Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    liv85 Avatarı

Son Giriş
    03.03-2016
    Saat
    16:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar majör depresyon nedeni ile 1 ay kadar önce intihara teşebbüs ettim .
    Kalp ilaçları ve depresyon tedavisi için verilen ilaçları toz haline getirip içtim .
    3 gün yoğun bakımda kaldım allaha şükür atlattım ama psikolojik rahatsızlıklarım devam ediyor.
    Engelli raporu alabilir miyim ? Şüreç hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Allah ne güzel bir Dünya yaratmış insan için ama insanlar ne hale getirdi ki bir insan intihar etmeyi isteyebiliyor ne olurdu herkes birbirine yardım edip birbirinin hayatini güzelleştirseydide cennet gibi bir dünyada yaşasaydık birbirinin kuyusunu kazmaya çalışan insanlar ve güzelim dünyamızın hali allah yardımcımız olsun inşallah dünyayı o baktığınız çerçeveye bozuk insanların getirdiğini görüp güzel şeyler yapmak için yaşama arzusuyla dolarsınız ve kötülüklere karşı savaşırsınız ölünceye dek... Bir gün zaten hepimiz ölücez.

Üye
    liv85 Avatarı

Son Giriş
    03.03-2016
    Saat
    16:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepimiz bir gün öleceğiz,bunu hızlandırmanın anlamı yok .Ben yaptığımdan çok pişmanım .
    O olaydan sonra her gün kabuslar gördüm ,halen ruh sağlığım çok kötü ama intihar düşüncesini kafamdan silip attım .İyide olsa kötüde olsa bir şekilde hayat devam ediyor.

Üye
    MeçhulAdam Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ABD - Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bak sen izmirlisin,aslen bende öyleyim lakin denizlide büyüdüm ve denizlide yasıyorum.Bundan 4-5 yıl önce izmir namık kemal lisesinde okuyan bir kızla bir erkeğin cinsel ilişkisi olmuş ve bu görüntüler günümüzde internetin çeşitli sitelerinde yayına sunulmuş.Olaydaki erkek şuanda 23 yaşında ve hayatına normal olarak devam ediyor.En son üniversiteyi bitirmiş.O olayın üzerine kaç kız değiştirmiş halende tabiri caiz ise taş gibi kızlarla dolaşmaya devam ediyor.Şimdi bende dahil gençliğini yaşayamamış,hayatı alt üst olmuş birileri bunları görüp,duyunca bazen normalde zaten kötü olan dünyası daha da kötü bir hale geliyor.İster istemez sana dert oluyor.Derin düşüncelere dalıyorsun adalet arıyorsun ama bulamıyorsun.İçine oturuyor.Bunu sen izmirdesin diye söyledim.Bu illa böyle olacak diye bir şey yok.Burada kimse ilişkiye olana bitene değilde kadere ve adalete baksın diye anlattım.Ve örnek olarak verdim.Bir çok örnek verebilirim illa cinsellik içermesi ya da geçmesi gerekmez elbette.Ve bunu kimse sapıklık ya da sapık bir örnek olarak görmesin lütfen.Benim gibi insanların çoğu içinde her hangi bir adaletsizlik geçen şeyden dolayı morali bozulabilir,hayatı alt üst olabilir,psikolojisi bozulabilir.Kendine çevrene bakarsın inanamazsın hayrete düşersin.Kalırsın tek başına dünya ahiret hayata küsersin.Ben bir çok şey yaşadım bu hayatta.Ona rağmen akıl sağlımı her seferinde koruyup kollamayı başardım.Çevremdeki insanlar nasıl kafayı yemiyorsun sen diye defalarca sordular.Moralim alt üst olsa da hiç bir zaman intihara teşebbüs etmedim,gerek duymadım.Hayattan çok darbe yedim,yıkıldım ama genede pes etmedim.Hepimiz öleceğiz bunu hızlandırmak ve bu adaletsizliğe karşı pes edip yenilmek mantıksızdır çünkü.Onun yerine savaşmayı tercih etmek önemlidir.Sorması ayıp peki sizi pes ettirip yenilmenize ve intihara teşebbüs etmenize neden olan şey neydi? ( Söylemek zorunda değilsiniz,hepimiz tercihinize saygı duyarız )

Geçmiş olsun,diliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

@liv85

Çok geçmiş olsun kardeşim.

Bu arada: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...ml#post1138302

Üye
    Kompulsiyon Avatarı

Son Giriş
    04.01-2016
    Saat
    18:05
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Her sabah uyandığımda düşünüyorum intiharı. Beni engelleyen şeyin ne olduğunu bilmiyorum ama bildiğim tek şey beni buna iten sebeplerin engelleyen sebeplerden kat kat fazla olması.

Üye
    xact Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    09:13
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana bipolar duygulanım bozukluğundan %40 verdiler. Ben de intiharı defalarca düşündüm ama yapamadım.

