TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 26 / 27 İlkİlk ... 16222324252627 SonSon
Toplam 403 mesajın 376-390 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    580
    Verilen Beğeniler
    304

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mani atağı geçiren var mı ? İyi kafa yapıyor tavsiye ederim .

Üye
    2polar Avatarı

Gerçek Adı
    atakan
    Son Giriş
    25.11-2021
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sokrates Mesajı Gör
    Mani atağı geçiren var mı ? İyi kafa yapıyor tavsiye ederim .
    Ben 1 sefer geçirdim , normalde evden çıkmam & mani durumunda eve girmiyordum

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    580
    Verilen Beğeniler
    304

@2polar sadece eve mi girmiyordun ben Tanrı mı büyük ben mi karar veremiyordum .

Üye
    2polar Avatarı

Gerçek Adı
    atakan
    Son Giriş
    25.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

@2polar sadece eve mi girmiyordun ben Tanrı mı büyük ben mi karar veremiyordum .
    Onlarda vardı bende tabii Kendi kendime mehdi miyim & yoksa deccal mı ? karar veremiyordum Dışarıda adalet dağıtıyordum , hala biraz öyle düşüncelerim var

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    580
    Verilen Beğeniler
    304

@2polar iyi denk geldin deccal miyim düşüncesi bende de oldu bilumum zenginler imkanı olsa bu kafaya bir süreliğine ulaşmak için deli para öder bence .

Üye
    2polar Avatarı

Gerçek Adı
    atakan
    Son Giriş
    25.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

@2polar iyi denk geldin deccal miyim düşüncesi bende de oldu bilumum zenginler imkanı olsa bu kafaya bir süreliğine ulaşmak için deli para öder bence .
    Kesinlikle katılıyorum , bende bazen o günlerimi hatırlıyorum fakat karşıdan karşıya geçerken sağa sola bakmadan hissederek geçiyordum , o yüzden birdaha manik olmak istemem sanırım Tedavim rutin seyrediyor , depresife daha yakınım şu an işte ..

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    580
    Verilen Beğeniler
    304

@2polar tabii o konuda haklısın güvenli bir yerde ulaşmak lazım bu kafaya mesela ada olabilir survivor gibi zenginler için ideal Bende çok riskli davranışlarda bulundum manide iken iyi dayak falan yemedim birinden ya da araba falan çarpmadı Allah korudu başka açıklaması yok.

Üye
    2polar Avatarı

Gerçek Adı
    atakan
    Son Giriş
    25.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

@2polar tabii o konuda haklısın güvenli bir yerde ulaşmak lazım bu kafaya mesela ada olabilir survivor gibi zenginler için ideal Bende çok riskli davranışlarda bulundum manide iken iyi dayak falan yemedim birinden ya da araba falan çarpmadı Allah korudu başka açıklaması yok.
    Aynen verilmiş sadakamız varmış , normalde pek cesaretli & atılgan biri değilim fakat mani durumunda kendimi tanıyamadım dediğin gibi güvenli bir yer olsa mani kafada yapacaklarımızın sınırı olmazdı sanırım

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    580
    Verilen Beğeniler
    304

@2polar sana bir sorum olacak iyi bir noktaya değindin çünkü aynen bende de müthiş bir öz güven artışı ,hiç yorulmamak ,tanıdık olsun olmasın kadın erkek herkesle sohbet muhabbet , çok fazla cesaret gibi şeyler manide bende de oluyor diyorum ki bu sadece bir tahmin manide iken bilinç altımız mı diyeyim bastırılmış duygular mı diyeyim ortaya mı çıkıyor yoksa acaba depresif dönemin tam tersi duruma gelip beyin denge sağlamaya falan mı çalışıyor ne dersin nedir manide olan şey sence ?

Üye
    2polar Avatarı

Gerçek Adı
    atakan
    Son Giriş
    25.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

@sokrates , ben yaklaşık 11 yıldır ilaç kullanıyorum , özel hastanede başlamıştım daha sonra özel doktorlarla devam etti , bir tane doktora denk geldim , ona kızıp ilaçlarımı bıraktım ( adam her kontrolde farklı tanı & farklı ilaç yazıyordu & birde çok paragözdü ) , 3-4 ay kadar sonra da mani atakla karşılaştım , yani bende ilaçların yan etkisi şeklinde oluştu , öyle zannediyorum ..

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    580
    Verilen Beğeniler
    304

@2polar insanlardan uzak olmak bana iyi geliyor en başta eski çevremden özellikle de akrabalardan çünkü onlar bana hakkımda konuşuyorlar hissiyatı veriyor.

Üye
    2polar Avatarı

Gerçek Adı
    atakan
    Son Giriş
    25.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

@sokrates , bana bu hastalık şunu öğretti , ne kadar az insan o kadar az dert , çevrendeki insanlar az olsun ama öz olsunlar , ben karşılık bulamadığım insanları takmamaya çalışıyorum , insanlarla fazla içli - dışlı olmamaya çalışıyorum , elektrik aldığım beni mutlu eden beni ben olduğum için kabul edenlerle görüşüyorum , psikoloğum bana bazı konularda duyarsızlaşmalısın demişti onu deniyorum , çevremde birkaç arkadaşım var '' onlar gerçek arkadaş '' bu konuda çok şanslıyım ..

Üye
    blackreaper Avatarı

Son Giriş
    18.10-2021
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi günler diliyorum, 21 yaşındayım, üniversiteye hazırlanıyorum, her bipolar bozukluk hastası gibi benim de üniversiteye hazırlanma konusunda problemlerim oldu, gerek çalışmaya olan isteksizliğim ve buna olan cesaretsizliğim olsun gerekse ailemin bu konudaki bilgisizliğinden kaynaklanan önyargılı hareketler olsun hepsini bir bir yaşadım.

Normalde okul birincilerini geride bırakan, hızlı anlayıp hızlıca yanıt veren, hemen hemen her derse bolca ilgisi olan, okumaya hevesli, yazmaya yetenekli, aydın bir gencim ben.

Yani öyle ders konusundaki bir başarısızlıktan dolayı olduğunu sanmıyorum 5 seferdir üniversiteyi kazanamamamın, bu sene şubat ayında artık yeter diyerek bir psikiyatriste gitme kararı aldım, 3-5 defa gittikten sonra anlaşıldı ki bipolar bozukluk, anksiyete, aktivite ve dikkat bozukluğu varmış bende.

Haliyle durum bu olunca bana;
    •Concerta
    •Rixper(Risperdal)
    •Selectra denilen 3 ilaç yazıldı ve raporlandı.

Uzunca makaleler, yazılar okuyunca anladım ki gerçekten bende bipolar bozukluk mevcut, aynısı babamda da var zaten.

Şu an ilaçlarla bir nebze mutlu ve hayata karşı istekliyim, arada sırada intihar etme isteği geliyor, hayattan bıkar bir durumda oluyorum, tabii bunu kontrol altına almaya çalışıyor ve bununla yaşamayı öğrenmeye çalışıyorum.

Buradaki yazıları okuyunca benden daha kötüler olduğunu da gördüm, daha iyiler olduğunu da gördüm.

Benim gibi bipolar bozukluğu olan kişilere sormak istediğim birkaç soru mevcut.

Bana henüz sadece ilaç kullanım raporu yazıldı, herhangi bir yüzdelik ile karşılaşmadım, doktorum yüzde şu kadar hastasın gibi bir cümle kurmadı bana.

-Sizce yüzdeliğimi öğrenmeli miyim, engelli statüsüne girmeli miyim?
    -Eğer engelli statüsüne girersem ne gibi avantajlar ve dezavantajlarım olur?

Üye
    Pickle Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:20
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

Engelli raporu alırsan her yerde karşına çıkar iş bulmakta zorlanırsın

Üye
    Ahmet T Avatarı

Son Giriş
    28.11-2021
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    59
    Verilen Beğeniler
    37

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Pickle her kurum belirli bir sayıda özürlü çalıştırmak zorunda değil miydi
    ben mi yanlış biliyorum

Sayfa 26 / 27 İlkİlk ... 16222324252627 SonSon