Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sezery Avatarı

Son Giriş
    19.10-2015
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    psikolojik(anksiyete, okb, sosyal fobi vb.) rahatsızlığı olupta yürüme bozukluğu yaşayan varmı?

yürüyüş ve denge bozukluğu psikolojik olabilirmi kendimi bildim bileli var ve psikolojik tedavi görüyorum. Tıpta yapılabilcek bütün testleri defalarca yaptım ve en çok hastaneye gitme rekoru bende. Bütün çeşit emg ler beyin mrı ve tomografisi vb bütün testler temiz. Emgye rağmen kas ve sinir hastalığı olabilirmi arkadaşlar? Prof tarafından nörolojik muayenemde temiz ortopedik muayenemde. Tecrübeli arkadaşlar yol gösterirse sevinirim teşekkürler.

Üye
    sezery Avatarı

Son Giriş
    19.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kendimi bildim bileli yürüyüş ve denge bozukluğu yaşıyorum. Eminimki en çok doktora gitme rekoru bendedir. Hatta guinnesse başvurucam. Neyse bu zamana kadar hiçbi rahatsızlığım çıkmadı Anksiyete, Okb, Sosyal Fobi, Hastalık Hastalığı, Panik Atak ve Kişilik Bozukluğu dendi psikolojik tedavi görüyorum %100 olmasada rahatlıyorum. Beyin Mr, Beyin Tomografisi, Skolyoz Grafisi(Tüm omurgayı gösteren), Bel Mr, Boyun Mr, Kalça Röntgeni, Sağ-Sol Diz Mr, Ekg, Solunum Fonksiyon Testi, Çok Ayrıntılı Göz Muayenesi daha birçok kan tahlili ve tetkikler hepsi normal ve en önemliside 1 yıl arayla çektirdiğim çok kapsamlı bütün çeşit EMG ler oda normal. Prof tarafından yapılan nörolojik muayenemde normal. Abilerim ablalarım nolur bi yardımcı olun özellikle kas-sinir motor-nöron hastası olanlar eğer gerçekten nörolojik bi rahatsızlığım olsaydı Ataksi, Nöropati vb mutlaka yaptırdığım testlerde çıkarmıydı ve nörolojik muayenemde? Ek test yaptırmama gerek varmı? Doktorum ısrarla birşeyin yok psikolojik diyor ve doktorum 9 eylül ünv nör. anabilim dalı başkanı prof. Psikolojik rahatsızlıklar yaşayıpta yürüyüş bozukluğu yaşayan varmı? Beni gören çok sağlıklısın diyor ama benim içim bir türlü rahat etmiyor. Yardım edin nolur sanki yürüyüşüm bozuk belkde bana öyle geliyor? Gerçekten o tarz hastalıklara tanı nasıl konuyor ve neler yaşıyo hasta yardımcı olun artık lütfen !

zaferim Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    15.12-2015
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba

geçmiş olsun önce. denge problemi olma ihtimali aklınıza geldimi kulakdaki yarım daire kanallarıyla ilgili bi inceleme yapıldımı?

cevap evetse durumunuz hastalık hastalığını düşündürüyor..

Üye
    sezery Avatarı

Son Giriş
    19.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba daha önce defalarca kbbye gittim ama özellikle dengeyle ilgili bi muayene edin demedim. Rutin kulaktan ve burundan baktı ekranda kulagımın içini gördü. Bahsettiginiz şey olsaydı görürdü sanırım? Yada ekstradan bi filmmi çekiliyor onun için?

Üye
    lordofme001 Avatarı

Son Giriş
    12.05-2015
    Saat
    12:35
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@sezery

Var kardeşim sanirim psikolojik aynı durum bendede mevcut sirf bu sorun yüzünden ortopedi bolumune gidip ayaklarda bi anormallik vs. Bir sorun olup olmadığına baktirdim her sey temiz çıktı. Sanirim sosyal fobik bir durum özgüvensizlikten Kaynaklaniyor kalabalik ortamlarda gerilme ve yürüyüşlerde anormal,kasılarak yürüyorum okulda ilk defa (Liseye yeni gitmisken) birisi dalga gecti yürüyüşümle o andan itibaren insan içine bile çıkmaya utandım bir türlü yenemedim bu lanet illeti sankı bir kilit var o kilidi kıramıyoruz gibi bir his oluyor bu durumdan çok ama çok rahatsızım ilk okul 7.Sinifta başladi bu durum suan lise sonda olucaktimki malesef bu olaylar yüzünden okulumdanda oldum bir çözüm var aslinda bana göre Body(Fitness) çalişmak , Pilates yapmak ve sosyal faaliyetler göstermek bunlari yapabilirsek sanirim bu illetten kurtulup özgüveni kazanıp yürüyüşümüzü düzelteceğimizi umuyorum ama malesef suan tek başıma hiç bir yere gidemiyorum illa birisi olacak yanımda hic bir işi tek yapacağıma güvenemiyorum korkuyorum ya rezil v,s olursam bilmiyorum nasil bir illettir bu şekil yaşamak çok acı veriyor keşke ailem anlasa beni anlatmaya çekiniyorum intihari düşünmeye başladım o derece ... ooof of -_-

Üye
    mekanikadam Avatarı

Son Giriş
    12.12-2015
    Saat
    11:14
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@sezery

Kardeşim merhaba aynı şikayetler bendede uzun zamandır var ve tıpkı senin gibi herhangi birşey bulunamadı bende anksiyete bozukluğu tedavisi görüyorum, iletişime geçelim

Sezery ve lordofme arkadaşlarım oralardamısınız konuşalım bu konuyu

Oralar damısın arkadaşım

Üye
    eylül hüzün Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende de var,ben kendimdekinin şizofreniden kaynaklandığını düşünüyorum,kas gevşetici ilaçlar etki eder mi bilmiyorum.Ayrıca,uykumda farkında olmadan dişimi sıkıyorum ve çene etrafım ağrılar içinde uyanıyorum.

