Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 42 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    furkan-) Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz-)
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    06:49
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Psikiyatri en pislik en kötü bir hastalıktır sorum şu psikiyatri dokdoru zorla bir sürekli düzenli bir hastayı akıl hastanesine zorla yatırırmı ve ailesinin haberi olmadan. Ve hastaneye kendi gidip geldiği halde. Buradan psikiyatri hastalarına sesleniyorum. Cevap ve yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Forum Moderatörü
    -DORLİON- Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:27
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    366
    Verilen Beğeniler
    341

Kişiye hangi rahatsızlığı taşırsa taşısın tedavi amaçla zorla hastaneye yatıramaz .. Aile yada yakınlarının imzası olmadan kliniğe yatış işlemi yapamaz.

Üye
    furkan-) Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz-)
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Böyle şerefsiz doktorlarda var malesef bunu yapan dokdorda kadın dokdordu Beni yaptılar zorla ve randevulu gitmiştim yatırcam diye inat etti hep aynısın dedi iyileşme yok dedi yalvardım yakardım yok illaki seni yatırcaz dedi güvenlik çağırdı kollarından tuttular götürdüler acile oradan iğne yaptılar allahtanki telim cebimdeydi ve hemen kardeşimi aradım böyle böyle dedim zorla beni yatırıyorlar dedim ve beni 15 yada 17 kişinin içine attılar kapıları takır takır kilitlediler içerdeki arkadaşlarda hastaydı ve aynı korku flmiygibiydi içerisi yazıcılar ve işlem yapmaya başladılar bana işlem yaptılar ve aradan 2 saat geçti kardeşim geldi ve imzalar atıldı beni çıkardılar ve durum bu abilerim
    @_DORLİ_

Forum Moderatörü
    -DORLİON- Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    366
    Verilen Beğeniler
    341

şikayet etme hakkın var başhekimliğe durum boyle boyle dıye . doktor değiştırmekte çözüm bu noktada .. anlatırsın ılaclarını yasadığın duyguları .. yeniden değerlenir .

Üye
    furkan-) Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz-)
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeş öyle diyon ama birbirini tutarlar durumu kötüydü bende öyle yaptı. Der işin içinden çıkar nasıl olsa bu zaten deli diyip inanmazlar bu yüzden sustum

Az bi aklım var onuda alacaklardı az kalsın

Yatışımı yapan dokdor bana ilaçda yazmadı ve araştırdım muayene ettiğinde gözükmüyor şöyle birşey yapmışlar hasta acile geldi diye söz konusu geçti bunu duydum yatış yaparken ama tam tersi öyle bişey olmadı

Psikiyatri dokdorları aslımda onlar hasta önce kendilerini muayene etsinler

Forum Moderatörü
    -DORLİON- Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    366
    Verilen Beğeniler
    341

Hastane ve dr değiş . Özel mesaj yerıne foruma yaz başka yöntem gösteren olursa arkadaşlarda yazar

Üye
    Suskun Mutsuz Umutlu Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    02:51
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    13

furkan şimdi sana bir soru soracam. pskolojik rahatsızlığın yanında bulunan insanlara zarar veriyorsa yatarak tedavi olmayı denemelisin. bi dene olmazsa gene olmasın. ama bi dene .

Üye
    furkan-) Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz-)
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zarar verme yok kardeş

Doktor takmış kafaya yatırmayı her gittimde bunu söylüyo bazen kardeşimle gidiyoruz kardeşim diyorki dokdorlara biz sizden iyi bakıyoruz diyor hem bende yatmak istemiyorum niyemi kötü olcamı biliyorum 2 saat durdum yattım 22 yıl gibi geldi bir arkadaşın dedigibi ne olursa olsun ailesi izin vermediği sürece hasta yatırılmaz nizam bu adelet bu bence zorla hiç kimse akıl hastanesine zorla yatırılmaz ve hangi cumhuriyette yaşıyoruz

Ama bimere şikayet etcem

Üye
    Suskun Mutsuz Umutlu Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    02:51
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    13

zarar verme yok ise ailen senden memnun ise evinde tedavini olabiliyorsan. o zaman doktor ne düşünce ile yatılı tedavini istiyor onu anlamadım ? geçmiş olsun Allah acil şifalar versin kardeşim.

Üye
    furkan-) Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz-)
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sesleri ve hayel görme bunları gidermek için yatırdı

Aklım başımda

Üye
    Nafe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Allah shifa versin.
    baska doktora git,o da hastaneye yatmagi uygun gorurse tedavin icin belki boyle daha uygundur? hangi ilacin hastaya daha uygun oldugunu bulmak icin bazan hastaneye yatmak gereke biliyor.

Üye
    cihangir370 Avatarı

Son Giriş
    08.06-2017
    Saat
    02:30
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Psikiyatrik Rahatsızlığı Önemli Derecede Olup Hastanede Yatmayı Reddeden Hastalar Kendi İstekleri Dışında Hastaneye Yatırılırsa Ne Gibi Hakları Vardır?

Psikiyatrik ciddi rahatsızlığı olup, özellikle kendi ya da çevresi için tehlikeleri olan ve tedaviyi reddettiği için tedavisi ancak yatırılarak mümkün olan hastalar Türk Medeni Kanunun ilgili bölümünde belirtildiği gibi en az iki uzmanın mahkemeye sunduğu dilekçe ile istekleri dışında hastaneye yatırılabilmektedirler. Ancak istekleri dışında hastaneye yatırılmaları demek tüm haklarının kısıtlandığı anlamına gelmemektedir. Hastalar yatışlarına karar verilen 10 gün içinde yatışlarına, ilgili nöbetçi asliye hukuk mahkemesine başvurarak itiraz edebilmektedirler. Ülkemiz de maalesef halen bir Ruh Sağlığı Yasası olmamasından dolayı bu alandaki birçok uygulama yukarıdaki uygulama gibi yetersizlikler içermektedir.

Üye
    furkan-) Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz-)
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bir hasta ancak ailesinin yanında iyi olur

Zorla alıkoyabilirler mi bunu söyleyin
    @cihangir370

Üye
    cihangir370 Avatarı

Son Giriş
    08.06-2017
    Saat
    02:30
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Psikiyatrik Rahatsızlığı Olan İsteği Dışında Tedaviye Zorlanabilirmi?

Mahkeme kararı ile isteği dışında yada zorla psikiyatri hastanesine yatırılan bir hasta , zorla tedavi edilemez. Zorunlu olarak (hastanın isteği dışında) bir psikiyatri hastasını hastaneye yatırmak, o hastaya isteği dışında ilaç verme hakkını vermemektedir. Ciddi psikiyatrik hastalığı olan kişi sadece uygulanacak tedavinin yapılmaması durumunda kendi sağlığına ciddi zarar gelmesinin olası olduğu durumlarda onayı olmaksızın ruhsal hastalığının tedavi edilmesini amaçlayan bir müdahaleye tabi tutulabilecektir.Ancak bu durumu ne olursa olsun hastanın düşüncesi alınmadan ve alternatif tedavi seçenekleri hastaya sunulmadan , hastaya doktor sadece istediği tedaviyi yapar anlamına gelmemektedir. Türkiye Cumhuriyeti tarafından 4.4.1997 tarihinde imzalanan ve 1.12.1999 tarihinde yürürlüğe giren “İnsan Hakları ve Biyotıp sözleşmesi” TBMM tarafından 3.12.2003 tarihinde onaylanmış, 9.12.2003 tarih ve 25311 sayılı Resmi Gazete ‘de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.Bu sözleşmenin 6- 9. maddeleri psikiyatrik hastaları ve tedavisine onam verme yeteneği bulunmayanları da kapsamaktadır.Burada önemli olan nokta onam verme yeteneği bulunmayan bir kimse üzerinde tıbbi müdahale , sadece onun doğrudan yararı için yapılabilir denmektedir.Burada doğrudan hastanın yararı için ve sadece kanuni temsilci, mahkemenin izin verdiği makam yada resmi hastane sağlık kurulu raporu ile hastaya faydası var ise, istemi dışında seçenekler arasından faydalı olan tedavi yapabilir.Ancak hasta zorunlu tedavi süresi içinde, kendi tedavisi üzerinde onam verme yetisine ulaştığında(tamamen tedavi olması beklenmeyebilir) , tedavisi ile ilgili fikri sorulmalıdır. Hasta hastalanmadan önce bana hasta olduğumda belli tedaviler yapılabilir ve belli tedaviler yapılmasın dediyse , bu istekleri tedavisinde göz önüne alınmalıdır. Ayrıca Tıbbi Deontoloji Tüzüğü’nün 13.maddesi ile Medeni Kanun’un 23-24 maddeleri hastanın rızası olsa dahi tedavi amacı dışında onun maddi ve manevi yapısını bozacak girişimleri yasaklamıştır . Anayasamızın 12.maddesinde yer alan “herkes kişiliğine bağlı, dokunulmaz, devredilemez, vazgeçilmez temel hak ve hürriyetlere sahiptir” hükmü ve anayasanın 13.maddesinde yer alan “temel hak ve hürriyetlerin özlerine dokunulamayacağı” ilkesi, kişinin kendi geleceğini belirleme ve vücut bütünlüğü üzerindeki temel haklarını açıklamaktadır. Kişinin kendi geleceğini belirleme hakkı , yaşam ve sağlık haklarından belirli şartlarda daha üstündür. Kısaca, hastaya istemi dışında tedavi , sadece sağlığı ve tedavisi ile karar verme yetisinin tamamen bozulduğu durumlarda hukuk kuralları çerçevesinde yapılabilir. Bu tedavi temel olarak hasta yararı için iyi olacağı düşünülürse yapılabilir. Başkalarının yararı öncelik gözetilerek yapılamaz. Hasta iyi olduğu zaman belli tedavilerin üzerinde uygulanmasını istemediğini belirttiyse(örneğn şok-EKT tedavisi gibi), bu tedaviler hasta olduğu zaman uygulanmamalıdır. Hasta tedavi süresi içinde tedavisiyle ilgili karar verme yetisi oluştuğunda mevcut tedavisi ve diğer seçenekler, hasta ile beraber konuşularak hastanın onamı içeriğinde yeniden düzenlenmelidir.

Üye
    furkan-) Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz-)
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tamamda kardeş beni zorla yatırabilirmi onu de bana
    @cihangir370

Sayfa 1 / 3 123 SonSon