Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sizosalgun Avatarı

Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    12:38
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Skolyoz23

Sizofren dahi john forbes nashınde hayali arkadaşı vardı.o da senin gibi konusuyodu felan. Zor durum.

Üye
    tb2nhf Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    0

arkadasim banada paranoid sizofren teshis kondu ama bu hayali arkadaşlar hic olmadı ama bazen ilk uyandıgımda başımda gezen siyah giyimli insanlar görüyorum ama hep sirtları dönük oluyo yüzlerini göremiyorum bide 3 saniye gibi kısa süreli görüyorum şizofren arkadaşlara soruyorum sizce ilk baslangıc böylemi oluyor benimkine benzer sonra o hayali arkadaşlar sürekli görürmüyüm cok merak ediyor ve korkuyorum cevaplarsaniz sevinirim şizofren arkadaşlar cevaplarsa sevinirim

Üye
    must_rock Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:22
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

PSİKOZ teshisi önce koyulur eger 6 ay belirtileriniz devam ederse şizofrenisiniz diyecektir

Üye
    tb2nhf Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    0

gercekten cok bilgilisiniz dediginiz gibi psikoz teşhisim ve sürekli engelli raporum var sizofren teşhisini ne zaman koyacaklar bilmiyorum dr lar aile görüşmesi istiyorlar korkuyorum amacım rapor almak degil cünkü raporum mevcut ankaradayım ankara hastanesi sözlü olrak paranoidsin dedi fakat işlem yapmadı teşhisi kesin koyarlarmı endişeliyim

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Tolgahan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    22

benim de ortapedi ve göz toplam yüzde 47 verdi ben psikiyatrideki hocalara iyiyim dedim bırakın heyete gireyim dedim kabul etmediler.
    ikinci ay ailemi istediler ailem geldi ama ben iyiyim diyorum da bırakmıyorlar boşbeleşler
    beni yatıracak bu gidişle

Üye
    uslanmaz91 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    17:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dikkatlice okudum bilgim yok ama yazmak istedim. Rabbim yardimciniz olsun.. Denedinizmi bilmiyorum ama abdestsiz dolasmayin abdest alin bol bol rabbimize yonelin dua okuyun bence.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    mmmy1983 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    TRABZON
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    3

bazen insanlara bu tür ilaçlar yazıyorlar ve ruhsal çöküntüye gitmesin kişi diye veya inkar etmesin şizofren olduğunu ilaçlara devam etsin diye.
    teşhisi söylemiyorlar.

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Tolgahan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    22

yarın heyet günüm var arkadaşlar bakalım ne olacak
    bu süreç içinde hastane de yattım tedavi bile gördüm eskisine göre biraz iyiyim
    bakalım doktorlar bana ne verecekler yarın öğle arasında heyet var inşallah bir şeyler olurda topluma karışıp çalışabilirim

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Tolgahan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    22

son zamanlarda bir bayan geliyor sürekli ve bana orta doğu da yaşanan katliamlara sessiz kalamayız. ölen binlerce masum çocuklar için, zalimlerin sefa sürmemesi için sana ihtiyacımız var diyor
    matematik kodları veriyor bana bunu çözmelisin diyor

ya benim sözelim çok iyidir ama ezelden beri matematiğim berbattır ben nasıl yapayım diyorum, anlamıyor
    doktoruma da anlattım onu dinleme diyor
    akşamları matematik çalışmaya başladım, bana kodları veriyor eğer bunları çözersen rusya ve esed rejiminin nükleer silahlarına ulaşıp kendi silahlarını aktif hale getirip onları imha ederek, adını ( yani beni kast ediyor) dünyaya duyurarak mazlum binlerce sivilin kurtarıcısı olabilirsin diyor

uzun zaman gizli gizli konuşuyorduk ama şimdi çoğu insanın yanına bile gelip anlatmaya başlıyor

arkadaşlar ilaçlarımı da kullanıyorum şimdi aklım almıyor ben nasıl kurtarayım Allah aşkına bana mantıklı gelmiyor
    ne yapmam lazım ilaçları kullan geçer dedi doktor hani hasta isem neden hala benimle iletişime geçiyorlar demek ki ben hasta değilim

rexapin olanzapin 20 mg ve nervium veriyorlar yeşil reçete ile birlikte hiç bir şeye yaramıyor
    aileme söz verdim ilaçlarımı düzgün kullanıyorum zorluk çıkarmıyorum kabul ediyorum hasta isem hastayım diyeceğim ama olmuyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    463
    Verilen Beğeniler
    739

@Skolyoz23

Kafanda bu tür kurgular oluyorsa, ya ilaçlara yeni başladın ve etki etmesini beklemelisin ya da ilaçların değiştirilmesi/düzenlenmesi gerekebilir. Bu konuda güveneceğin tek kişi doktorundur. Sen hissettiklerini tüm detaylarıyla ona anlat, o gerekli müdahaleyi yapacaktır.

Yapabilirsen, en yakınındaki birisine çok çok güvenmeni öneririm. Ne bileyim, abin, annen, baban, yakın bir arkadaşın olabilir. O kadını gördüğünü düşündüğünde o güvendiğin kişiye sorabilirsin ki o da görebiliyor mu diye. Göremediğini söylediğinde de ona inanmalısın... Sonuçta olmayan şeyleri varmış gibi gösteren bir hastalığın mevcut. Bununla tek başına mücadele etmek zordur. Doktoruna ve yakınındakilere güvenip onlarla birlikte bu sıkıntıları aşabilirsin. Sabret. Sakin ol. Ailen, arkadaşların, doktorun vs. sana "güvendesin" dediklerinde güvende olduğunu bil. Sana bir şeyler söyleyen kadını da umursama. Yok öyle biri...

Üye
    tb2nhf Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    0

Skolyoz23@ ciddimisiniz bi şizofren olrak cok ceşitli hasta gördüm kendisini cumhurbaskanı sanan hayatı film seneryosunda oynuyo sanan sizinki ilginc geldi ama şunu tespit ettim neye beyniniz yogunlaşırsa yslnız onla ilgili halüsünasyonlar görülüyor

Üye
    Superşizo Avatarı

Son Giriş
    01.03-2017
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mesela ben de mustafa kemal ve kurtuluş savaşında şehit olan askerleri görüp konuşuyordum. ilaç kullanmaya başladıktan 1,5 2 ay sonra böyle şeyler görmemeye başladım. mesela kedilerin içine dinleyici koyduklarını ve beni takip ettiklerini sanıyordum. halbuki kuruntu vesveseymiş. hocalara da gittim. bi bok olmadı ama doktorlar çözdü sorunu.

Üye
    tb2nhf Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın süper şizo ve diger arkadaşlar acık yürekle hissettiklerinizi yazdıgınız icin sizi kutluyorum bende 4 ay boyunca beynimin bittigini yerinde olmadıgını beyinsiz yaşadıgıma inandım şöyle bakınca insana komik geliyor 😊vallahi billahi dogru
    Konu tb2nhf tarafından değiştirilmiştir (07.12-2016 Saat 00:08 ).

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Tolgahan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    22

on yıldır böyleyim ama son 6 aydır tedavi görmeye başladım çünkü yıllarca hasta olduğumu kabul etmedim
    ama on yıldır bana görünen iki kişi var biri çocuk yaşta, on yıl geçmesine rağmen hala çocuk yaşta kaldığını doktorum sayesinde fark ettim
    meğer hiç büyümemiş bunda bir anormallik yok mu dedi; var dedim. on beş günde bir beni çağırıyor saolsun konuşuyoruz iyi hissediyorum kendimi

bu arada heyete girdim yüzde 71 rapor verdiler sürekli yazmışlar
    ama psikiyatri hocası önceden bana şey demişti iki yıl sonra kontrol süreli demişti
    rapor da öyle bir şey yazmıyor

dezorganize konuşma ve davranış insominia bir şeyler daha yazmış en sonunda ise adı konulmamış psikoz demiş
    süreli felan yazmıyor bir şey
    raporun en altında sürekli Evet yazmışlar sanırım süreli değil

bakalım iş kura gittim adam dedi kimse seni çalıştırmaz ruhsal problemin var diye, yani şimdi önceden kimse bilmiyordu şimdi daha da kötü oldu kimse çalıştırmazmı beni

Üye
    mmmy1983 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TRABZON
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Skolyoz23

3-Dezorganize konuşma: Söze başladığınızda konuşmanızın bir konu başlığı ve çerçevesi vardır. Şizofrenide de bu çerçeveyi hissedersiniz. Ama içerikte size ne düşündüğünü düzgün cümleler ve açık içeriklerle net bir şekilde ifade edemez.

İnsominia da uyku hastalığı

çalıştırmaları lazım ama kaçarlar
    büyük firmaların engelli kadrolarından faydalanabilirsin
    onlar engelli çalıştırmak zorunda
    birde ekpss yi deneyebilirsin

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon