TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 38 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 561 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    19.05-2020
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş / Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    276
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kardeş bende rüyalarımda sürekli silahlı çatışmaya giriyorum, vuruluyorum ama ölmüyorum çatışmaya devam ediyorum hatta istersen sana rüyamın birini özelden anlatabilirim aşırı detaylı oluyor rüyalarım ve sürekli görüyorum farklı mekan ve yerlerde bu durumun ne ile alakası olabilir?

Üye
    sleeping beauty Avatarı

Gerçek Adı
    Canım cicim demeyin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    venüs den
    Alınan Beğeniler
    2.179
    Verilen Beğeniler
    1.620
    Blog Mesajları
    6

ruya gormen beyninin psikozda olmaidginin gostergesi okadarini biliyorum cunku uykun REM denen derin uykuya gecebiliyorsun ve ruya gorup hatirliyorsun psikozda bu olmuyor

Üye
    erbin Avatarı

Son Giriş
    21.02-2021
    Saat
    10:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Ankarada yaşıyorum. 2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Engelli Memur Sınavı açtı. Bu sınavda başarılı oldum ve yaşadığım şehir Ankarada evime yakın olan bir ortaokula memur olarak atandım. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri sağolsunlar Engelli memur sınavında başarılı olup memur olmaya hak kazanan engellileri evlerine yakın mesafedeki devlet okullarına memur olarak yerleştirdiler. 2007 yılında doktor şizofreni teşhisi koydu. 2008 yılında engelli raporu aldım. Engel oranım % 50 dir. Doktorumun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanıyorum. Hastalığım tam olarak iyileşmedi. Ne kadar iyileştiğimi yüzdelik rakamla ifade edersem şöyle ifade edeyim. % 70 % 80 civarında iyiyim. Gündelik hayatımı çok şükür idare ettiriyorum. İlaçlar bir nebzede olsa beni rahatlatıyor.

Gündelik hayatta sana ne gibi düşünceler geliyor diye sorarsanız. Evden dışarı çıktığım andan itibaren sokaklarda, caddelerde, alışveriş merkezlerinde yürürken, bir yerde otururken herkes bana uzun uzun bakıyor hissi geliyor. Bazı insanlar bana uzun süre ve tuhaf tuhaf bakıyorlar. Bu bakışlardan aylarca çok rahatsız oldum. İnsanların çoğu sana neden durup dururken uzun uzun baksınlar ki diye soracaksınız Bende şu cevabı veririm. Tipimde acaiplik var, dikkat çekici bir tipim var, farklı bir görünüşüm var, bundan dolayı çok sayıda insan gündelik hayatta bana uzun süre bakıyor derim. Ben hiç kimseye rahatsız edici ve uzun süre bakmıyorum ama bazı insanların ( çok sayıda insanın ) bana uzun uzun baktıklarını hissediyorum. Bu insanların bana bakışlarından çok ama çok rahatsız oldum. 2007 yılında Bu yazdıklarımı Ankarada Gazi Üniversitesinin Psikiyatri doktoruna anlattım. Bana birkaç test yaptı ve bana Şizofren teşhisi koydu

2 yıllık üniversiteden Açıköğretimden Halkla İlişkiler bölümünden mezun oldum. 2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği 2 yıllık üniversite mezunlarının girdiği sınava girdim. Sınavda ruhsal engellilere sorulan sorular çok kolaydı. Bu sınavda başarılı oldum ve yaşadığım şehir Ankarada evime yakın olan bir ortaokula memur olarak atandım. Çalıştığım okulda Okul Müdürü ve Müdür yardımcıları Psikolojik yönden engelli olduğumu Şizofren olduğumu biliyorlar. Okulda benden başka bir tane daha çalışan memur var. Bu memurda psikolojik yönden engelli olduğumu biliyor. Bana okul müdürü ve müdür yardımcıları psikolojik yönden engelli olduğumu bildikleri için yapabileceğim, yaparken zorlanmayacağım işleri veriyorlar. Milli Eğitimde düz bir memurun bir okulda yapması gereken işlerin hepsini yapamıyorum. Ben çoğunlukla getir götür işlerini yapıyorum. Çalıştığım okuldan ilçe milli eğitim müdürlüğüne evrak götürüp, tekrar ilçe milli eğitim müdürlüğünden çalıştığım okuluma evrak getiriyorum. 2010 yılının Eylül ayında da memurluğa başladım. 16 yıl çalıştıktan sonra engelli memur emekliliğinden yararlanarak emekli olmak istiyorum. İnşallah emekli olduğum günleri görürüm.
    Konu erbin tarafından değiştirilmiştir (16.06-2017 Saat 21:42 ).

