TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 25 / 38 İlkİlk ... 1521222324252627282935 ... SonSon
Toplam 561 mesajın 361-375 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sevkat100 Avatarı

Son Giriş
    17.01-2019
    Saat
    09:37
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    12

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben bana gelenleri gönderiyorum ama diğer insanlara gelenleri göndermeyi bilmiyorum yoksa yardım ededesin para almadan.anlamadıgım doktor diyor tıp çaresiz ilaç çaresiz ilaçları bırakma ilaç içiyorsun halisilasyonlar devam ediyor halisilasyonlar musallat ve dengesizler biz neden ilaç kullanıyoruz bunu bi anlatın bize tıbbın çaresiz kaldığı bi şizofrenle dalga geçmeyin çok ayıp

Üye
    Sizosalgun Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    boşver
    Alınan Beğeniler
    46
    Verilen Beğeniler
    46

@MAYDONOZ

benımkısıde basit sizofrenı dıye gecıyor ayrısmamıs sızofrenı benımkısı sade bı kere halisinasyon gordum toplamdada uc kez kafadan ses duydum ama kafadan duydugumu bılıyordum kapılıp gıtmedım. Benım raporum bıle sureklı ıyılesme yenme olasılıgım var. Hapım bıle tek hap kullanıyorum. İğne felanda yok.

Üye
    Ayse1209 Avatarı

Son Giriş
    01.03-2021
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    Manisa soma
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Skolyoz23 dua okumuyormusunuz öyle bir durumla karşılaşınca

Üye
    Ayse1209 Avatarı

Son Giriş
    01.03-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa soma
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bende sürekli korkuyorum hiç geçmiyor evde yanlız kalmayı bıraktım yanımda eşim varken biile korkuyrm beynimde bir sorun olmadıgı halde 17 yaşımda epilepsi oldum hep ya uyurken yada sabaha karşı uyanuırken olurdu kulaklarımı patlatacak bir uğultu ve bayılma her ses küçük bir ugultu bile beni ürpetiriyor tekrar olucak die. bir de ben küçükkken annemede böyle büyü nuska falan yapmışlardı o da bunlarla yaşadı bende şahit oldum görmedim de annemin halini gördüm.

bu yüzden hiç korkum geçmio kendi kendime sürekli ha geldiler ha geliyorlar bu hLdeyim kendimden yoruluyrmçok kalabalık yerlerde başka bo yuta geçmişimde uyuyorumda yaşıyorum gibi ordayım ama sanki bedenim var ruhum yok ay bir teşhisim yok daha dogrusu epilepsi nin teşhisi pskolojikmiş vücut kendini kapatıp şarteli kesip kötü anıları unutuyormuş şükür en son 2011 de oldu ama gene olucak die ondanda çok korkuyrm bütün korkularım birbirinw karıştı

Üye
    dogana Avatarı

Son Giriş
    30.06-2020
    Saat
    02:28
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    8

Merhabalar; Halusinasyon konusunda benimde ekleyeceğim şeyler var. Öncelikle bana konulan teşhis son hali ile atipik psikoz, öncesinde şizofreni teşhiside konuldu farklı doktorlar tarafından. 5 yıldır aynı doktor tedavimle ilgileniyor. Ben 20 yıl boyunca beynimin aldatmalarına maruz kaldım. Yıllar sonra ortaya çıktıki hayatımın bir kısmında gerçeklikten kopuşlar var gördügüm halüsinasyonlarda hiç tanımadıgım insanlarda vardı ama bunların gercek olmadıklarını yıllarca farkedemedim. Benim hayatımda aldıgım kararlarda hep bu hastalıgın etkisi ve halüsinasyonlar var.

Örnegin annem bana sürekli bagırıp hakare etti diye evi terkettim, kendi başıma yaşamaya başladım. Eğitimimi yarım bırakacak olaylarda başrolde hep gerçekdışı yaşadıklarım var , işyerimi kapatmama sebeb olan, yada çalıştıgım işi bırakmama sebeb olacak olaylar yaşadım. Yıllar sonra anlaşıldıki ben zaman zaman gerçeklikten kopuşlar yaşıyorum, beynimin ürettigi ve gerçekle gerçekdışını ayırtedemeyecek bir durumda kalıyorum. Gördüğüm, konuştuğum, tokalaştığım insanın gerçek olmadığını yıllarca anlamamışım, bunu ayırt etmeme sebeb olacak ipuçlarını farkedememişim.

Söyledigim gibi 20 yıl boyunca hayal aleminde yaşadığım anlar olmuş ve bunu benim beynim benden ustaca gizlemeyi başarmış ne yazıkki. Hayatım çekilmez bir hale gelip, bütün umutlarım kırıldıktan sonra bu hastalığın oldugu ortaya çıktı ve tadavime bunlardan sonra başlayabildim. Tedavimin ilk yıllarındada halüsinasyonları farkında olmadan yaşamışım ve yine anlayamadım o anda gerçek dışı olduklarını. Uzun bir tedavi sürecinden sonra çok yol katetdim ve her şey iyiye gitmekte. En önemlisi ilaç kullanımınızı aksatmayın ve asla umudunuzu kaybetmeyin.