Üye
    erola Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    03:39
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    9

yaşamak güzel intihar çözüm değildir

Üye
    must_rock Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:22
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ne olur bilmeden hayat güzel falan diye konuşmayin arkadaşlar.MAJOR depresyon bipolar rahatsizliklarinin izdirabi tarif edilemez lütfen peşin hüküm vermeyin

Üye
    mustalex Avatarı

Gerçek Adı
    MUSTAFA
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    18:06
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşım, bu konuda seni en iyi anlıyan ben olurum sanırım. Çünkü bende 2kez ölmeyi denedim ve yoğun bakımda yattım. Bir çok antipskotik ilaç kullandım. Yaklaşık 12 senedir tedavi görüyorum, 3-4 kez hastaneye bile yattım
    Ama çok pişman oldum, çünkü yaşamak gerçekten güzel bir duygu. HER ŞEYE RAĞMEN HAYATTA DİK DURMASINI ÖĞRENMEMİZ GEREK...
    Facede ekliye bilirsin beni
    Mustafa Zahir
    Tüm hastalarımıza ve bize çok geçmiş olsun acil şifalar arkadaşım...

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

@liv85

şu anki fikirlerin iyi ama tedavin için doktora gitmene tavsiye ederim. daha sonra gittiğin doktorun ile görüş engelilik için ne z<aman heyete gşirebilirim diyerek eğer bir seneyi geçik süredir psikiyatri iilacı kullanıp tedavi oluyorsan heyete girebilirsin ozaman sağlık kuruluna girmeni tavsiye ederim çalışıyormusun bilmiyorum çalışmıyorsan rapor aldıktan engelli memur sınavlarına girmek için evde çalış testler çöz hayat zaten zor bir anlık çılgınlık sniri insana böyle şeyler yaptırabiliyor bende yaptım ama allahın sevilen kulumuşum kurtuldum en azından ahiretimi yakmadım allah korusun diyorum

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Kuran okuyup uygularsanız şifa bulursunuz inşallah. Allah selamet versin...

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

@MeçhulAdam

Sen Firavun'un hikayesini bilir misin?
    Firavun ömrü hayatında bir kez dahi baş ağrısı çekmemiştir. Hayatının sonuna kadar zevk-u sefa ve sağlıkla yaşamıştır. Firavun, Allah'a ilahlık taslamış kuş beyinlinin biri idi. Ancak sahip olduğu hayatı onu ölürken kurtaramadı ve sefil bir şekilde öldü gitti. Yarın hesap gününde, Firavun, sence dünyada ki gibi yaşama imkan ve ihtimali var mı? Bazı insanların hayatının problemsiz geçmesi, onun bahtlı biri olduğunu göstermez. Hüzünlü bir son, akıbet onları beklemektedir. Onlar, o acıklı an gelene kadar zevk-u sefa içinde yaşayabilirler ve bu hayatı çeşitli imtihanlarla geçmiş bazılarına misal olarak getirilemez. Ayrıca, bahsetmiş olduğun olayın "adalet" ile ne alakası var onu da çözebilmiş değilim.

Üye
    algea Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu lanet olası hastalık bir türlü geçmiyor. Daha önce iki defa intihar ettim kıl payı kurtuldum. Benim de umdum hiç kalmadı. İnsanların teselli vermek için bir sürü laf söylemesinden artık bıktım. Bir an önce ölelim kurtulalım bu hayattan. Bu hayatın bizim gibilere verebileceği bir şey yok.

Üye
    MeçhulAdam Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ABD - Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @must_rock sizde haklısınız dediğiniz konuda yargısız infaz mantıksız olacaktır. @toprak1453 her şeyi kalem kalem satır satır biliyorum,duyuyorum,bir kısmını da görüyorum.A'dan Z'ye her şeyin farkındayım,eksik olmayın teşekkür ederim hatırlatma için.Uzun uzun yazmak istemiyorum.Aslında biraz ilgisi var biraz yok.Ortada kalan bir konu.Oradaki örnekten esas kastım kötü insanların iyi insanlara göre hayatta çoğu zaman kazançlı çıkması bir sıfır önde olması hususunda idi.Zaten yaptığınız yorumla da bu duruma açıklık getirmişsiniz.Hayatın kanunu bu misali.Bu benim fikrim katılırsınız katılmazsınız çözersiniz çözemezsiniz o ayrı mesele ama bana göre gayet adaletsizliktir,sizi bilmem ama saygı duyarım düşüncenize ve görüşünüze. Yaşayıp ölmekle yaşamadan ölmek arasında çok fark vardır.Ama dediğiniz gibi kusursuz ( Rahat derdi olmayan manasında ) hayatı olan birisi onun şanslı / şansız olduğunu göstermez.Kusurlu ( Rahatsız derdi olan manasında ) hayatı olan birinin de şansız / şanslı olduğunu.Nasıl ölecekleri ve öteki dünyada hangi tarafa gidecekleri de bu dünyada yaptıklarına ( iyilik & kötülük ) bağlı olarak işlem görecektir.Ayrıca dünyada en ufak canlıdan en büyük canlıya tüm hepsinin bir derdi vardır.Derdin büyüğü küçüğü olmaz.Azı çoğu olmaz.Dertsiz canlı olmaz kısaca.Derdi olmayan yoktur sadece derdi takmayan önemsemeyen vardır.Durumlar bundan ibarettir.

Selam,saygı ve sevgiler.
    Konu MeçhulAdam tarafından değiştirilmiştir (05.01-2016 Saat 16:48 ).

Sayfa 1 / 2 12 SonSon