarım kusura bakmayın.

Üye
    chesterrr Avatarı

Son Giriş
    20.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    14

@Ufukalp Peki konu farklı biryere gittiği için kapanmasını istiyorum.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    10.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.181
    Verilen Beğeniler
    542

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @chesterrr
    Bence de kapatalım.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon