TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    masaüstü Avatarı

Son Giriş
    29.07-2020
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba sevgili arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır şizofreni tedavisi görüyorum ancak hastalığım 2.5 sene oldu çok şükür baya bi yol katettim. pozitif semptomlar ilaçlarımı kullandıktan hemen sonra kesildi. ama bilişsel semptomlarda aksaklıklar var. muhakeme gücüm pek yok soyut dusunemiyorum ve hafıza sorunsalım vs. var. ancak bu hastalık bende başladığı günden beri başımın üst bölgesinde yanma hissi var sanki beynim yer değiştiriyormuş gibi oluyor ve sürekli beynim yanıyor karıncalanıyor iğneleniyor cok acı cekiyorum. gözlerimde yanmaya başladığı oluyor zaman zaman. sabah saat 8 de kalkarım ağrılar 10:30 11:00 gibi başlayıp yatana kadar sürüyor. psikiyatrım bana bunun somatizasyon olduğunu söyledi. ancak nörolojik bir olgu varmı bunu bilmiyorum. ağrım olmadığı zamanda beynim donuk oluyor. sanki her şey mat gibi. bu ara risperdal 3 mg kullanıyorum. sizinde vucudunuz da bu vb duydugunuz şikayetler varmı sosyalleşmenizi çalışmanızı veya aktivitelerinizi engelleyen çünkü bu yanma hissi ve iğnelenmeler bende hiç bir şey yaptımıyor.

Üye
    chesterrr Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    12

Ben daha önce karşılaşmadım böyle bişeyle. Ama fikrimi sorucak olursan psikolojik birşey olduğunu düşünmüyorum. Hiç noroloji gidip bakmadın mı ?

Üye
    masaüstü Avatarı

Son Giriş
    29.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    8

nöroloji ye gittim ama yine gidicem sonuçta norolojik ya da enfeksiyonel bi rahatsızlık olmalı dimi bu yanma iğnelenmeler gözlerim bile yanıyor. mr'ımı çekmişlerdi temiz eeg ye de girdim o da temiz çıktı. norolojik başka bi testte tabi olmadım ama. bi keresinde internette şizofrenlerin anlatımıyla kendi hastalıklarını nasıl anlattıklarına dair bir kitaptan bir bölüm okumuştum sanırım da hasta amerikalı. hasta kendisini başına dikenli bir tacın batırıldığını söylüyordu. benimkisi de aynı o misal sanki biri başıma dikenli bir taş batırıyor. ya diyorum şansıma bak şizofreni yetmezmiş gibi bide bula bula bu somatik rahatsızlık beni mi buldu. neyse eğer duyarsanız deneyiminiz veya tecrubeniz varsa bu başta yanma hissiyle alakalı yeşillendirirseniz konuyu sevinirim.

Üye
    friends Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @masaüstü

Merhaba,

Ben de Şizofreni hastasıyım.
    Kabaca 15 yıldan beri ben de tedavi görüyorum.
    bazen bende de olur başağrısı; ve günümü mahveder.
    bazen iki gün de sürdüğü olur.
    Çözümüm:

1-uykumu ayarlarım(10 saati geçerim uykuda.)

2-suyu artırım. (bazen suyu az içmeme yorarım ağrıyı; ve 4 litreye kadar çıkarırım günlük su tüketimimi.)

3-sigarama dikkat ederim. (bazen de çok sigara içtiğime yorup sigara içmemi azaltırım.)

4-duygusal sorunlardan kaçınmak da bir çözüm gibi bence.(işten izin alıp, telefonu, tv'yi ve başka herşeyi kapatıp yalnız kalmak.)

Son olarak:
    Ağrım genellikle çok çok ağır değildir. Ve Minoset Plus'tan bir tane içince bir iki saate diner genellikle.