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    201
    Verilen Beğeniler
    610
    Blog Mesajları
    1

@erbin

Hakkında hayırlısı olsun. Ben de Sakarya üniv. Türkçe öğretmenliği bölümünden mezun oldum. 2004 ocak ayında normal Kpss ile atandım Beş sene öğretmenlik yaptıktan sonra şizofreni yüzünden düz memurluğa geçirildim. Son 6 senedir açık öğretim lisesinde çalışıyorum 2022 yılında senin hedeflediğin engelli emekliliği hak edeceğim. Ama elimin altında bulunsun bakalım. Belki çalışmaya devam ederim. İşimde çok rahatım. Allah hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin...

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    405
    Verilen Beğeniler
    402

bende şu aralar iyi hissediyorum kendimi geçen sene bir yıl boyunca sürekli evdeydim hiç dışarı çıkmadım mecbur kalmadıkça sürekli evde oturdum ama her gün daha kötüye gidiyordum
    bu sene bir sene aranın ardından iş hayatına dönmeye karar verdim 2016 ağustos ayından beri çalışıyorum şirkette ve şükürler olsun şu anda kendimi daha iyi hissediyorum
    size tavsiyem evde durmayın gidin dolaşın kafanızı dağıtacak şeyler ile uğraşın , iş bulun çalışın ne bileyim evde oturup pc ye vs bağlı kalmayın

Üye
    Tesekkurler Avatarı

Son Giriş
    13.06-2020
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu forum ve değerli katılımcıların sayesinde askerlik dönemini çürük alarak çok şükür atlattım. Hakederek mi aldım orası benim için her zaman bir vicdan sorunsalı olacak. Ama normal bir tip değilim ona eminim. Asosyal birisiyim, kalabalıktan vs.'lerden fazla haz etmem. Fakat psikolojik sıkıntıların giderilmesinde en önemli faktörlerden bir tanesi spor yapmak olduğunu inanıyorum. Çocukluk dönemimde kaldığımız muhiti ailem değiştirmesi nedeniyle arkadaşlarımdan ayrıldığımda artık hayat benim için evden ibaretti. Ve bilgisayar-internet ikilisi... Daha sonrasında lise başladığımda ilk yıl zorlu geçse de (ki sınıfta kalmıştım) ertesi sene yaptığım spor dalının (basketbol) sosyalleşmeye tanıdığı olanla arkadaşlarım oldu. vs. vs... Spor yapmak gerçekten de bedenen ve ruhen faydalı bir aktivite. Ki yürümek, yavaş tempoda koşmak bile eminim sıkıntılarınıza fayda getirecektir. Hatta tedavi için gittiğiniz doktorlara bile sorabilirsiniz kesinlikle tavsiye edecektir. Tabi işin kronik tarafında olan dostlarım var. Lütfen vazgeçmeyin. Tedavilerinizi sürdürün. Şifa dileyin yüce yaratıcıdan.

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    404
    Verilen Beğeniler
    190

@Skolyoz23 ben soruma cevap alamadım benim durumum ne sence

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    201
    Verilen Beğeniler
    610
    Blog Mesajları
    1

@sokrates

Sana baldıran zehirini neden içirdiler ?

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    201
    Verilen Beğeniler
    610
    Blog Mesajları
    1

@MAYDONOZ

18 senedir şizofreni tedavisi görüyorum ve dün gece rüya gördüm.

Askıda Üyelik
    (Gölge) Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    396
    Verilen Beğeniler
    772

Maydonoz dogru söylüyor pisikozda rüya olmaz ama bu ilaçlı olmadıgın zaman olur alevlenme döneminde ama ilaç aldıgında normale döndügünde rüya görürsün ben şu an çok rüya görüyorum mesala

Üye
    mmmy1983 Avatarı

Son Giriş
    21.05-2020
    Saat
    14:48
    Yaşadığı Yer
    TRABZON
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    10

ilaçların etkisi ile de rüya görülebilir

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    405
    Verilen Beğeniler
    402

@sokrates

psikoz başlangıcı olabilir bilmiyorum ben pek anlamıyorum valla ama iyi olmuşsan ne güzel çok sevindim. Eğer doktorlar iyi olduğunu tespit ederler ise emekli olamazsın tabi ama yinede bilen birine sormakta fayda var

Üye
    furkan-) Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    13.12-2019
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    3

Bende şizofrenim Rexapin olanzapin 20 mg günde bir ABILIPY aripiprozal 30mg günde bir üç saat arayla alıyorum iyi geldi birazdaha rahatsızlıklarım azaldı

@Skolyoz23

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    405
    Verilen Beğeniler
    402

@furkan-)

Aynen bende rexapin 20 mg + largactil vs bu tarz ilaçları kullanıyorum sürekli artık zombi gibi dolaşıyorum gün boyu her yerde. bana yaramıyor sanırım

Üye
    furkan-) Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    13.12-2019
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çokmu uyuşukluk var

Sayfa 2 / 38 İlkİlk 12345612 ... SonSon