Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yusuf0032 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    10:53
    Yaşadığı Yer
    Belcika
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamlar
    ben belcikada yasiyorum 3 yil once paranoid sizofreni tehsisi kondu bana rispeldal costa 50 mg igne yapiyorlar 15 gunde bir 2 ayda birde hastaneye yatacaksin diyorlar
    simdi 1 hafta sure ile bu ilaclar beni cok halsiz birakiyor aranizda benim gibi paranoid sizofreni ile savasan arkadaslar varsa fikrini almak isterim
    birde turkiyeye gelsem haklarimi alabilirmiyim ne gibi islemlere tabi olunurum
    bilgi verirseniz sevinirim tesekurler

Üye
    exice Avatarı

Son Giriş
    24.09-2017
    Saat
    02:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende şizofreni için tedavi gördüm, bipolar içinde. Her doktor farklı bişi diyor şuanki doktorum bana bipolarsın diyor. Şizofreni için %45 engelli raporum var tedaviyle çalışabilir demişler raporda. İğneler halsiz bırakmıyor seni, hastalığının seyrinden dolayı halsizsin. Hastalığın yapıyor o yorgunluk ve halsizliği, spor yaparsan daha iyi hissedersin. Geçmiş olsun

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

bende paranoid şizofreniyim igne yapar halsiz kendinizi biraz toparlaya bilseniz igneye gerek yok ilaçla halledebilirsiniz sorununuzu avrupada şizofreni hastaları nasıl tedavi görüyor bilgi verirmisiniz

Üye
    yusuf0032 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Belcika
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

avrupada surekli gozetim altinda tutuluyorsunuz aylik doktor kontrolu gerekirse benim gibi hastaneyeye yatarsiniz 2 ayda 1 hafta surekli boyle ama gerceken avrupada daha zor 3 yildir ustumde deney yapiyorlar sanki sizede gecmis olsun bu arada sormak istediginiz birsey varsa baska cevaplarim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu tür ilaçlarda ilk yan etki budur her zaman, aşırı uyku ve halsizlik yapar. Doktorunuzun söylediği şekilde/dozda kullanın ve kontrol zamanı geldiğinde de ilacın üzerinizde bıraktığı etkiyi ayrıntılarıyla birlikte doktorunuza iletin. Gerekirse ilaçların dozunu ya da kendisini değiştirir. Ama buna doktorunuz karar verebilir ancak...

Türkiye'de emeklilik dışında anlamlı bir hak söz konusu değil. Onun şartları da zordur ve emekli maaşı çok düşüktür. Yani, zorunluluk değilse Türkiye'ye gelmek akıl işi olmaz.

Üye
    yusuf0032 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Belcika
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

oncelikle ilginiz icin tesekurler ben burdaki raporlarimi getirip turkiyede engelli haklarimi almak isiyorum tabi dusunce cunku burda kendi dilinde konusacak bir doktor bile yok belcikada o yuzden zor oluyor duygularini yasadiklarini ifade etmek o yuzden turkiyeye yerlesmek istiyorum tabi kismet umarim hersey istedigim sekilde ilerler

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

avrupada her ay düzenli kontrol iyi degil miş adamı esir mi alıyorlar türkiye de iyiymiş burda hastalanırsan doktora gidersin sorun yoksa ilaçlarını düzenli kullanıyosan hiç doktora gitmene gerek yok

engelli hakkından faydalanmak için kardeş burda tekrardan heyete girmen gerek

zaferim Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    15.12-2015
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş risperdal consta 14 günde bir yapılır 15 değil. bilimde ha 14 ha 15 diye bişeyde yok. neyse..

öncesinde risperidon tablet başlanır sonradan iğne ile devam edilir tablet kesilir.

biz 2 sene 7 ay kullandık constayı.. bende iğne yapıldığı gün halsizlik olurdu kırgınlık gibi de değil daha değişik sanki.. geçmiş olsun..

Üye
    any1stopme Avatarı

Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende paranoid şizofreni hastasıyım seroqul kullanıyorum çok halsiz tek sıkıntı bu çalışamıorum halsiz kaldıgım için çözümü yokmu acaba teşekürler.

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Valla banada hastanede yatarken kronik şizofreni teşhisi konmuştu
    hastaneden çıkıncada çoğul madde kullanımına bağlı psikotik bozukluk engelli raporu aldım
    günde bitane zyzapin içiom 20 mg etken madde olanzapin antipsikotik
    risperdalıda bilirim iktidarsızlık yapar bırakıncada dünyaya yeni gelmiş gibi oluyo
    valla kardeş türkiyede engelli hakları hiç iyi deil belçika daa iyidir sanırım

RİSPERDAL KULLANIRKEN BAKIRKÖYDE DOKTORA SÖLEMİŞTİM İKTİDARSIZLIK VAR BENDE DİE
    SENİ İKTİDARSIZLIKTAN KURTARALIM DEDİ SERQEL YAZDI GEÇMİŞTİ