TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.003
    Verilen Beğeniler
    677

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar,

Herkesin fikrini açıklama veya açıklamama hürriyeti vardır. Lütfen bu açıdan bakalım meseleye ve konu başlığına odaklanmaya çalışalım diye önermek isterim.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.035
    Verilen Beğeniler
    480

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @hozgul
    O zaman konu başlığına uygun içerik üretilsin.
    Bir eylem ya da söylem, başka bir fikri ve temsilcisi kitleyi küçük düşürücü, ötekileştirici emareler taşıyorsa, bunun adı fikir hürriyeti değildir.

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM! Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    324
    Verilen Beğeniler
    664

“Deliler gerçekliğe yeniden kavuşamazlar, sürekli olarak kendi hayal dünyalarında yaşarlar.”

Üye
    umutsuzvaka Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Deliren her insanın zeki olduğuna inanmıyorum

Yasaklı Üye
    marangozz Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    07.12-2019
    Saat
    19:11
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    33

Herkesin cep telefonu varmı? Yok!
    Herkesin herkeste numarası varmı! Yok
    İnançta Tanrı nın insana verdiği cep telefonu gibi bir lütuftur, ama kimisi Tanrı nın numarasını bilir kimisi bilmez. (Not herkesin içinde cep telefonu ile konuşmak ayıptır)
    Anlayışınıza sunarım.

Üye
    hnr Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    89

@Ufukalp

"izm"in propaganda yeri değil.
    isteyen kurallar dahilinde istediği şeyi yazar. kendiniz, farklı inanca sahip insanları ötekileştiriyorsunuz. ateist, müslüman, hristiyan kim ne istiyorsa haddini aşmadan istediği yerde konuşur. insanların düşüncelerine bile katlanamayıp müdahale etmeye çalışıyorsunuz. kendi inancınıza saygı duyulsun istiyorsanız, diğerlerinin inançlarına saygı göstermeniz gerekir.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.035
    Verilen Beğeniler
    480

@hnr
    Mesajları doğru düzgün okusaydınız benim de zaten bir kitlenin inancından dolayı aşağılanmasına tepki gösterdiğimi görürdünüz.
    Yok profesörler inançsızmış da, yok inananlar ortaokul mezunu cahil insanlarmış da...
    Kimse kusura bakmasın, bu haddi aşmanın daniskasıdır.
    Geçip karşı tarafa küfredeceksiniz, ama görüntüye gelince saygıdan bahsedeceksiniz.
    Hayal ettiğiniz öyle bir dünya yok malesef.
    Herkes haddini bilecek..!

Üye
    chesterrr Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    11

Konuyu açarken aklımdan inanç geçmedi ama yazarken doğaçlama geliyo işte birşey. Ufukalp bey savunduğu şeyde kısmen haklıdır saygı duyuyorum. Konuyu açarken inanç aklımda yoktu ama 'ayrıca' diye bi alt başlıkta kendi deneyimimi paylaştım ve ona cevap gelince konu ordan yürüdü. Ayrıca dindar insanları kesinlikle küçümseme gibi birşey söz konusu olamaz öyle net bir tespitte bulunmadım. Sadece ' ortaokul mezunlarının dindar olması profların dinsiz olması çevresel faktörlerden mi yoksa zekadan mı kaynaklanıyor' demişim yani bu cümlem biraz yanlış yollara gidebilir kabul ediyorum ama asla kesinlik yok.
    Okumayana zekasız demedim öyle birşey yok tabiki sadece doğru orantı vardır.
    Haliyle okuyan insanların karşısına evrim videosunun çıkması çok daha yüksektir. Okuyan insanın çevreside değiştiği için sorgulama yoluna daha çok başvurabilir.
    Ne güzel cennete gitmeyi hayal ediyorsun mükemmel birşey. Bizede yardım edin ozaman. Bizide bu mükemmel olaydan faydalandırın. Ben sadece görüşümü belirtiyorum . Çevremde birçok dindar insan var ve çokta iyi insanlar. Ama çoğu namazını kılmıyolar iyilik yetmiyo. Ben inanan insanın tamamen ona yönelmesini beklerim.

Üye
    hnr Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    89

@Ufukalp
    bir kitle inancından dolayı aşağılanmıyor. siz fazla alıngansınız. arkadaş genel olarak dinden bahsetmiş, belirli bir hedef alma durumu yok, fakat siz içerlemişsiniz. siz kendi tavsiyenize uyup haddinizi bilin, çünkü bu forumda kurallar var ve bu kuralları uygulayan yetkililer var. şikayet edersiniz, haklıysanız içerik kaldırılır, üye cezalandırılır. kimseye bir şeyleri dikte edemezsiniz.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.035
    Verilen Beğeniler
    480

@chesterrr
    Bakın siz farkında olmadan ya da istemeden dediğiniz gibi farklı yönlere gitmeye müsait cümleler kurdunuz.
    Cevap verdim, karşı çıktım. Siz de açıklama yaptınız.
    Samimi buldum ki güzellikle kapatma fikrine sıcak baktım.
    Bu seviyeli ve medeni bir tartışmadır. Ortak noktalarda buluşabilmenin tek yöntemidir.
    Ama bir de konuyu tamamen ve gerektiği şekilde okuyup anlamadan, ya da anladığı halde kasten sadece bir bölüm alıp farklı lanse etme gayreti vardır ki, bunun ne tartışma kültürü ile, ne de medeniyet ile yakından uzaktan bir ilgisi yoktur.
    Anlayacağınızı umuyorum.
    @hnr
    Dikte yok, sataşmaya ve hakarete cevap var. Bunu da hiç bir zaman yapmaktan geri durmam.
    Kuralları da çok iyi biliyorum.

