TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 58 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    580
    Verilen Beğeniler
    304

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Nuray6141 Mesajı Gör
    Akıl zekayı kullanabilme yetisidir.
    Akıl zekayı kullanabilme yetisi ise mantık nedir ?

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    580
    Verilen Beğeniler
    304

Duyguları çoğunlukla zirvede yaşayan bir ruh haline sahibim beni en çok etkileyen ve rahatsız eden duygular çoğunlukla öfke ,nefret ,hırs ,korku duygusu olmuştur yoğun bir şekilde bu duygulara maruz kaldığım ve akıl-mantık ile değilde bu duygularla hareket ettiğim ve kararlarımı verdiğim çok oldu bunun nedenini merak etmekteyim en çok mesela korku duygusundan örnek vereyim riskli bir durum var ise benimle meslek hayatımla falan ile ilgili ya şöyle olursa ya böyle olursa ya başıma bu gelirse gibisinden kafam sürekli en kötü olasılığı düşünmekle meşgul sürekli korku ve insanlardan hatta en yakınımdan bile şüphe duyar hale geliyorum bu diğer duygular içinde böyle öfke ,nefret v.s. dibine kadar yaşıyor başka bir şeye odaklanamaz hale geliyorum sürekli o kişi ile ya da olay ile beynimi yoruyorum hatta acaba diyorum ben böyle birisi olduğum için mi hastayım yoksa hasta olduğum için mi böyle birisiyim kararsız kalıyorum.

Üye
    Danışan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:40
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    5

Tanımadığın birisi senin rahatsızlığını öğrendiğinde konuşmak yerine kaçmak oluyor. Hastalığın 3-4 yıllık dönemlerinde birilerine anlatma ihtiyacı duyuyorsun. [emoji3] Ama insanların kafasında bu hastalık iyi değil ve konuşmak istemiyorlar.

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    580
    Verilen Beğeniler
    304

@Serdar2719 insanları taktığım falan yok ona bakarsan ben hiç kimseyi ne görmek ne de konuşmak istiyorum salla insanları benim yazdığım mesaja yorumun var mı ?

Üye
    fedoraplanet Avatarı

Son Giriş
    10.09-2019
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Bipolar rahatsızlığım var. Yaklaşık 1 ay önce psikotik özellikli manik atak geçirdim. 2 hafta civarı sürdü. irritabl duygu durum bozukluğu ile beraber. Geçen sene karışık epizod dönemi de yaşadım. O dönem uzun sürdü. Duygularda zirve nasıl olur sorusunun cevabını bu hastalık çok güzel gösteriyor. Hastalık yüzünden bu duruma geliyoruz. Hastalanmadan önceki hayata bakış açım ile şimdiki arasında çok fark var. Eskiden çok mantıklı düşünerek kararlar alan ben gitti yerine başkası geldi sanki.

Üye
    Edacano Avatarı

Gerçek Adı
    Eda
    Son Giriş
    26.12-2020
    Saat
    03:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    143
    Verilen Beğeniler
    14

Bipolar hastalarinin genelde sanatci olduğunu yaraticilik yönlerinin agir bastigini soylerler😅

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    580
    Verilen Beğeniler
    304

@fedoraplanet aynı durumdayım beni tamamen duygularım daha doğrusu o an takıntı haline getirdiğim (zihnimden atamadığım) hangi duyguda isem o yönetiyor ama öfke ama hırs ama korku beni hep yanlış yapmaya yanlış kararlar almaya yöneltiyor hem maddi konularda hem insan ilişkilerinde örneğin tam beş yıldır görmediğim bir adama karşı hala öfkeliyim düşünebiliyor musun adamın nerede olduğu bile belli değil suratı mimikleri konuşması beni sinir ediyor ama ortada adam yok .

Üye
    fedoraplanet Avatarı

Son Giriş
    10.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@Edacano

Ne kadar verimli olabilecekleri konusu biraz zor. Belli bir dönem harika oluyorsunuz. O dönemde kafada bir sürü fikir dolaşıyor. Yapamayacağınız birşey yok sanki. Fakat sonrasında gelen durum maalesef öyle olmuyor. Bipoların çeşitleri var. Benimki tip 1. Tip 2 de hipomani var. Manik atak tam yaşamıyorlar. Şanslı kişiler.

@sokrates
    Seni çok iyi anlıyorum. Çünkü rahatsızlandığım dönemde bana karşı komplo kurulduğunu bana birilerinin zarar vermeye çalıştığını düşünüyorum. Bu konuları aslında fazla yazmayı çok sevmiyorum. İlaç tedavisi bende çok fazla işe yaramıyor. 5 yıldır çeşitli ilaçlar kullandım. Dozaj ayarlamaları sürekli değişti ama sonuç sıfır.

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    580
    Verilen Beğeniler
    304

Mani midir nedir o döneme neden giriyoruz acaba yoksa beyin mutlu olmak için dümeni eline mi alıyor hani sen çekil aradan yanlış kullanıyorsun direksiyonu ben alayım gibisinden .

Üye
    fedoraplanet Avatarı

Son Giriş
    10.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@sokrates

Mevsimsel geçişler önemli. Ayrıca bende stres ve dış etkenler hastalığı tetikliyor. Bazen hiç birşey olmasına da gerek kalmıyor. Bir anda kendiliğinden başlıyor.

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    580
    Verilen Beğeniler
    304

@fedoraplanet o durumda iken bana müthiş bir umursamazlık ve öz güven geliyor ki normalde her şeyi çok takan biriyim burası ilginç .

Üye
    Edacano Avatarı

Gerçek Adı
    Eda
    Son Giriş
    26.12-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    143
    Verilen Beğeniler
    14

Simdi size tarihten bir sürü sanatci cikarir gösteririrm ama ispat etsem de bisey kzanmiycam 😂😂

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    580
    Verilen Beğeniler
    304

@Edacano sanatçı mı ? İyi de o sanatçı dediğin x kişisi psikolojik rahatsızlığı olmasa belki daha üretken belki daha zeki olacaktı bunu bilebilir misin ? Psikolojik rahatsızlığının sanatına, bilimine ya da her ne ise artısı olduğunu zannetmiyorum .

Üye
    mesut41 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    199
    Verilen Beğeniler
    284

takılmayın böyle şeylere hayattan zevk almaya bakın türkiyenin en zengin insanı bile kendi hastanesine gidemeden başka yerde vefat etti aldığınız nefese şükredin

Üye
    Edacano Avatarı

Gerçek Adı
    Eda
    Son Giriş
    26.12-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    143
    Verilen Beğeniler
    14

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    K.bakmayin ama gercek bence kabullenmek en iyisi farkli olmak bu kdar akla sigmaz birsey olmamali alismissiniz kusurluluğa her kötü şeyin bir guzel yonu vardir hepimiz ayni olsaydik siradan olurdu..

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon