Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @fringe konuyu dağıtmak istmeem ama nasıl bıraktın acaba ya butun ilaçları. Zamanla onların acısı çıkıyor vucuttan keşke düzenli kesseydin benim bi akrabam da bu şekilde yaptı 3 hafta sonrası eli titremeye başı dönmeye flan başladı sana iyi bir şey olmamış

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@kaderortaklari

yok bende çok kötü oldum..aniden kestim elim ayağım birbirine girdi,,titremeye başladım..aklım karıştı..kendimi çok kötü hissettim psikolojik olarak...allahım çok kötü olmuştum..hatta bazen acile gitsemmi diye düşünüyordum..allah birdaha yaşatmasın..İnat ettim ben,kendimle savaştım..başlamicam dedim..başlamadım bir daha..ama gerçekten çok çok kötü oldum..2 sene olmuştur bırakalı..ama şimdide pek iyi sayılmam..kafam karışık..ama ilaç kullanmak istemiyorum..ama kimseye kendi başına bırakmasını önermem....insan çok kötü oluyor.

Üye
    Derya98 Avatarı

Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben okb hastasiyim gunde üç tane ilac almam gerekiyor hepsini birden alamiyorum oruc tutabilirmiyim bilmiyorum yardimci olursaniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.223

Kimse oruç tutuyor ya da tutmuyor diye ölmez; ya da çok az kişi ölür. Herkesin kendi kararı, ama mantıken gün içinde ilaç alacak kişilerin oruç tutmasının akıllıca bir yanı yok; olamaz da. İlacın dengesini bozmak eminim bedende/ruhta bir sürü sıkıntıya yol açacaktır. Ama buna rağmen motivasyon ile tutmak isterse kişi, kendi bilir. Bunun için de burada referans aramaya gerek yok İlle de istiyorsanız, tutun gitsin...

Üye
    Derya98 Avatarı

Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Korkuyor insan içiçem içemedim dun orucluydum kotu oldum hastalik iste takintilar devreye giriyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.223

@Derya98
    Zorlamaya gerek yok. İslam bu durumlarda muafiyet tanıyan bir din. Sağlığınız her şeyden önemli. Hem İslam'da beden emanet olarak tanımlanır ve ona eziyet etmenin hayırlı bir yanı da olmamalı...

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bi arkadaş,foruma yazacak kadar sağlıklıysa,oruçta tutabilir yazmış.amacım polemik yaratmak diil ama arkadaşın bu yorumu beni oldukça rahatsız etti.sürekli olarak ilaç kullanmak zorunda olan bi insanın,oruç tutabilmek için ilaç saatlerini değiştirmesi,mantıksız olduğu kadar zararlı bi durumdur.zaten dinimiz hakkında bilgi sahibi olsa,bunu yazmazdı.zira hasta kişilere,özellikle de akli rahatsızlığı olanlara oruç farz diildir.ilaçlar sayesinde foruma yazı yazabilecek kadar ii oluyoruz şükür.bunun yanlış yorumlanmasına rahatsız olduğum kadar üzüldüm.umarım kimse bu arkadaşın yazısını dikkate alıpta oruç tutmak için sağlığını tehlikeye atmaya kalkışmaz.

Üye
    Derya98 Avatarı

Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İlaclari kesmek baska ilaclari icmeme gerekli olacagi soylendi. Cunku antidepresanlari kesmek zor olacak kestigimde ise saglik durumum kotu olabilirmis bu durumuda iyilestirmek icin baska ilaclarda kullanmam gerekicek yardimlariniz icin tesekkurler

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12