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Sizde konversiyon bozukluğu olabilir....

http://bilisseldavranisci.org/index....siyon-bozukluu

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kesinlikle psikolojik olamaz...norologların gözden kaçırdıkları mutlaka birşeyler olmalı...

@sezery

merhaba,,geçmiş olsun,,,sorununuzu çözebildiniz mi acaba? size sormak istediğim birşey var....her çeşit EMG yapıldı demişiniz,,,bu EMG çeşitlerinden kastınız nedir? iğne emg benim bildiğim tek çeşit....aydınlatırsanız sevinirim...ne tür EMG sel tetkikler bunlar? teşk

Üye
    sezery Avatarı

Son Giriş
    19.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba sorunu çözemedim hala ama gitmedigim nörolog kalmadı nörolojik muayenem tahlillerim temiz kesinlikle fizyolojik birşey yok diyolar zaten psikolojik sorunlarımda var onlarda psikolojik oldugunu düşünüyo. Sizce gözden kaçan nedir ? Ne yapmamı önerirsiniz ?

Üye
    Cerkess26gkhn Avatarı

Son Giriş
    14.12-2015
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamun aleykum bu sknti 6 senedir beni mahvetti.

Butun noroloji muayeneler temiz cikti. Sıkıntı psikolojik. Hastalik hastasi oldum bunalimdayim bu yuzden yuruyusumu begenmiyorum kafaya taktim neler dusunuyorum delirdim sizofrenmiyim ozurlumuyum diye her hafta hastaneye gidiyorum.
    Bu sorunun ismi vücut dismorfik bozuklugu. Yani beden de birseyi begenmeme baskalariyla kiyaslama eksik hissetme durumu. Ben bu hastaligi ogrendigimde resmen sevindim. Insan hastaligina sevinirmi. Adini koyamiyodum resmen her hastaligi kendime etiketledim hep. Mesela insan burnunu begenmiyor defalarca estetik yaptiriyor ama burnunda bir sorun yok. Veya kellige alisamiyor kendini kotu hissediyor . Bende mesela dalga geciceklermi yuruyusumemi baktilar yuruyusumumu konusuyolar . Yuruyus yuruyus yuruyus aklim fikrim bunda. Sirf bu yuzden alkol icip rahatliyorum arada bir.

Cekingen icine kapanik biriyim ama hep cekingendim. Bu yuruyus takintisi askerden sonra basladi acaip agirlasti hep yalniz birakiyorum kendimi istemiyorum kimsenin yaninda yurumek. Konusmak bile istemiyorum soyutladim resmen kendimi agir depresyon modundayim. Ilac da kullaniyom gecmiyor .intihara kadar goturuyomus hatta cok intihar eden olmus zor bir durum.

Bu nasil bir izdiraptir gencligim gitti resmen 6 senem bitti bombos. Ya evde yatiyorum ya dukkanda oturuyorum. Bitkisel hayatta gibiyim. Allah icin bu durumu yasayan veya atlatan varsa yardimci olsun.

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Doktor ilaç yazmadı mı?
    İlaçla birlikte psikoterapi görürseniz rahatsızlığınız tedavi olur..sonuçta tedavisi olmayan bir rahatsızlık değil..Bu kadar üzüldüğünüzde rahatsızlığınızın derecesi daha çok artar...

Üye
    Cerkess26gkhn Avatarı

Son Giriş
    14.12-2015
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kullanıyorum 6 senedir ilaç farklı farklı hep. Korkularimi bastiriyor sadece sarhos gibiyim . Sigortam yok son 2 senedir zaten olsada devlet hastanesinde psikoterapi bikac seans gordum o zaman bu bozukluk oldugunu bilmiyodum cok fazla sey anlattigim icin yardimci olamadi. Ozel de biraz durumum yok bikac kere gitmistim iyi gelmisti. Kendi cozebilcegim bi durum degil gibi duruyor heralde artik. Napip ne edip telefonu leptopu satip psikoterapimi alsam. Tesekkur ederim ilgilendigin icin.

Üye
    mekanikadam Avatarı

Son Giriş
    12.12-2015
    Saat
    11:14
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Cerkess26gkhn

Kardeşim bahsettiğin şeyler yüzde 90 bende var bu kadar olabilir görünce şaşırdım sana nasıl ulaşabilirim

Çerkez biraderim senden bahsediyorum, forumuda kullanmayı pek bilmiyorum kusura bakmayın.

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mutlaka ailenle görüşmelisin bu konuyu anlatmalısın ailende bir psikologla birlikte senin tedavine başlanmalı bu konuda aile çok önemli eğer istersen bende bir anne olarak bunları yaşamış biri olarak ailenle görüşebilirim istersen tabiki içine atma içinde biriktirme yüklerini elinden geldiğince mücadele et doktora git hiç birimizin yüzü birbirimize benzemez huylarımız farklıdır konuşmamız farklıdır ses tonumuz farklıdır yürüşümüz farklıdır boyumuz farkldır insanlar birbirlerinden farklıdırlar benim yürüşüm bana özeldir seninki de sana özeldir bunları kafandan at demiyorum atmak zor bunuda biliyorum hala bunun mücadelesini veren bir anne olarak sana şunu diyebilirimki spormu git spor yap parklardaki spor aletleri ücretsiz kendini mutlu hissetircek her şeyi yap dışarı çıktığında kulağına kulaklık tak bir şeylar yap ama mücadeleni bırakma sakın

Sayfa 1 / 2 12 SonSon