Yasaklı Üye
    marangozz Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    07.12-2019
    Saat
    19:11
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    33

Deliler bir biri ile kavga ediyor derler. Kimisi dalga geçer kimisi güler polemiğe girmeyin şu an deli kimse o haklı olsun 👋👋👋👋👋

Üye
    chesterrr Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    11

@Ufukalp Bu konuyu kim açtı yaa konu başlığı bile yanlış yere gidebilir çekerseniz. He biz kafayı yemedik salakmıyız da diyen olabilirdi. Yani komple konu da içeriğide yanlış ben birtürlü anlatmak istediğimi anlatamamışım. Birçok sorunum var iyi de değilim ama yaşıyoruz işte. Geriye kalan tek şey aklım ve mantık kurma arama becerim olduğunu düşünüyorum. Başlıkta içeriğide bunun ürünü olmuş sanırım.Herkes birşeyler söylesin deneyimlerini düşüncelerini paylaşsın diye açtım. Ama yine söylüyorum haklısınız çünkü ucu açık şeyler söylemişim kabul.

Üye
    GuemuessBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    27.03-2020
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    15

Arkadaşlar başta inancımız olan İslam ve tüm ilahi kitaplar ve öğretileri, elçileri kutsaldır ve inanç herşeyin başında özgürlüktür. Çakallıkları yasa yargılar ve caydırır ve tüm dinler anarşizmi ve daha kötüsü en kötüsü kaos'u yasaklar ve iyilik mesajları verirler. Aklın değil de kültürün seçimlerimiz de, yaşayış biçimlerimizde bize etkisi olabilir.
    Çakala çukala işlerin ben hortlamadığını, hak temelli yaklaşımın kurumsallaşması ile hortlamayacağını düşünüyorum. Bu gün kırk takla ile günü kurtaran malesef yarın çuvallamaya mahkum o yüzden inançlı, imanlı ve mantıklı hareketler yapmamız gerekiyor.

Yani ota boka kızıp inanç sistemlerine küsemezsiniz, aşağılama hakkınız zaten hiç yok ama şunu yapabilirsiniz irdeleyebilirsiniz dine küsmeyin. Din ahlaklı yaşamanın yegane vesilesidir sokakta, toplumda zıttını görüpte pes etmeyin.

Üye
    chesterrr Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    11

@GuemuessBurak Dünyada hiçbir konu yoktur ki inanç onu etkilemesin. Zaten açtığım konularda da bazen inancımdan bahsetmişim. Ateist olsam belki bunu belirtme gereği duymazdım ama deizm olunca söz konusu benim küçük bir umudum var sizinde olsun demek isterim inançsız insanlar için. Bunu özellikle belirtmemdeki tek amaç budur. Belki birisi bana bi soru sorucak deizm hakkında bende kendi fikrimi söliycem. Belki ben başkasından birşey öğrenicem var böyle insanlar 1 cümle kurarlar mantıklı gelir olabilir dersin umut olur. Şuana kadar kimsenin inancını değiştirmeye çalışmadım ilk başlarda kendi fikrimi belirtince inşallah dönersin diyenler çok oldu. Son olarak şunu söyliyim dinle ahlakın uzaktan yakından alakası yok.Ne zannediyorsunuz acaba inançsız insanlar birilerini mi öldürüyo hırsızlık mı yapıyo tecavüz mü ediyo ? Hadi diyceksiniz çapkınlık mı yapıyo. Onunla bile alakası yok. Kimsenin birşey yaptığı yok.

Üye
    GuemuessBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    27.03-2020
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    15

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @chesterrr
    İnancını deist olarak açıklayan birisini inançsız olarak imlediğimi kim nereden çıkarttı ki?
    Yaratana inandığını beyan eden birini ben nasıl inançsızlıkla suçlayabilirim. Bunu ateist birisi için dahi yapamam, kimse için yapamam.
    Nesnesi olmak ve öznesi olmanın griftliği üzerinden konuşmak gerekiyor. Ahlak dediğimizde ne demek istiyoruz din dediğimizde ne anlıyoruz.
    Ben özellikle Hz Muhammed (SAV) Medine şehri üzerindenki idealizminden etkileniyorum.
    Diğer Doktrinleri ise göz ardı etmiyorum. Sakallıyı, Engel'ı, Kanuni Sultan Süleymanı, Fatih Sultan Mehmet'i Mustafa Kemal Atatürk'ü hiç birinin tek başına nesnesi değil akımların öznesi olmalıyım ve kimse beni kullanmamalı.

Bir mezhepten, bir gelenekten değil felsefi bir ilim olan İslam'dan bahsediyorum.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon