TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 35 mesajın 31-35 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    chesterrr Avatarı

Son Giriş
    03.12-2020
    Saat
    02:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @GuemuessBurak Müslümanlara en büyük zararı müslümanlar veriyo. Namaz kılmadın eyv. ( belki önemli bi işin vardır müslümanlık için çalışıyosundur) Zekat desen şuan müslümanların %10u belki. Ya bi insan inandığı kitabı birkere okumaz mı. 1 kere ya... Ben defalarca okudum. Gerçek olabilir mi diye kendime soruyorum. Mantıksız geliyo belkide doğrudur cezasını çekicez bilmiyorum. İnanmadığım birşeye inanıyorum diyemem.

Üye
    GuemuessBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    20.06-2020
    Saat
    02:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    15

İşte modernite dediğimiz şey de; aslında farklı bir dinin eleğinden geçtikten sonra popülerleşerek karşımıza çıkabiliyor. Toplumda erkekler ve kadınlar sizin de bahsettiğiniz konularda dahil pek çok normatif ritüel sebebiyle baskı altına alınıyor ve ötekileştiriliyor. Kadınlar daha dezavantajlı ama mesela oje sorunsalı var. Ama doğaları, gizemleri ve stratejileri gereği kadınlar eleştirilerden bir nebze sıyrılabiliyorlar. Ritüel olanı bilmem ama; Kur'an ı anadilde okuyup anlamayı ve hayatın her an'ında imanlı ve etik davranış modelini herkese tavsiye ederim.

Kalanını Allah biliyor, taktir ve varsa kabahatin bağışlayıcılık yetkisi Allah'ta.

Üye
    chesterrr Avatarı

Son Giriş
    03.12-2020
    Saat
    02:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    23

Müslümanlar hakkında tespit yapmak zaten benim haddime değil ama konu buraya geldiği için yazdım zaten birçok insanın bildiği şeyler. Şuan düşündüğüm tek bir nokta var. Acaba bu iman dediğimiz şey. Yaratıcı tarafından bizim beynimize yerleştirilen birşey ve biz bunu göremiyor muyuz. Sonuçta kalp gözü denen birşey var. Zekayla parayla sağlıkla çevreyle hiçbirşeyle alakalı olmayan birşey varda bilim bunu bulamıyor mu acaba. Olabilir çünkü yaratıcı istediği şeyi bi insanın beynine yerleştirebilir kimbilir. Aklıma başka birşey gelmiyor imanla alakalı.
    Ben ateisttim ama fazla sorgulamazdım. Sorgulayınca deizme yakın hissettim o da şüpheli. Zaten hastalığım gereği şuan sürekli işaretler arıyorum dünya da belkide cevaplar vardır bizim görmediğimiz. Belkide bir film de oynuyorum truman show gibi Belkide elon musk'ın dediği gibi bir similasyonun içindeyiz. Korkuyorum kötü birşey çıkıcak diye nadiren.

Üye
    GuemuessBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    20.06-2020
    Saat
    02:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    15

Ama ben toplumbilimsel bakmaya çalışıyorum.
    Tarihsel Materyalizm ve Diyalektik sizi biraz daha farklı, sizin gibi düşünen, korkmanıza gerek olmayan bir felsefi boyuta yolculuğa çıkartabilir. Ama bu boyut kuramsallaştırılmış, denenmiş yaşanış ve görece bitmiş bir boyut sonra geri dönmeniz gerekiyor.

Üye
    druid Avatarı

Gerçek Adı
    Sunjata
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kilkenny
    Alınan Beğeniler
    104
    Verilen Beğeniler
    59

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet Genellikle Non-teist gibi akımlar bu kişilerden çıkıyor madde kuramını çok güzel anlıyorlar keşke toplumda herkes koyun olmak yerine zihinsel hasta olsa oturup teori konuşmak güzel oluyor şizofreni yaşayanlarla çünkü her boyutu düşünebiliyor ancak kötü tarafı denge kuramında kötü olmaları birden düşünülmeyecek bir tepki gösteredebilirler

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123