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    405
    Verilen Beğeniler
    402

@Ayse1209 okuyorum tabi okumaz mıyım ama işte dua da okusam gitmiyorlar. Kalbim yerinden çıkacakmış gibi oluyor.

bir de güzel olanı var tabı, adı Esma o gelince korkmuyorum çünkü o diğerlerine benzemiyor
    aşırı derece de güzel ve iyi biri. keşke hepsi onun gibi olsa

kitap yazmayı düşünüyorum bu on yılda yaşadıklarımı anlatan bir kitap. hem bana hem çocuklarıma hatıra kalsın, ne deli bir babam varmış derler )

Üye
    Ayse1209 Avatarı

Son Giriş
    01.03-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa soma
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    korkarlar ya bence onlar okumasınlar anladım hakkınızda hayırlısı olsun rabbim dağına göre kar verir diyorlar sizinde imtihanınız bu olsa gerek isyan etmeden bir an önce kurtulmanız dilegiyle..

Üye
    Danışan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    5

Ben şizofren olduğumda baya korkmuştum. Televizyondaki haberleri gördükçe daha bir ürperdim. Sigara çok içiyordum. Öncelikle sigarayı bıraktım. Duyduğum sesler beni aşırı tahrik ediyorlardı. Psikiyatriste gittim sesler anında kesildi. Konuşmak çok iyi geliyor. Şuan allaha şükür çalışıyorum. Sesler varmı yine var ama bunlar daha iyi bana yardımcı oluyorlar. Allah razı olsun. Geriye baktıkça kendime daha iyi bakıyorum. Halen iğne kullanıyorum ayda bir.

Üye
    sabri35 Avatarı

Gerçek Adı
    sabri
    Son Giriş
    02.03-2019
    Saat
    22:40
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    7

baldızım şizofren ama ilaç kullanmayı red ediyor uyuşuyor heryerim diye

Üye
    sleeping beauty Avatarı

Gerçek Adı
    Canım cicim demeyin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    venüs den
    Alınan Beğeniler
    2.179
    Verilen Beğeniler
    1.620
    Blog Mesajları
    6

@Sizosalgun

Cok fazla dile getirme..cevresel factor ler cok onemli..mesala aile akrabaa arkadas.
    Seni kimsenin yipratmasina izin verme ve he de gec olayllara yani umursama iyilesirsin..benimde benim rahatsizligim dolaysiyla ilaci birakma luksum var lakin 10 yildir tekrarliyor birakamiyorum...once ben de..cunku hasta itilmis kakilmis kisiye deger verilmiyor

Verstuurd vanaf mijn SM-G935F met Tapatalk

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    201
    Verilen Beğeniler
    610
    Blog Mesajları
    1

İşimde yaşadığım motivasyon, iyileşmeme çok büyük bir katkı sağlıyor.

Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:34
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    5

Yenebileceğimiz kanaatindeyim bu hastalığı az yaşayanı var çok yaşayanı var ama kendimizi hastalıklara odaklamak yerine sağlığa odakladığımız zaman bir şeylerin üstesinden gelebiliyoruz olarak görüyorum olayı. Yoksa kimse gül düşünüp gülistan diken düşünüp dikenlik olmak istemez. Bu hayata bir kere geliyoruz ve her şeyin tadını alarak yaşamak gerek. Hastalığın bile mi evet gerekirse hastalığın bile. Ölümün bile kendine göre tadı var. Allah hepimize güzel günler göstersin.

Üye
    polynom Avatarı

Son Giriş
    27.05-2020
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    127
    Verilen Beğeniler
    48

merhabalar bende şizofren tanısıyla tedavi görüyorum. bana biri sorsa hasta değilim derim hala diyorum da. 13 yıldır tedavi görüyorum.
    yalnız bişi sorucam ben bu engelli raporunu alıp ekpss ile atansam mı yoksa engelli raporunu almasam mı karar veremedim.

alayım diyorum çünkü atanmak istiyorum
    almayayım diyorum çünkü güzel hayallerim var,mesela güçlü bir akademisyen olmak gibi. ileride bu hastalığın tedavisi nedir bununla ilgili çalışma yapmayı dahi düşünüyorum üniversite mezunuyum ve kısa süre önce yüksek lisansı bıraktım yalnız çalışıyorum ve yalnız çalışmaktan hoşlanıyorum. 28 yaşındayım

benim kendimden hiçbir şikayetim yok. ama ailemin var.

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    405
    Verilen Beğeniler
    402

@ahmet22 akademisyen olunca şizofren gibi psikolojik bir şey engel oluyorsa engelli raporu alıp da kendini afişe çıkarma zaten ama yok sistemlerde psikolojik sorunun olması özellikle şizofren olman akademisyen olmana engel değil ise git rapor al derim

yani bu iki ayrımı iyi öğren mesela ben infaz koruma memurluğunu kazandım şizofrenim diye yapmadılar bilsem rapor almazdım

Üye
    polynom Avatarı

Son Giriş
    27.05-2020
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    127
    Verilen Beğeniler
    48

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Skolyoz23

yok ya ben şimdi lisans mezunu olduğum için genel memuriyet var sanırım o oluyor. şizofren olmak akademisyen olmaya engel mi onu bilmiyorum.yalnız ablam eğer devlete atanamazsan özel kurumlar hiç almaz diyor ondan korkuyorum.

bende hiç halusinasyon ,sesler duyma felan olmadı ama para kazanamadığım için ailemin benden çok şikayeti var bu yaşta.

Sayfa 25 / 38 İlkİlk ... 1521222324252627282935 ... SonSon