Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Psikolojik olarak bende de denge bozukluğu var bende senin gibi noroloji kbb beyin ve sinr cerrahi hepsine muayene oldum sterese bağlı kulak içinde denge sisteminde birşeyler oluyor sanırım bana kulağıma sıcak su ve sıcak hava verdiler denge problemim için birde ister istemez ilaçların etkisi ile biraz daha rahat salınarak türüyoruz sanırım ama ben yürüşümde bir şey olduğunu düşünmüyorum bazen dengesi,zlikler oluyor ama mühim olan lütfen mücadelenizi bırakmayın doktor doktor gidip bir şey çıkmadı ise illaki bir şeyler çıkarmak için uğrşmayın unutmayınki steres ve üzüntü ek hastalıkların habercisidir. Senin çektiklerini bende çeken biriyim ilaç kullanıyorum ama bunun yanında yine psikoljik sorunu olan bir delikanlınında annesiyim. Hem kendimle hem çocuğumla mücadele veriyorum bu mücadelemin yaınında fiziksel mücedelede veriyorum geçirdiğim kaza ile yıprandım bittim derken her defasında ayağa kalktım kalkmak zorunda idim önceliklerim var ailem var sorumluklarım var emekli oldum hala çalışıyorum 44 yaşında girdiğim yeni işimle ilgili hiç bir konyu bilmezken işe başladığımın 3 gününde öğrenmeye başladım işim uğraşım oldu evimde işim çok ailemle işim çok ama kendinizi bırakırsanız bıraktığınız anda daha çok hasta olursunuz namazını kıl allaha dua et uğraş bul kendine yaşın kaç bilmiyorum kitap oku çalışmıyorsan çalışmak için çapa sarf et hiç bir ilaç senin kendine vereceğin güvenden ve moralden daha etkili değildir.hepimiz ölümlüyüz günü gelince bu dünyadan çekip gideceğiz bunun için yok yere kendinizi perişan etmeyin sağlıklı çıkmışsın daha fazla zorlama yönünü değiştir kendini sterese soktukça yürümen ile ilgili bunun düşündüğkçe yürümeni bozmuş olabilirsin bırak senin yürümen sana özel kalsın denge ise bu problem hemen hemen bir çoğumuzda var

Üye
    Cerkess26gkhn Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    15:29
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sagol Allah razı olsun hilal abla ilgilenip tavsiyeler verdigin icin cok guzel konustunuz cok tesekkur ederim. Allah sizinde sorunlariniza yardim etsin insallah. 5 6 sene esrar kubar kova pet extacy vs. Kullandim ozellikle esrar kubar kova pet halinde nerdeyse hergun aşırı kullandım ve bunlari birakali 4 sene oldu. Bıraktıgımdan beri çöküntü bunalım haline girdim ve yavas yavas bu durum gunden gune agirlasti. Bu gun geldigim noktada aşırı evhamlı paranoyak anksiyeteli takıntılı hayattan tad alamayan bulanık gören paranoid kisilikli biri oldum. Kullandigim uyusturucular yuzunden beynimin kimyasinin bozuldugunu hissediyorum. Bu yasadigim psikolojik rahatsizliklari uyusturucu kullandigimda kafam guzelken yasiyordum. Mesela kafam guzelken endiseli ve etrafi agir cekimde bulanik goruyordum ve insanlara bana bakiyormu acaba kafamin guzel oldugunu anladilarmi vs. Bunlari simdi hezeyan olarak bazen kisa bazen uzun ataklar halinde yasiyorum. Kendimi salmiyorum işim var çalışıyorum ugrasiyorum bos birakmamaya calisiyorum kendimi ama ne kadar ugrassam da duygu durumumda cok degismeler oldu. Beyin mr cektirmistim net cikmamis bidaha cektiricem insallah. Aslinda bu durumlara gelmemin sebebi kendimim. Belki psikolojik rahatsizliklara zaten yatkindim bu uyusturucular iyice tetikleyip kördüğüme soktu hayatımı. Hele bide yürüyüşüme takmak delirtiyor beni. Kasıla kasıla yürüyorum kendimi rahat bırakamiyorum. Insallah Allah rahat nefes aldigim hayattan tad aldigim gunleri tekrar gosterir insallah. Kendimi hergun motive etmeye calisiyorum ama tahminimce kullandigim seyler yaratti bende bu durumu. Mekanik adam e mail at kardesim bana cerkesmenzil19@outlook.com

Üye
    GMARS Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan ŞEKER
    Son Giriş
    14.12-2016
    Saat
    06:14
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu denge kaybı, yürüyüş bozukluğu sorunları için sorunu yaşayan herkes yıllarını hastanede geçirmiş ancak kesin bir hastalık bulunmadığından psikolojik teşhis konmuş. Evet psikolojik sorun yok değil ancak yürüyüş bozukluğu ve denge kaybı yaşatan mutlaka başka etkenler de var. yıllarca uğraşan arkadaşlar gibi ben de 10 yıl boyunca bu rahatsızlığım için birçok branşa başvurdum ancak sürekli psikolojik dendi. Ta ki 2014 yılında sağ elimde uyuşma başlayıncaya kadar. 20 gün süren uyuşma sonunda nihayet bir nöroloji doktoruna gittim ve beyin mr istendi. Sonunda ms tanısıyla tedaviye başladım. MS hastalığının nedeni ve %100 tedavisi henüz bilinmiyor. Şu anki tedaviler de sadece ilerlemesini önleme amaçlı. Doktorlar önce can sonra canan deyip kendini en başta düşün ve kafana hiçbir şey takma diyor. Ben de şu an biliyorum ki hangi gün yoğun değilsem, stres yoksa, kavga gürültü patırtı yoksa, kafamda karışıklık, takıntı yoksa o gün yürüyüşüm de daha iyi. Demem o ki kendi iyiliğiniz için kendinize çok dikkat edin

Üye
    xact Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    09:13
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de genellikle dışarıda kendimi kasarak yürüyordum. Ortaokulda ve lisede arkadaşlarım benimle dalga geçerdi yürüyüşüm bozuk olduğu için. Robot gibi yürüyorsun derlerdi bana. Psikiyatri ilaçları işe yaradı sayılır ama hastalık nüks etti ve şimdi yine kendimi kasarak yürüyorum. Profesöre gidiyorum ama yine de tam çözüm olmadı. Bilmiyorum doktorumu arasam mı?

Aynı zamanda bipolar duygulanım bozukluğu hastasıyım. Daha önce de yaygın anksiyete bozukluğu teşhisi konmuştu.

Üye
    betülb Avatarı

Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer herhangi bir rahatsızlık sonucunda gerekli tetkikler yapılmış ise ve görünürde bir sebep bulunamadıysa konversiyon bozukluğu olabilir. Tabi ki buna biz karar veremeyiz. Bir psikiyatriste gitmenizde fayda var. Konversiyon bozukluğunda kişi sebepsiz şekilde bayılabilir, sebepsiz yere birden bacakları tutmayabilir, işitme kaybı olabilir vs. Fakat sebepsiz görünen bozukluk psikolojik kökenlidir. Psikiyatri kliniğine bu şekilde çok sayıda hasta geliyor. Psikolojik olamaz diyen arkadaş neye dayanarak demiş anlamadım. Herhalde psikolojik dendiği zaman sanıyor ki "Kişi keyfi olarak uyduruyor" diyoruz. Böyle bir şey yok. Psikolojik bozukluklar da diğer hastalıklar kadar ciddidir. Terapinin işe yarayacağını düşünüyorum. Geçmiş olsun size.

Üye
    kadir demir Avatarı

Gerçek Adı
    kadir
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    01:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok kötü bı durum gerçekten bu nasıl bi illet anlamadım anlatmak insanı daha çok tedirgın eder anlatıgın zman karşındakı kendınce gurulanıyor bende yok sonra başlıyo havalanmaya çok kötü bı drum ne zman geçecek bilmıyorum heralde hiç geçmeyecek ecelimiz gelse iyi olur

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@sezery

ben askeri hastane psikiyatri servisinde yatarken,asker bir hasta getirmişlerdi.Yürüyemiyordu,ama fizyolojik hiç birşeyi yoktu.adım dahi atamıyordu.1 ay kadar yattı oda benimle birlikte.yani bizimle birlikte..epey kalabalıktı çünkü..sonra yürüdü...

Üye
    kadir demir Avatarı

Gerçek Adı
    kadir
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benım dedigim tamamen psikolojık bi hastalık

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@kadir demir

tamam işte onunkide psikolojikti..psikolojik sorun yüzünden yürüyemiyordu..hatta hiç bir sorunu olmayıp askerde konuşmayan,ağzını dahi açmayan bir çocukta vardı,onuda getirmişlerdi.Psikoloji ne kadar tuhaf birşey,düşündümde

Üye
    kadir demir Avatarı

Gerçek Adı
    kadir
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tam olarak bundan 6 sene önce bıtane ayakabı aldım ve ayakabı çok dardı ayagımı çok sıkıyordu hep yamuk yumuk basıyodum yere ayagım incilmesin diye ve sonra insanlar öle yamuk yürüdgümü görmesin diye başka sokaklardan geçiyordum hep kaçıyodum insanlardan sonra takıntı halıne geldi sürekli ayagımı düşünuyorum şurdan geçmıyım benı görüp gulerler dıye alay ederler die hep yolumu degiştiryorum tamamen takıntı kafamdan silemıyorum nasıl bişey 6 senedşr benı maf etti inalr bakıp gülüyolar utanıyorum kendimden şu ayagımı kafamdan atamadım düşünükçeçe daha kötü yuruyorum kendımı bundan alıkoyamıyorum 3 kere psikıtarıye gitim farklı farklı ilaçlar yazdı ama ayaramadı sadece iştahımı kesti ve sakinleştırdı bıraz başkada hiç bişeye yaramadı bu hastalık için ne yapmam gerekiyor hangı doktara gitmem gerekiyor lütfen yardım edin özürlü falan degilim tamamen psikolojık ama kendımı bundan alıkoyarmıyorum yokmu bunun bı çaresı bı ömür böle geçmezz neyaptımsa işe yaramadı bı çözümü olmalı bunun özürlü gibi yurüyorum llütfennn bu hastalıgın adını söleyın yaşamak çok acı veriyor

fringe.
    ewet haklısın psikolık çok tuhaf şey ama bu yureyeme aşırı derecede kötü düşünsene ayagın kıtlenıp kalıyo bırbırne dolanıyoo

Üye
    kadir demir Avatarı

Gerçek Adı
    kadir
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    durmadan ayaklarınımı düşünüyosun aklından hiç çıkmıyormu sıkıntın bumu

nasıl yürüyüşüüz aklınızdan hiç çıkmıyormu rezil mı oluyorsunnız nasıl başladı bi anlatırmısınz

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12