TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 58 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Nurtan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1.661
    Verilen Beğeniler
    1.037

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    psikolojik hastalıklar zekayı, dil gelişimini,motor becerilerini, sosyalleşmeyi her şekilde etkiler. bu bi nevide bireyin elinde olan bi durumdur her psikolojik hastalık zekayı etkiler diye de diyemeyiz. bazen zeka ürünü olarak psikolojik rahatsızlıklara da rastlanabilir. yani bu durum biraz karışık.

Üye
    oldboy2 Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    25.05-2020
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

@ASUMAN0 baya bi saçmalamışsın sen

salim g adlı arkadaşa cevap olarak yazdım ben yazdığım şeyi.arkadaş plasebo etkisi olduğunu hiç olmadığını söylemiş bende etkinin olduğunu ancak neden kısıtlı olduğunu açıkladım.
    john nash konusundaysa kesin bişey konuşmadım aynı senin yürüttüğün mantık gibi ya ilaçların etkisi yada dehasıyladır bunu örnek gösterip herkes ilacı bıraksın demek saçma dedim.sonuçta sen ben bi john nash değiliz.
    normalde yazdıklarım açıklama gerekicek şeyler değil veya mantık kavramı arızalanmış diye saldırılacak şeyler de değil ama psikotik durumuna veriyorum bu yaptığını.ve açıkladım senin için bu yüzden.

Üye
    Danışan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:40
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    5

İlaç kullanmakta hikaye, kullandığım ilaçlar takıntılarımı azaltmıyor. Depişen bir şey yok

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    14.09-2021
    Saat
    07:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    175
    Verilen Beğeniler
    5

Oldboy2
    Ben yazıyı tamamen okumadan cevap yazmışım sanırım.Haklısın saçmalamışım.Belki bahane olarak kabul etmezsin ama hayatım çok sorunlu ve stresli.Kusura bakma.

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    580
    Verilen Beğeniler
    304

Stres sıkıntı takıntı bunlar var ise bir insanda artık mantıklı düşünemez hale geliyor pek çok konuda ben kendimden biliyorum hastalık durumum daha da ağırlaştı verdiğim yanlış kararlar yanlış ilişkiler yüzünden hepsi birbirini tetikliyor işte arada kafam karışıyor bu yüzden ben mantıksız bir insan olduğum için mi hastayım yoksa hasta olduğum için mi mantıksız bir insanım hangisi acaba diye sormadan edemiyorum bazen .

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    14.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    175
    Verilen Beğeniler
    5

Buraya yazarak kimsenin canını sıkmak istemem.Zaten benim özelim beni ilgilendirir sadece ama şu kadarını yazayım ki,benim çok ağır üzüntü ve sıkıntılarım var.Bazen o kadar çok sinirli oluyorum ki,o an adımı sorsalar cevap veremem.
    Arkadaşın yazısını öyle bir anımda okumuştum,tamamen yanlış anlamışım.
    Yaşadıklarımı normal insan bile yaşasa,psikolojisi ve mantığı bozulur diye düşünüyorum.

Üye
    oldboy2 Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    25.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

@ASUMAN0 haklısın bu başlık altındaki herkesin hayatı öyle emin ol.sadece beynimizin dengesiz salgıladığı hormonlar yani sadece bi hastalık sahibiyiz ama bu dünyadaki en aşşağılık şey.pedofili değilsin sapık değilsin kısaca bi suçlu değilsin ama en aşşağılık şeysin.bi kere bunu düşünmek bile derin bi üzüntü veriyo insana.bu hastalığa neden yakalandığımız nasıl bi ailemiz olduğu nasıl bi çocukluk gençlik geçirdiğimiz bize yapılan tacizler kimsenin umrunda bile değil.en yakınımızın bile.tek umurlarında olan şey böyle olduğun için senden nefret etmek ciddiye almamak.bizim sınavımız gerçekten zor bi sınav.umarım bi gün bizim için herşey güzel olur.pek sanmasamda.

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    580
    Verilen Beğeniler
    304

@oldboy2 en aşağılık şeysin derken seni bilemem de ben ne kendimi ne de diğer hastaları öyle görmüyorum o yüzden o yazdığın şey senin kendinle ilgili düşüncen olsun sadece başkalarını karıştırma .

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    14.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    175
    Verilen Beğeniler
    5

Hepimizin dertleri var muhakkak ve insanın kendi derdi kadar büyük değil başka dertler belki de.
    Dilerim ki,en kısa sürelerde bütün hastalıkların tedavisi bulunur.Tanrı yardımcımız olsun.

Üye
    oldboy2 Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    25.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

birisine şizofreni olduğunu itiraf et sana ne gözle bakıcak onu gözlemle sadece.benim bahsettiğim bu.yoksa tabikide bende kendi gözümde böyle değilim ve diğer hastalarada bu gözle bakmıyorum.benim kendimle ilgili düşüncem değil bu diğer insanların bizimle ilgili düşüncesi

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    580
    Verilen Beğeniler
    304

Başkaları hakkımızda ne düşünüyor diye düşünürsek önümüzü göremeyiz ben de pek çok kişi hakkında çok iyi şeyler düşünmüyorum ona bakarsan namussuz ,hırsız ,ahlaksız ,sapık bilmem ne olacağıma %80 raporlu şizofren olmayı yeğlerim kimin ne düşündüğü de ne dediği de umurumda olmaz herkes kendine baksın .

Üye
    Nuray6141 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2021
    Saat
    00:34
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    12

akıl ile zeka aynı şey değildir. Psikiyatrik hastalıklar kişilik ve ruhsal bozukluklar olarak bilinir. bana hastanede yattığım süre boyunca intörnler stajerler, psikiyatristler çok zeki olduğumu söyledi durdu. ben de onlara zeka benim ne işime yarayacak, sıradan bir memurum, mimar değilim mühendis değilim bilim adamı değilim dedim. zeki olup huzursuz olmaktansa aptal olup mutlu yaşamayı tercih ederdim.

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    580
    Verilen Beğeniler
    304

Akıl ve zeka arasındaki fark nedir ?
    Konu sokrates tarafından değiştirilmiştir (25.07-2019 Saat 19:15 ).

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    14.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    175
    Verilen Beğeniler
    5

Çanakkale de yaşadığım yıllardı,birgün engelliler derneği vasıtasıyla psikolojik engelli bir kızın ailesiyle tanıştım.Kızın annesi bize gel kızımla tanış,arkadaş olun diye ricada bulundu.
    Eve giderken kızın benim durumum gibi olduğunu sanmıştım.Eve gittiğimde kızın tamamen kendini kaybetmiş halde olduğunu gördüm.Sürekli ayakta duruyordu,garip el,kol hareketleri yapıyordu ve anlamsız sesler çıkarıyordu.
    Kızın psikolojik engelinin yanında zeka engeli de var mı diye sordum.Anlattıkları kadarıyla son derece normal biriymiş.Okula gidiyormuş,konuşabiliyormuş ve zekasında gerilik yokmuş.Okulda tacize uğramış sonra da hastalanmış.
    Zeka öğrenme,anlama,düşünme,mukayese,problem çözme vb.yeteneklerin tümüdür ama o gün tanıdığım kızda bu yeteneklerin hiçbiri kalmamıştı.
    Hastalık bazı kişilerin zekasını etkilemiyor ya da çok az etkiliyordur belki ama bazılarından herşeyini götürüyor,buna yakından tanık oldum.

Üye
    Nuray6141 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2021
    Saat
    00:34
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    12

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @sokrates

Akıl zekayı kullanabilme yetisidir.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon