Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erkaning Avatarı

Gerçek Adı
    erkaning
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bipolar Hastalığımdan Kurtuldum…

Bundan 3 yıl kadar önceydi. Hayattan tüm umudumu yitirmiş bir halde, elimde “Tibetin Ölüler Kitabı”nı okurken, kendime belirli bir yer seçmiştim. Artık karma(yeniden doğum) olayını düşünüp, şöyle diyordum kendime “bu hayatım bitti, artık başka sefere” diye.

Yaşadığım yerde nerede öldüreceğimi bile planlamıştım. Yanıma “Tibetin Ölüler Kitabı”nı alıp, bir tane de bıçak yukarıdaki hastanenin üstünde bir ormanlık alan vardı. Orada yaşamıma son verecektim.

O sıralar annem bana ısrarla sabahları tereyağ ve bal yememi söylüyordu. Bende annemi kırmayım dedim, yemeye başladım. Yaklaşık 1 ay kadar olmuştu. Kendi kendime ne kadar iyi oldum, diye söylerken, o gün televizyonda Canan Karatay (şu kısa-beyaz saçlı doktor) bipolar-şizofreni hastalarına tereyağ’ın ve kelle paçanın bu hastalıklara iyi geldiği haberini izledim. Hatta bu TIME dergisinde bile yayınlanmış, tereyağ ve kelle-paça’nın bipolar ve şizofreni hastalığına iyi geldiği gerçeği… Sonra sabahları da tereyağ yediğimi düşünerek bu haberi onayladım. Her sabah bol bol tereyağ yemeye başladım, şu anda bu hastalıktan kurtuldum.

Yani bipolar ve şizofreni hastalarına, bol bol tereyağ yeyin, arada birde kelle-paça…. Ben şuanda bu hastalıktan kurtuldum, sizde kurtulun.

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    06.02-2017
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@erkaning

iyimisin şuan? mutlumusun? banada şizofreni teşhisi koydular..ben çok mutsuzum....

Üye
    erkaning Avatarı

Gerçek Adı
    erkaning
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet, kendimi eskisinden daha iyi hissediyorum....

Yalnız,, kendimi iyi hissetmemin sebebi, ben bilinçaltımı yeniden dizayn ettim ondan....

Şunun farkına var, kendini iyi hissetmek başka, hastalık başka...

Ben kendimle barışık bir bipolar hastasıyım....

"Olumlama"ları kullan....

Sana kitap öneriyorum, "içe dönük konuşmanın gücü" Shad Helmstetter.... Bu kitabı oku, bilinçaltını yeniden dizayn et...

Kendinle barışık olursan, bu hastalık sana büyük avantajlar getirir....

ŞUNU UNUTMA,,,, bol bol tereyağ ye.....
    Konu erkaning tarafından değiştirilmiştir (26.08-2016 Saat 10:59 ).