Üye
    masaüstü Avatarı

Son Giriş
    29.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    8

çok şanslısınız hocam klasik ağrı kesiciler işe yarıyormuş sizde ve büyük ihtimal ilaçlarda baş ağrısı yapar ve sizinki ona bağlı bi ağrı gibi. ama benimki iğnelenme yanma erime gibi bir şey. sanki beynim biber gibi yanıyormuş gibi oluyor ve klasik ağrı kesiciler hiç etki etmiyor. gerçi etki eden bi şey daha bulamadım henüz ama. teşekkür ederim yine de

Üye
    Blackangel12 Avatarı

Son Giriş
    12.07-2020
    Saat
    01:01
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sinüzit tarzı bir sorununuz olabilir mi acaba? Sinüzitte alın bölgesine özelliklede iki kaşın ortasına iğne batırılıyormuşcasına can yakıcı olabiliyor.

Üye
    melihsweed Avatarı

Son Giriş
    21.05-2020
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende de oluyordu hocam. Ben psikiyatristime ilettim aynı şeyi, paxera yazdı paxeradan sonra düzeldi uyuşma ve karıncalanma. Bu arada ben de soyut düşünemiyorum. Herkes gibi düşünebilmek için her şeyimi verirdim. Bunun bir çözümü var mıdır hocam sizce?

Üye
    masaüstü Avatarı

Son Giriş
    29.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    hocam mr çekildim sinüslerim boş. cevabınız için teşekkür ederim

@melihsweed
    hocam böyle bi ilaç var ve bende işe yararsa ne isterseniz dileyin benden hemen araştırıcam. bu ara sorunuza gelicek olursak şizofreni hastalığı 3 e ayrılır. pozitif semptomlar negatif semptomlar ve bilişsel semptomlar diye. pozitif semptomlar ses halusunasyon ve dezorganize davranışlardır. negatif semptomlar küntlük içe kapanma vs dir. bilişsel semptomlar ise soyut düşünememe muhakeme kuramama analitik zekada yoksulluk ve diğer hafıza problemleridir. malesef antipiskotikler pozitif semptomları düzeltebiliyorken. ( çünkü nedeni dopamin serotonin ve gulutamat hormonu oldugu bilinmekte) negatif ve bilişsel semptomlara hiç bir etki gösterememektedir. bilim ve teknoloji malesef beyin hastalıklarında ( alzhamer disleksi şizofreni bipolar ve diğer) daha emekleme aşamasında

@melihsweed

bide bu ilaç hakkında sormak istediklerim var hocam size. ban da doktorum başımdaki iğnelenmeler ve yanma hissi için laroxyl 25 mg vermişti ama bi işe yaramadı. size bi kaç soru sormak istiyorum.
    1-) siz bu ilacı kullandıktan ne kadar süre sonra başınızdaki iğnelenme yanma karıncalanma hisleri geçti.
    2-) kaç mg olarak kullandınız.
    3- ) antidepresan olmasından kaynaklı sürekli olarak kullandınız mı yoksa bırakabildiniz mi ( biliyosunuz bu ilaçları bırakmakta sıkıntı )

cevap verirseniz çok mutlu olurum

Üye
    Blackangel12 Avatarı

Son Giriş
    12.07-2020
    Saat
    01:01
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Rica ederim geçmiş olsun umarım en kısa zamanda çözüm bulunur.

Üye
    melihsweed Avatarı

Son Giriş
    21.05-2020
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

paxera 10 mg kullandım hocam. 1 hafta içerisinde geçti uyuşma ve karıncalanma.

@masaüstü

İnvega ve xepliondan dolayı değildir diyorsunuz yani öyle mi hocam? ben ondan dolayı bu haldeyim sanıyorum.

Üye
    masaüstü Avatarı

Son Giriş
    29.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    8

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    değil hocam içiniz rahat olsun. antipiskotiklerin ve antidepresanların sedasyon ( durağanlık) etkisi vardır ama bilişsel semptomlar hastalıktan kaynaklı. şöyle düşünün delirmekte olan bir insanı otizmli yapıyor bu ilaçlar. kar zarar hesabı gibi. hangisi daha iyi deli olmak mı otizmli olmak mı? ayrıca şizofreni de önce depresyon gelişir sonra akut döneme girilir sonra tekrardan ya remisyona girilir ya da depresyona girilir. bu antipiskotiklerde kişiyi akut döneme girmesini engeller ama depresyona çaresi yoktur. bi kısır döngüdür. şizofreni bu yüzden ruh sağlığı hastalıklarının kanseridir